Odławianie dzikich zwierząt

Pojawienie się dzikich zwierząt w naszym otoczeniu niesie za sobą różne zagrożenia: począwszy od bakterii po niebezpieczeństwo agresywnych zachowań. Wiemy, jak się uporać z tym problemem.

Bezpańskie agresywne psy, dzikie koty, gnieżdżące się na strychach kuny, tchórze, lisy, norki – to tylko niektóre zwierzęta powodujące strach i niepewność. Co więcej – samodzielne ustawianie pułapek w wielu przypadkach może być nie tylko nieefektywne, ale także negatywnie wpływać na przyszłe próby złapania zwierzęcia.

Jak działamy

Aby wyłapać zwierzę stosujemy pułapki żywołowne, które mają postać klatek złożonych z metalowych prętów oraz kamer.  W momencie, kiedy zwierzę ulegnie pokusie i da się zwabić do środka, drzwiczki się zatrzaskują, uniemożliwiając wyjście.  

Robimy to w taki sposób, aby zwierzę rzeczywiście trafiło do klatki. Bierzemy pod uwagę, że wiele z tych zwierząt ma zakodowany strach przed nowymi sytuacjami. Są przez to niechętne do zbliżenia się do nieznanego obiektu, nawet jeśli umieszczono w nim pożywienie. Dlatego właśnie nieumiejętne stawianie pułapek może nauczyć te zwierzęta je omijać, zwiększyć ich czujność i utrudniać odłowienie. Kluczowy jest dobór odpowiedniej przynęty. 

Odłowione zwierzę jest przez nas wywożone na bezpieczną odległość, tak aby nie mogło wrócić. Nie krzywdzimy go w żaden sposób. 

Metody 

Nie tylko pułapki są metodą na to, aby odłowić zwierzę. Oprócz nich stosujemy także: 

  • chemiczne metody odstraszania zwierząt, 
  • lokalizowanie ubytków w murach i ich likwidowanie, które odcina dostęp zwierzętom. 

Do każdego przypadku dobieramy najlepszą i dającą 100-proc. skuteczność metodę. Zapraszamy! 

Powiązane usługi

Firma zajmujące się wyłapywanie kun Bielsko Biała. Jak pozbyć się kuny z poddasza Czechowice Dziedzice? Czy odstraszacze ultradźwiękowe są skuteczne Kozy? Ile kosztuję złapanie łasicy Miedźna? Sposoby na lisa w kurniku Kobiór? Kuna przegryzła kable w samochodzie, co robić Tychy? Czy można łapać dzikie koty Strumień? Czy kuna jest pod ochroną Rychwałd? Klatki na łasice Andrychów. Jak dobrać odpowiednią przynętę Zwardoń?