Zwalczanie pluskwy

Zwalczanie pluskwy

Pluskwy są małymi pasożytami, które odżywiają się naszą krwią. Zostawiają po sobie czerwone bąble po ukąszeniach oraz świadomość, że śpimy z nimi w jednym łóżku. Nie warto ich usuwać na własną rękę, działanie może być nieskuteczne, a ich populacja może szybko się powiększać. Pomożemy!

Metody zwalczania pluskiew

Problem z pluskwami może zdarzyć się każdemu – przywozimy je z wczasów i wycieczek, są pamiątką po pobycie w szpitalu, a nawet gratisem do odzieży z second-handu. Walka z tymi owadami nie jest łatwa. Ze względu na specyficzną budowę ich ciała – bardzo płaską i umożliwiającą wślizgnięcie się w nawet najdrobniejsze szczeliny – konieczne jest zastosowanie nierzadko zintegrowanych metod. Każdorazowo zespół Ratapest wykonuje analizę sytuacji i dobiera najodpowiedniejsze.

Dzięki połączeniu metod i właściwemu ich użyciu w konkretnym miejscu pluskwy udaje się wyeliminować w 100%. W większości przypadków już za pierwszym razem . Dzięki naszym metodom nie będziecie Państwo zmuszeni do trzykrotnego opuszczenia mieszkania co wiąże się z kolejnymi kosztami jak np. hotel. Dlatego to ważne, aby każde podejrzenie obecności pluskiew zgłaszane było od razu odpowiedniej firmie.

Pluskwy – jak rozpoznać

Pluskwa jest małym owadem, którego ciało zmienia kolor w zależności od ilości wypitej krwi. Im mniej jej jest w organizmie pluskwy, tym bardziej słomkowy kolor ciała, im więcej – tym bardziej brunatny. Ze względu na to, że czas aktywności pluskwy przypada na noc, nieczęsto zdarzy się zobaczyć ją w ciągu dnia. Jeśli jednak do tego dojdzie, może to oznaczać, że populacja pluskwy w naszym domu już jest ogromna.

Nie da się natomiast nie zauważyć śladów obecności pluskiew na naszym ciele. Czerwone bąble (podobne nieco do tych zostawianych przez komary) po ich ukąszeniu układają się zwykle w linię prostą.

Gdzie szukać pluskiew

Pluskwy wykorzystują swoje płaskie ciało do wciskania się w największe szczeliny. To zagłębienia w meblach, zwłaszcza tapicerowanych; łóżka; materace; obrazy; panele podłogowe i ścienne; szczeliny w drzwiach i oknach; dziury w tynkach etc. służą im za schronienie przed naszym wzrokiem.

W związku z tym, że owady te w sytuacji stresu wydzielają specyficzną woń (podobną do gnijących malin) można ich populację (zwłaszcza dużą) w ciągu dnia rozpoznać po tym zapachu.

Specjaliści z Ratapest przeprowadzają zabiegi likwidacji pluskiew tak, aby były bezpieczne dla domowników i maksymalnie efektywne. Gwarantujemy, że dzięki naszym zabiegom pozbędą się Państwo problemu.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy. Warto ten zabieg powierzyć specjalistom, bowiem domowe sposoby nie są skuteczne, czasem wręcz prowadzą do odporności i zwiększenia populacji.

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.