Usuwanie gniazd os i szerszeni

Usuwanie gniazd os i szerszeni

Samodzielne usuwanie gniazd os i szerszeni nie jest dobrym pomysłem. W pracy tej ważna jest zarówno technika, jak i znajomość i rozumienie zachowań owadów. W przeciwnym przypadku staje się to niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Zagrożenie dla człowieka

Sytuacja, w której w naszym otoczeniu często pojawiają się szerszenie lub osy może świadczyć o tym, że w pobliżu wybudowały swoje gniazdo. Stwarza to niebezpieczeństwo dla ludzi – osoby uczulone na jad tych owadów mogą przypadkowe ukąszenie przypłacić śmiercią. Co gorsza, owady łatwo podrażnić zupełnie nieświadomie: jaskrawym kolorem ubrania, zapachem perfum, szybkim gestem.

Sytuacja jest groźna, ale nie należy wpadać w panikę. Zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem gniazd os i szerszeni. Co ważne: przeprowadzamy całą operację tak, aby nie uszkodzić dachu czy elewacji. Zanim jednak przyjedziemy, należy zastosować się do następujących zasad:

  • zachować bezpieczną odległość od gniazda i owadów (nie mniej niż 10 m),
  • nie usuwać gniazda samodzielnie – do tego potrzebne jest ubranie ochronne i odpowiedni sprzęt, a także wiedza o zachowaniu owadów,
  • nie próbować wypłoszyć owadów rzucając w nie przedmiotami czy lejąc wodą – może to grozić rozwścieczeniem ich i atakiem.

Jak zgłosić nam zagrożenie?

Abyśmy mogli zadziałać sprawnie już w momencie zgłoszenia potrzebujemy kilku informacji:

  • z jakimi owadami mamy do czynienia,
  • gdzie znajduje się gniazdo lub w jakich miejscach spotyka się najwięcej owadów,
  • czy do gniazda jest utrudniony dostęp i jakie to utrudnienia.

Jak pracujemy?

Do usuwania gniazd os i szerszeni używamy sprawdzonych metod. Znamy specyfikę zachowania tych owadów i wiemy, jak się wobec nich zachowywać. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu możemy usunąć nawet najtrudniej umiejscowione gniazda bez wyrządzania szkód i pozostawiania jakichkolwiek śladów. Miejsce po gnieździe jest opryskiwane specjalnym preparatem.

Nasz zespół każdorazowo udziela rad osobom przebywającym w pobliżu, tak aby usuwanie gniazda nikogo nie naraziło na niebezpieczeństwo. Koordynujemy akcję, która kończy się przetransportowaniem gniazda w bezpieczne miejsce.

Zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów alarmowych 533 444 634 lub 533 644 334. Pomożemy!

Dowiedz się więcej i przeczytaj również:

Osy i szerszenie. Biologia i ciekawostki.

Zobacz również inne usługi:

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 Ratapest.pl realizacja ProudMedia®
Wszystkie prawa zastrzeżone.