Usuwanie gniazd os i szerszeni

Usuwanie gniazd os i szerszeni

Samodzielne usuwanie gniazd os i szerszeni nie jest dobrym pomysłem. W pracy tej ważna jest zarówno technika, jak i znajomość i rozumienie zachowań owadów. W przeciwnym przypadku staje się to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Firma Ratapest proponuje - profesjonalna dezynsekcja osy i szerszenie.

Usuwanie gniazd os i szerszeni – na pomoc profesjonalna dezynsekcja

Jeśli w twoim otoczeniu pojawiły się szerszenie lub osy może to świadczyć o tym, że w pobliżu wybudowały sobie gniazdo. Pojawienie się gniazd stwarza niebezpieczeństwo dla ludzi, a w szczególności dla osób uczulonych na jad tych owadów. Takie spotkanie z nimi i przypadkowe użądlenie przypłacić mogą bowiem śmiercią. Gwarantujemy bezpieczne i skuteczne usuwanie gniazd os i szerszeni.

Gniazda os i szerszeni są problemem, z którym wiele osób boryka się wraz z nadejściem wiosny. Wiosna to czas, w którym owady budzą się do życia i stają się bardziej aktywne – zaczynają budować gniazda. Część z tych gniazd zbudują niestety w pobliżu naszych domów, a często też przy szkołach i przedszkolach.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą być te owady. Osy i szerszenie potrafią użądlić i spowodować reakcje alergiczne. One z kolei mogą być bardzo niebezpieczne i groźne dla zdrowia i życia człowieka. Szczególne zagrożenie dotyczy osób uczulonych na jad owadów błonkoskrzydłych, takich jak osy i szerszenie. Dlatego bardzo ważne jest, aby jak najszybciej usunąć gniazda tych owadów. Ale nie samodzielnie tylko z pomocą wyspecjalizowanych techników DDD – profesjonalna dezynsekcja osy i szerszenie.

Usuwanie gniazd os i szerszeni – zleć to specjalistom!

Gniazda os i szerszeni zazwyczaj znajdują się w ciemnych, zacienionych miejscach, takich jak poddasza, strychy, piwnice czy szczeliny w ścianach. Najczęściej można je zauważyć w okresie wiosenno-letnim, gdy owady są najbardziej aktywne.

Sytuacja jest groźna, ale nie należy wpadać w panikę. Zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem gniazd os i szerszeni. Co ważne: przeprowadzamy całą operację tak, aby nie uszkodzić dachu czy elewacji budynku. Zanim jednak przeprowadzimy zabieg – dezynsekcja osy i szerszenie – należy zastosować się do następujących zasad:

  • zachować bezpieczną odległość od gniazda i owadów (nie mniej niż 10 m);
  • nie usuwać gniazda samodzielnie – do tego potrzebne jest ubranie ochronne i odpowiedni sprzęt, a także wiedza o zachowaniu owadów;
  • nie próbować wypłoszyć owadów rzucając w nie przedmiotami czy lejąc wodą – może to grozić rozwścieczeniem ich i atakiem.

Dezynsekcja osy i szerszenie – jak działamy?

Do usuwania gniazd os i szerszeni używamy sprawdzonych metod. Znamy specyfikę zachowania tych owadów i wiemy, jak się wobec nich zachowywać. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu możemy usunąć nawet najtrudniej umiejscowione gniazda bez wyrządzania szkód i pozostawiania jakichkolwiek śladów. Miejsce po gnieździe jest opryskiwane specjalnym preparatem.

Nasz zespół każdorazowo udziela rad osobom przebywającym w pobliżu, tak aby dezynsekcja osy i szerszenie nikogo nie naraziło na niebezpieczeństwo. Koordynujemy akcję, która kończy się przetransportowaniem gniazda w bezpieczne miejsce.

Osy i szerszenie – jak zgłosić nam zagrożenie?

Abyśmy mogli zadziałać sprawnie już w momencie zgłoszenia potrzebujemy kilku informacji:

  • z jakimi owadami mamy do czynienia;
  • gdzie znajduje się gniazdo lub w jakich miejscach spotyka się najwięcej owadów;
  • czy do gniazda jest utrudniony dostęp i jakie to utrudnienia.

Dezynsekcja osy i szerszenie – to zadanie, które powinno być wykonane przez profesjonalistów. Nie należy ryzykować własnego zdrowia i bezpieczeństwa, próbując samodzielnie usuwać gniazda tych owadów. Jeśli nie dysponuje się odpowiednim ubraniem ochronnym, odpowiednim sprzętem i odpowiednią wiedzą to nie ma gwarancji bezpiecznego usunięcia gniazda.

Samodzielna próba usunięcia gniazda grozi atakiem całego roju, a to stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla osób, które są uczulone na jad. Ponadto często dostęp do gniazda jest utrudniony albo wręcz niemożliwy. Warto zawsze zwracać uwagę na obecność gniazd os i szerszeni wokół nas, a w przypadku ich wystąpienia niezwłocznie zgłosić się po pomoc do profesjonalistów.

Usuwanie gniazd os i szerszeni – dlaczego warto nam zaufać?

Posiadamy odpowiedni sprzęt i ogromne doświadczenie w tego typu zabiegach. Dysponujemy odpowiednim ubraniem, sprawdzonymi i certyfikowanymi środkami owadobójczymi, a także w razie potrzeby specjalistycznym sprzętem alpinistycznym. Warto zaufać naszemu doświadczeniu – dzięki temu dezynsekcja osy i szerszenie będzie skuteczna i bezpieczna. Zapraszamy do kontaktu!

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.