Odkomarzanie

Odkomarzanie

Komary są uciążliwe nie tylko ze względu na swędzące ukąszenia i nieprzyjemne dźwięki, ale także przez fakt, że czasem roznoszą choroby, a część osób jest na nie także uczulona. Można się ich pozbyć na dłużej z terenu posesji, działki czy ogrodu. Z pomocą przyjdzie firma wykonująca profesjonalne odkomarzanie.

Metody odkomarzania.

Wybór najlepszej metody odkomarzania uzależniony jest od miejsca, w którym zabieg ten ma zostać przeprowadzony. Każdorazowo specjaliści z firmy Ratapest przeprowadzają analizę miejsca i sytuacji w nim występującej, po czym dobierają odpowiednie metody działania. Najlepsze efekty przynosi zastosowanie metod chemicznych, takich jak zamgławianie, opryskiwanie czy opylanie i biologiczne np. fungicydy.

Zabieg polega na opryskaniu murów do odpowiedniej wysokości, pobliskich zarośli i oraz wszystkich innych miejsc występowania komarów. Ważnym aspektem w zwalczaniu komarów jest zabezpieczenie zbiorników wodnych oraz terenów podmokłych gdzie rozwijają się larwy. Zabieg nie tylko uśmierca żyjące tu owady , ale także tworzy pas ochronny, który działa na nowo przylatujące.

Efekty zabiegu odkomarzania

Utrzymywanie się efektów zabiegu zależy od warunków atmosferycznych. Przy średnich opadach deszczu efekt utrzymuje się nawet kilka kilka tygodni – wystarczy więc w większości przypadków, aby cieszyć się latem bez komarów.

Odkomarzanie jest skuteczne także na np. meszki, kleszcze, mrówki, mszyce, muchy zatem decydując się na ten zabieg pozbędą się Państwo wielu innych kłopotów.

Miejsce odkomarzania

Odkomarzanie warto przeprowadzić wszędzie tam, gdzie komary utrudniają życie. Są to:

  • tereny prywatnych domów i działek,
  • pobliże zbiorników wodnych, zwłaszcza jeśli odpoczywają nad nimi ludzie,
  • tereny imprez plenerowych,
  • wnętrze i okolice domów wczasowych i wypoczynkowych, pensjonatów i uzdrowisk,
  • tereny popowodziowe.

Warto nam zaufać, odkomarzanie przeprowadzamy tak, aby zabieg ten był bezpieczny dla ludzi i pożytecznych owadów (np. pszczół), wybierając najlepsze dni i pory. Dbamy o to, aby zastosowane metody dawały jak najbardziej długotrwały efekt. Zapraszamy do współpracy!

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.