Zwalczanie kretów i nornic

Zwalczanie kretów i nornic

Te sympatyczne stworzenia bywają zmorą ogrodników – uszkadzają rośliny, a dziury i tunele przez nie wydrążone negatywnie wpływają na wygląd ogrodu czy trawnika. Walka z nimi domowymi sposobami nie jest skuteczna. Warto zaufać specjalistom.

Ogrody w niebezpieczeństwie

W momencie, kiedy zauważamy kopce lub dziury w naszym ogrodzie, pewne staje się, że wprowadziły się do nich krety lub nornice. Te pierwsze psują estetykę ogrodów i trawników swoimi kopcami, lecz są owadożerne i nie podgryzają korzeni roślin, mogą je natomiast uszkadzać drążeniem tuneli. Te drugie wyjadają nasiona i owoce, niszczą rośliny korzeniowe, są niebezpieczne nawet dla młodych drzewek, a u starszych wyjadają korę.

Metody usuwania kretów i nornic

Istnieje wiele profesjonalnych metod pozbywania się tych szkodników, dzięki którym walka z nimi nie musi być skazana na porażkę. Za każdym razem przeprowadzamy analizę sytuacji i wybieramy metodę, która da najlepsze efekty. Są to:

  • gazowanie (fumigacja) – polega ono na wprowadzeniu do tuneli wydrążonych przez krety trującego gazu (fosforowodoru) . Wchodzi on w reakcje z wilgocią i temperaturą gleby, dzięki czemu stopniowo się uwalnia i  rozprzestrzenia się w każdym miejscu tunelu, trując szkodniki;
  • pułapki żywo łowne
  • specjalne zatrute przynęty pokarmowe.
  • środki  odstraszające (repelenty)  np. zapachowe

Czasem stosujemy zintegrowane metody zwalczania nornic i kretów. Gwarantujemy dobór takich środków, które usuną szkodniki z ogrodu.

Bezpieczeństwo

Do walki z kretami i nornicami używamy silnie działających środków, które użyte przez niepowołane osoby mogą być groźne dla ludzi. Dlatego każdy zabieg przeprowadzony jest fachowo i w pełni bezpiecznie, udzielamy także instrukcji, jak postępować po zabiegu.

Nasz zespół jest odpowiednio przeszkolony w zakresie bezpiecznego likwidowania szkodników. Posiadamy odpowiednie kursy i certyfikaty, nieustannie podnosimy poziom naszej wiedzy i wykorzystujemy środki i metody polecane przez specjalistów światowej klasy. Warto nam zaufać!

Zapraszamy do współpracy!

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.