Zwalczanie szkodników drewna

Profesjonalne zwalczanie szkodników drewna

Problem ze szkodnikami drewna jest w dzisiejszych czasach ogromny. Mogą zostać one przywleczone wraz z materiałem użytym do budowy albo pojawić się dużo później, nawet po kilku latach od zabezpieczenia drewna. Niszczą drewniane domy, ich konstrukcje, zabytkowe obiekty, meble, bezcenne rzeźby oraz obrazy. Na ratunek przychodzi profesjonalne zwalczanie szkodników drewna!

Szkodniki drewna atakują – jakie ślady świadczą o ich obecności

Dla człowieka drewno to doskonały materiał konstrukcyjny – jest trwały, wytrzymały i prezentuje się bardzo efektownie. Nic więc dziwnego, że często gości w naszych domach w postaci mebli, parkietu i innych elementów dekoracyjnych. Niestety nie tylko dla nas drewno jest atrakcyjnym materiałem, ponieważ dla wielu owadów stanowi doskonałą kryjówkę i wartościowe pożywienie. Długoletnie żerowanie larw szkodników drewna może doprowadzić do poważnych uszkodzeń budynku, a to z kolei wiązać się będzie z ogromnymi kosztami naprawy.

Najbardziej pospolite szkodniki drewna w Polsce to kołatek domowy, miazgowiec parkietowiec, spuszczel pospolity oraz trzpiennik olbrzymi. Spuszczel pospolity uznawany jest za najgroźniejszego szkodnika drewna konstrukcyjnego – jest dość sporym chrząszczem i wyrządza znaczne szkody w budynku. Woli wysokie temperatury i niską wilgotność w związku z czym pojawia się w wyższych partiach budynku, na przykład w więźbie dachowej. Kołatek domowy potrafi żerować przez wiele pokoleń i atakuje drewno aż do jego całkowitego zniszczenia. Preferuje niższe temperatury oraz wyższą wilgotność i dlatego pojawia się raczej w niższych kondygnacjach budynku.

O tym, że nasz budynek został zaatakowany przez szkodniki drewna mogą świadczyć pewne symptomy:

  • obecność larw szkodników – niestety zazwyczaj można stwierdzić ich obecność kiedy rozłupiemy elementy drewniane, a nie zawsze jest to możliwe;
  • obecność żywych lub martwych owadów – chodzi o postacie dorosłe szkodników, można je zaobserwować w budynku lub na elementach drewnianych;
  • odgłosy drążenia chodników przez larwy – można je usłyszeć ale raczej przy dużej infestacji szkodników;
  • obecność otworów w drewnie i wysypująca się z nich mączka i trocinki;
  • obecność świeżych otworów wylotowych – którymi opuszczają drewno dorosłe chrząszcze;
  • pęknięcia i uszkodzenia elementów drewnianych w budynku – co świadczy już o dłuższym żerowaniu szkodników.

Jeśli podejrzewasz, że twój budynek został porażony szkodnikami drewna nie zwlekaj – zadzwoń i poproś o bezpłatną wycenę usługi zwalczanie szkodników drewna.

Zwalczanie szkodników drewna z firmą Ratapest – dlaczego warto nam zaufać?

Robaki w drewnie to poważny problem i nie warto go bagatelizować tylko zadziałać szybko i skutecznie. Firma Ratapest poleca profesjonalne zwalczanie szkodników drewna. Dysponujemy środkami i profesjonalnym sprzętem, który w sposób bezpieczny i co najważniejsze skuteczny zwalcza szkodniki drewna we wszystkich stadiach rozwojowych.

Zabiegi mające na celu zwalczanie szkodników drewna najlepiej wykonywać w okresie poprzedzającym ruję owadów. W tym właśnie czasie larwy podchodzą pod powierzchnię drewna i znajdują się w zasięgu działania preparatów. Stosowane przez nasz środki owadobójcze działają także na znajdujące się w kolebkach poczwarkowych chrząszcze. Istotne jest rozpoznanie szkodnika oraz znajomość jego biologii – nasza firma posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w usuwaniu szkodników drewna. Zapraszamy do kontaktu!

Jaką metodę zwalczanie szkodników drewna wybrać?

Każda metoda ma swoje wady i zalety, z tego powodu w kwestii doboru tej konkretnej warto zaufać specjalistom zajmującym się profesjonalnym zwalczaniem szkodników drewna. Firma Ratapest zaproponuje taką metodę, która będzie najskuteczniejsza, najbezpieczniejsza i da najlepsze efekty.

Metody stosowane przez naszą firmę w usłudze zwalczanie szkodników drewna na chwilę obecną to:

  • fumigacja domu;
  • Xilix Gel;
  • dezynsekcja mikrofalowa;
  • iniekcja ciśnieniowa.

Zdarza się połączenie kilku metod dla uzyskania jeszcze lepszego efektu. Najczęściej stosowane metody to fumigacja oraz żelowanie drewna przy użyciu preparatu Xilix.

fumigacja domu gazowanie

Fumigacja domu

Dzięki metodzie fumigacja domu jesteśmy w stanie szybko i skutecznie p...

Czytaj więcej arrow_right
xilix-gel

Zwalczanie szkodników drewna Xilix Gel

Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych, ale j...

Czytaj więcej arrow_right

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.