sprzatanie-nietypowych-miejsc

Sprzątanie po gołębiach

Zdarzają się sytuacje, w których tradycyjne sprzątanie ogólnodostępnymi środkami nie jest wystarczające. Dzieje się tak kiedy na poddaszu zagnieździły się dzikie ptaki, takie jak gołębie. Proponujemy Państwu usługę sprzątania, która przywróci higieniczną czystość i bezpieczeństwo – profesjonalne sprzątanie po gołębiach.

Sprzątanie po gołębiach

Nawet jeśli włożymy maksimum wysiłku w posprzątanie mocno zabrudzonego poddasza, nie mamy gwarancji, że przywróci to pełną czystość. Wiele zagrożeń jest niewidocznych, potrzeba zatem profesjonalnego zabiegu – sprzątanie po gołębiach, aby być pewnym, że poddasze jest bezpieczne.

Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których na poddaszu zagnieździły się gołębie. Ich odchody stanowią siedlisko dla bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. Niebezpieczne są także ich pióra: gnieżdżą się w nich pasożyty groźne dla zdrowia człowieka, jak na przykład obrzeżek gołębi – kleszcz, który wywołuje poważne choroby.

Ptaki potrafią w błyskawicznym tempie pokryć grubą warstwą odchodów podłogi i ściany, dlatego doczyszczenie poddasza, strychu czy balkonu staje się trudne i wymagające, a ogólnodostępne środki nie są w stanie usunąć bakterii. Dlatego zapraszamy do skorzystania z naszych usług – skuteczne sprzątanie po gołębiach. Dysponujemy środkami i metodami, które gwarantują przywrócenie czystości.

Usługa sprzątanie po gołębiach – jak działamy?

Poddasza, strychy oraz balkony sprzątamy kompleksowo. Jeśli istnieje taka konieczność, opróżniamy je z niepotrzebnych sprzętów. Następnie wykonujemy dezynfekcję i dezynsekcję – zabiegi mające na celu skuteczne wyeliminowanie drobnoustrojów oraz usunięcie owadów, zwłaszcza tych niebezpiecznych dla zdrowia człowieka.

Stosujemy integrowane metody, każdorazowo analizując przypadek i dobierając najlepsze z nich. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty przy usłudze sprzątanie po gołębiach wykorzystujemy metodę termiczną, chemiczną oraz zamgławianie ULV.

Dlaczego warto zlecić usługę sprzątania po gołębiach naszej firmie?

Firma Ratapest oferuje kompleksowe sprzątanie po gołębiach. Dzikie ptaki lubią przesiadywać na balkonach, oknach i dachach budynków. Problem z odchodami i zanieczyszczeniami spowodowanymi przez gołębie jest dosyć powszechny, a niestety większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie niesie to ze sobą zagrożenie. Odchody gołębie to nie tylko nieestetyczny wygląd, to problem trudny do usunięcia i problem siedliska wielu wirusów i bakterii.

Domowe sposoby sprzątania po ptakach nie są wystarczające i efektywne. Sklepowe i ogólnodostępne środki nie wyczyszczą zabrudzonych powierzchni tak jak profesjonalne preparaty. Niedokładnie usunięte zabrudzenia mogą uszkodzić elewację bądź emalię. Dlatego na pomoc przychodzi firma Ratapest – zapraszamy do kontaktu!

Gołębie zanieczyszczenia i szkody – profesjonalne sprzątanie po gołębiach

Ptaki, w tym głównie gołębie bytujące blisko siedzib ludzkich, a także miejsc w których spędzamy wolny czas, narażają nas na choroby. Są to gruźlica, ptasia grypa, choroby wywoływane przez bakterie Salmonelli, Yersinii i wiele innych. Więcej o chorobach przenoszonych przez gołębie przeczytacie na blogu – choroby przenoszone przez gołębie.

Gołębie zanieczyszczenia, czyli suche odchody, piórka oraz resztki naskórka są bardzo silnymi alergenami i mogą powodować reakcje u osób uczulonych. Dlatego tak ważne jest profesjonalne sprzątanie po gołębiach. Firma Ratapest ma swoje sprawdzone i skuteczne metody.

Gołębie zanieczyszczają swoimi odchodami, jedzeniem i resztkami pierza całe otoczenie. Jest to szczególnie uciążliwe jeśli bytują na dachach, elewacjach, w rynnach, na gzymsach i na naszych balkonach. Mogą je uszkadzać, a jeśli populacja ptaków jest duża to w krótkim czasie następuje konieczność wyremontowania zabrudzonych obiektów.

Dostajemy sporo zapytań odnośnie bytowania gołębi na balkonach. Sprzątanie po gołębiach to jedna z usług, które Państwu oferujemy. Ptasie odchody są szkodliwe dla naszego zdrowia dlatego sprzątanie po gołębiach warto zlecić profesjonalnej firmie.

Zabezpieczenie przed gołębiami

Jako osobną usługę oferujemy zabezpieczenie poddasza przed ptakami. Wszystko po to, aby nie dopuścić do powtórnego zanieczyszczenia poddasza. Stosujemy w tym celu siatki ochronne, kolce lub żele. Metody dobieramy tak, aby były jak najbardziej efektywne w konkretnym przypadku.

Proponujemy zamontowanie kolców na gołębie – nierzadko są jedynym sposobem na trwałe wypłoszenie ptaków z otoczenia. Wystarczy zamontować je w sposób uniemożliwiający ptakom siadanie, aby elewacje, gzymsy i parapety na zawsze były wolne od ptactwa.

Gęstość ułożenia kolców jest przez nas dobierana w zależności od częstości występowania ptaków i skali problemu. Im więcej gołębi, tym gęściej układamy kolce. Także kąt nachylenia kolca do podłoża jest przez nas dobierany indywidualnie. Dotyczy to również odległości kolca od np. okna. Czasem koniecznie jest zamontowanie dwóch rzędów kolców. Wszystko po to, aby sprytne ptaki nie wykorzystały kawałka wolnej przestrzeni na zadomowienie się. Inaczej cały zabieg poszedłby na marne.

Stosujemy także żele odstraszające ptaki – to substancje, które nie są trujące dla gołębi, ale dzięki lepkiej konsystencji skutecznie je odstraszają. W użyciu są także siatki na gołębie – znakomite do użycia na obiektach zabytkowych oraz innego typu odstraszacze. Wyboru odpowiedniej metody dokonujemy po oględzinach i przeanalizowaniu sytuacji.

Zalety zabezpieczenia budynków przed ptakami

Metody te uniemożliwiają bytowanie ptakom, przez co zmuszają je do znalezienia innych miejsc. Nie jest to działanie na ich szkodę – kolce i siatki nie ranią ich i nie zabijają. Niedopuszczalne jest samodzielne zdejmowanie gniazd, zwłaszcza jeśli znajdują się w nich pisklęta, a założenie kolców i siatek uniemożliwia zakładanie gniazd. Problem więc przestaje istnieć.

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.