Obsługa budynków inwentarskich

Obsługa budynków inwentarskich

Ogromnie ważnym aspektem hodowli zwierząt jest utrzymanie we właściwym stanie higienicznym budynków inwentarskich. Wykonujemy dezynfekcję, dezynsekcję i deratyzację, które przywracają bezpieczeństwo sanitarne hodowli.

Plaga szczurów i myszy? Pomoże deratyzacja

Ogromnym zagrożeniem dla hodowli jest pojawienie się w budynkach inwentarskich szczurów i myszy. Oznacza to zwykle szereg kłopotów, a wśród nich:

  • zanieczyszczanie przez szkodniki paszy (odchodami, sierścią, padliną etc.);
  • niszczenie przedmiotów, a nawet przegryzanie ścian przez szczury;
  • roznoszenie drobnoustrojów i zarażanie nimi hodowanych zwierząt;
  • zabijanie drobnych zwierząt, np. piskląt.

Wykonanie deratyzacji, czyli usunięcia gryzoni z budynków inwentarskich, jest zabiegiem poprzedzającym dezynfekcję. Bez deratyzacji nie ma ona sensu, ponieważ gryzonie natychmiast rozniosą drobnoustroje.

Usuwanie szkodników, takich jak szczury i mysz, wykonujemy bezpiecznymi i sprawdzonymi sposobami, które gwarantują pozbycie się gryzoni z budynków inwentarskich.

Dezynsekcja – usuwanie szkodników

Dużym zagrożeniem dla hodowli jest także pojawienie się owadów – najczęściej karaluchów, pleśniakowca lśniącego, much i innych. Roznoszą one mnóstwo bakterii, które mogą doprowadzić do rozwoju chorób i epidemii skutkującej wymieraniem zwierząt.

Dezynsekcja jest przez nas przeprowadzana sprawdzonymi preparatami i w taki sposób, który gwarantuje skuteczność zabiegu. Nasz zespół zapoznaje się ze stanem sanitarnym budynków inwentarskich, rozpoznaje występujące owady oraz dobiera bezpieczne i sprawdzone metody działania.

Dezynfekcja – pogrom drobnoustrojów

Zabieg ten ma na celu zredukowanie drobnoustrojów do poziomu, który nie stanowi zagrożenia sanitarnego, do tego celu używamy różnych metod, a wśród nich oprysk i lampy bakteriobójcze. Każdorazowo analizujemy sytuację pomieszczeń, dlatego zabiegi przeprowadzamy z uwzględnieniem występujących w nich warunków.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.