Usuwanie barszczu sosnowskiego

Usuwanie barszczu sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego (oraz blisko spokrewniony z nim barszcz Mantegazziego) jest rośliną, która niesie poważne zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko zwierząt, ale również ludzi. Przez ekspansywność zagraża także przyrodzie. Usunięcie jej nie jest proste, domowe sposoby nie tylko są często nieskuteczne, ale także niosą ryzyko dla zdrowia. Nasza firma opiera działania na solidnym doświadczeniu oraz wynikach badań naukowych, które pozwoliły opracować w pełni skuteczne metody walki z barszczem.

Poważne zagrożenie dla zdrowia

Barszcz Sosnowskiego – choć wygląda niewinnie – niesie poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi. Niebezpieczeństwo kryje się w liściach i łodygach tej rośliny – są one pokryte małymi włoskami, w których występuje związek o nazwie furanokumaryna. To on jest odpowiedzialny za wystąpienie silnej reakcji uczuleniowej na skórze człowieka. Powoduje ona nadwrażliwość na promienie słoneczne i wywołuje poważne oparzenia (II i III stopnia), a nawet martwicę skóry.

Niebezpieczeństwo jest tym większe, że uczulenie nie pojawia się od razu, a ofiara może przez dłuższy czas mieć kontakt z barszczem i nieświadomie pogarszać swój stan. Problemy zaczynają się po kilku, kilkunastu godzinach. Największe poparzenia występują w gorące i słoneczne dni, podczas kwitnienia i dojrzewania barszczu. Udowodniono także rakotwórcze działanie barszczu oraz jego niebezpieczeństwo dla płodów.
Roślina ta jest groźna także dla zwierząt: rani wymiona krów, parzy przewód pokarmowy zwierząt gospodarczych, doprowadzając je w większości przypadków do śmierci.
Zagrożona jest także przyroda: obserwuje się, że występujący obok lasów barszcz błyskawicznie wdziera się na ich tereny, zawłaszczając ziemię, uniemożliwiając wzrost drzew i krzewów.

Roślina ta jest groźna także dla zwierząt: rani wymiona krów, parzy przewód pokarmowy zwierząt gospodarczych, doprowadzając je w większości przypadków do śmierci.

Zagrożona jest także przyroda: obserwuje się, że występujący obok lasów barszcz błyskawicznie wdziera się na ich tereny, zawłaszczając ziemię, uniemożliwiając wzrost drzew i krzewów.

Niebezpieczeństwo obok nas

Mimo fatalnych skutków, jakie niesie zetknięcie z barszczem Sosnowskiego (i barszczem Manteggazziego), roślina ta występuje powszechnie w naszym otoczeniu. Jest niezwykle ekspansywna i potrafi przenosić się na nawet najbardziej odległe tereny i błyskawicznie rozmnażać. Spotykany jest obok lasów, na łąkach, pastwiskach, terenach ugorów, polach, rowach i w pobliżu domostw. W Polsce osiąga wysokość sięgającą nawet 3,5 m.

Wydaje ogromną ilość nasion i rozmnaża się błyskawicznie. Wykazuje nadzwyczajną zdolność regeneracji, dlatego domowe sposoby walki z barszczem są zawodne.

Skuteczne metody zwalczania barszczu Sosnowskiego

Nasza firma stosuje metody, które opierają się na znajomości cyklu życia i charakterystyki tej rośliny. Są one w 100-proc. efektywne. Należą do nich:

  • odpowiednie wykopywanie barszczu (tak aby zniszczyć jej zdolność regeneracji),
  • usuwanie wierzchniej warstwy gleby, wapnowanie i zaoranie,
  • stosowanie herbicydów – środków chemicznych specjalnie dobranych tak, aby osiągały największą skuteczność w usuwaniu barszczu oraz nie skażały środowiska, były bezpieczne dla ujęć wodnych.
  • stosowanie metod innowacyjnych
  • zintegrowane metody zwalczania barszczu

Najskuteczniejszą metodą walki z barszczem jest stworzenie odpowiedniego planu oraz stosowanie zintegrowanych metod. Konieczność ta wynika z faktu, że nasiona barszczu zachowują zdolność do kiełkowania przez 4 lata. Wykonanie zabiegów w jednym sezonie nie jest w pełni skuteczne, dlatego ponowić je należy przez minimum 4-5 lat z rzędu, aby mieć pewność, że barszcz nie powróci.

Każdy przypadek analizujemy i dobieramy do niego metodę zwalczania barszczu dającą pewność pozbycia się tej uciążliwej rośliny.

Zapraszamy do współpracy! Potrzebujesz więcej informacji?

Odwiedź stronę http://barszczsosnowskiego.info

Polecamy również

Co robić przy spotkaniu barszczu Sosnowskiego?

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.