Zwalczanie meszek i kleszczy

Zwalczanie meszek i kleszczy

O niebezpieczeństwie związanym z kleszczami wiedzą wszyscy – te małe pajęczaki wywołują boreliozę, która może zmienić nasze życie na zawsze. Meszki natomiast mają silnie toksyczną ślinę. Wystarczy jeden prosty zabieg, aby się ich pozbyć.

Kilkumilimetrowe zagrożenie dla zdrowia

Zarówno meszki, jak i kleszcze atakują wraz z rozpoczęciem sezonu. Te pierwsze – choć mają kilka milimetrów – są w stanie zabić nawet konia, mnóstwo osób jest uczulonych na ich ślinę, w której dodatkowo są zawarte enzymy zapobiegające krzepnięciu krwi. Dlatego tak trudno goją się ślady po ich ukąszeniu. W dodatku same ukąszenia są dużo bardziej bolesne, niż np. te powodowane przez komary, ponieważ meszki mają aparat gębowy przystosowany do rozcinania skóry.

Kleszcze natomiast co roku zbierają obfite żniwo – czają się już nie tylko na drzewach w lesie, ale nawet w wyższych trawach. Roznoszą skrajnie groźne choroby: odkleszczowe zapalenie mózgu, borelioza to tylko niektóre z nich. Niezwykle niebezpieczne, trudne do wyleczenia i na ogół zostawiające ślady na całe życie, powodujące także wiele cierpienia.

Jak działamy

Zespół Ratapest proponuje wykonanie zabiegu, który pozwoli Państwu letnie wieczory na dworze spędzać w spokoju i nie martwić się o niebezpieczne ukąszenia. Metody przez nas używane to:

  • oprysk odpowiednimi środkami,
  • zamgławianie termiczne – wytwarzanie specjalnej mgły, która nie tylko zabija znajdujące się w pobliżu kleszcze i meszki, ale także działa odstraszająco przez okres kilku tygodni. Jest bardzo skuteczna: wnika w najdrobniejsze zakamarki uśmiercając schowane owady.

Wyboru odpowiedniej metody dokonujemy po zapoznaniu się z sytuacją obiektu, w którym zabieg ma być przeprowadzony. Bierzemy pod uwagę porę roku, wielkość populacji uciążliwych owadów, odległość od zbiorników wodnych i większych zarośli oraz wiele innych czynników. Sposób przez nas dobrany każdorazowo będzie gwarantował natychmiastowy efekt na dłuższy czas. Czas ten jest uzależniony w dużej mierze od intensywności opadów deszczu i utrzymuje się od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Gdzie warto przeprowadzić likwidację meszek i kleszczy

Zabieg ten powinien być przeprowadzony przez wszystkich, którzy nie chcą narażać zdrowia swoich bliskich i podopiecznych na niebezpieczeństwo. Są to:

  • domy jednorodzinne,
  • działki,
  • tereny imprez plenerowych,
  • domy wczasowe, pensjonaty, domy wypoczynkowe,
  • domy spokojnej starości, domy dziecka,
  • tereny popowodziowe.

Zapraszamy do współpracy!

kliknij i poznaj kilka ciekawych informacji na temat kleszczy, które pomogą Ci się ich wystrzegać

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.