zwalczanie kuny domowej kraków

Zwalczanie kuny domowej

Pojawienie się kuny w naszym otoczeniu niesie za sobą różne zagrożenia: począwszy od bakterii po niebezpieczeństwo agresywnych zachowań. Wiemy jednak jak się uporać z tym problemem.

Dzikie zwierzęta, takie jak kuna domowa, powodują strach i niepewność. Z wyglądu przyjemne, a wręcz niegroźne, a jednak potrafią stworzyć zagrożenie i narobić wiele zamieszania. Są bardzo aktywne, zwinne i trudne do zwalczenia. Z chęcią zasiedlają nasze ogrody, strychy i poddasza. To drapieżniki z rodziny łasicowatych, które często znajdują w naszych domach schronienie. Nasze strychy i poddasza zapewniają im idealne warunki do życia i rozmnażania.

Kuna na poddaszu to uciążliwy problem. Kuny prowadzą nocny tryb życia, bywają głośne, hałaśliwe i niezwykle destrukcyjne. W miejscu w którym się zadomowiły zostawiają swoje odchody, które nie tylko brzydko pachną ale są też nośnikami bakterii i wirusów. Kuny w niedługim czasie potrafią zerwać całą izolację dachu, przegryźć instalację elektryczną w domu, zdewastować dach. A wymykając się do Twojego ogrodu mogą bez problemu przegryźć przewody hamulcowe w Twoim samochodzie. 

Zwalczanie kuny domowej – jak działamy?

Instalacja elektryczna w Twoim samochodzie została przegryziona? Izolacja dachu została uszkodzona a ze strychu dochodzą dziwne odgłosy? To sygnały świadczące o tym, że zadomowiła się u Ciebie kuna domowa.

Jako profesjonalna firma DDD dostajemy mnóstwo zapytań odnośnie zwalczanie kuny domowej. Nie warto walczyć z nią samodzielnie – nieumiejętne rozstawianie pułapek, stosowanie ogólnodostępnych środków czy różnego rodzaju trujących i niebezpiecznych mieszanek na nic się zda. W wielu przypadkach walka z kuną na własny rachunek może być nie tylko nieefektywna, ale także negatywnie wpływać na przyszłe próby pozbycia się zwierzęcia.

W przypadku tych drapieżników mamy do czynienia ze zjawiskiem neofobii. Kuny odczuwają lęk przed nowymi rzeczami. Dlatego jeśli stawiamy nową pułapkę, a w niej kuszącą przynętę zwierzę nie zbliży się do niej tak od razu.

Jeśli natomiast chodzi o odstraszacze dźwiękowe emitujące nieprzyjemne dźwięki to bywają one pomocne ale najczęściej wtedy, kiedy kuna ma dopiero zamiar u nas zagościć. Te nieznośne dźwięki mogą ją zniechęcić do zasiedlenia naszego podwórka, strychu, poddasza. A co jeśli kuna już dłuższy czas u nas zabawiła?

Zwalczanie kuny domowej – dlaczego warto nam zaufać?

Kuna domowa potrafi wyrządzić spore szkody, nie warto więc zwlekać. Firma Ratapest działa na rynku już długi czas – posiadamy wiedzę, odpowiednie przeszkolenie, dysponujemy skutecznymi środkami zwalczającymi dzikie zwierzęta takie jak kuny. Dzięki nam pozbędziesz się kuny w sposób bezpieczny i fachowy!

 

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.