neutralizacja kwasu masłowego śląsk

Neutralizacja kwasu masłowego

Kwas masłowy co to jest?

Pod nazwą kwas masłowy kryje się organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych. Składa się on z węgla, wodoru i tlenu. Naturalnie występuje m.in. na serach, np. na parmezanie, w mleku, zwłaszcza w mleku owiec i kóz, na niektórych czekoladach mlecznych czy w maśle. Co ciekawe, powstaje również w naszym żołądku, wtedy kiedy zalegają w nim produkty mlekopochodne.

 

Kwas masłowy jak wygląda i jaki ma zapach?

To bezbarwna, oleista i dość gęsta ciecz. W mniejszych stężeniach bywa znośny, natomiast problem pojawia się wtedy, gdy jego stężenie jest większe. Wtedy zapach staje się nie do zniesienia – przypomina wymiociny i zjełczałe masło.

Kwas masłowy zapach jest bardzo intensywny i silny, a tym samym może podrażniać nasze oczy i drogi oddechowe. Jest wyjątkowo trudny do usunięcia, więc samodzielne próby jego eliminacji są niemal niemożliwe. Należy zlikwidować źródło zapachu, jego przyczynę, dopiero wtedy uzyskamy zadowalający efekt. Samo maskowanie zapachu rozwiąże problem jedynie na krótką chwilę.

 

Kwas masłowy zagrożenia.

Z racji tego, że kwas masłowy ma specyficzny zapach, jest trudny do usunięcia, a dostęp do niego nie jest utrudniony to bywa idealną bronią w walce z konkurencją. To nieuczciwy sposób na pozbycie się innych firm w branży, w której działamy.

Tak intensywny zapach powoduje zawroty głowy, problemy z układem oddechowym i silne wymioty. Jeśli zostanie wylany w pomieszczeniu to bardzo szybko wniknie głęboko w ściany i podłogi oraz inne przedmioty. Drzwi, panele oraz meble zaatakowane kwasem często trzeba po prostu wyrzucić.

 

Usuwanie kwasu masłowego na terenie Śląska (Katowice, Tychy, Żory, Bielsko).

Jeśli padłeś ofiarą nieuczciwej konkurencji warto wezwać straż miejską i policję oraz poprosić o pomoc profesjonalną firmę DDD.

Samodzielne maskowanie zapachu nie przyniesie długotrwałej ulgi. Nasza firma działa skutecznie przy zastosowaniu metod łączonych. Posiadamy wysokiej klasy generatory ozonu, dzięki którym usuwamy wszelkie nieprzyjemne zapachy, w tym właśnie zapach kwasu masłowego. Ozonowanie to bezpieczny zabieg, o ile przeprowadzany jest przez profesjonalną firmę. Samo ozonowanie nie załatwi problemu, należy użyć dodatkowo odpowiednich środków neutralizujących i rozpuszczjących kwas.

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.