ozonowanie

Ozonowanie

Ozonowanie to doskonały sposób na pozbycie się drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów bez użycia chemii. Jest nie tylko ekologiczne, ale daje także znakomite efekty dezynfekcyjne.

Jak działa ozonowanie?

W zabiegu tym czynnikiem biobójczym jest ozon (czasem też nazywany aktywnym tlenem) – gaz posiadający właściwości utleniające, dzięki którym staje się znakomitym środkiem dezynfekującym. Można nim likwidować bakterie, wirusy, grzyby, zarodniki pleśni i roztocza.

Dlatego jeśli śladem obecności drobnoustrojów jest nieprzyjemny zapach – ozonowanie usunie nie tylko skutek, ale przede wszystkim przyczynę. To gwarancja rzeczywistego zlikwidowania zapachu, a nie jego zamaskowania.

Ozonowanie odbywa się przy użyciu generatorów ozonu, a wytwarzany ozon gwarantuje przywrócenie czystości w pomieszczeniach czy w środkach transportu.

Koronawirus jak się chronić?

Już od dłuższego czasu żyjemy w strachu przed koronawirusem, który zaledwie w przeciągu kilku tygodni rozprzestrzenił się z Azji na niemal wszystkie kontynenty świata. Jego oficjalna nazwa to SARS-CoV-2, nawiązująca do znanego wszystkim wirusa SARS odpowiedzialnego za epidemię ostrej niewydolności oddechowej z 2003 roku. Koronawirus wywołuje chorobę COVID-19 i rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Oznacza to, że osoba zarażona rozsiewa go podczas kichania i kaszlu. Jeśli kropelki zawierające wirusa osiądą na przedmiotach i kolejna osoba będzie miała kontakt z tym przedmiotem może zostać zarażona (poprzez kontakt z zakażoną wydzieliną i przedostanie się jej w błony śluzowe oka, nosa czy jamy ustnej).

O tym, że profilaktyka to najlepsza ochrona przed koronawirusem wie każdy. Często myjemy ręce, używamy żeli antybakteryjnych, unikamy dużych skupisk ludzi i rezygnujemy z witania się ze znajomymi poprzez podawanie ręki. Wirus przetrwa poza ciałem człowieka, osiada na różnych przedmiotach, więc nie trudno o możliwość zarażenia się. W domu łatwiej zadbać o dezynfekcję ogólnodostępnymi środkami – można dezynfekować przedmioty takie jaki klamki, klucze czy telefon choćby zwykłym spirytusem.

O tyle trudniej zadbać o to na zewnątrz, czyli w miejscach użyteczności publicznej. Profesjonalna dezynfekcja wydaje się tutaj niezbędna. Oczywiście warunkiem jest użycie profesjonalnego sprzętu oraz środków zarejestrowanych jako skuteczne w walce z tego typu wirusem. Firma Ratapest stosuje dwie metody w walce z koronawirusem: zamgławianie ULV przy użyciu preparatów zarejestrowanych na zwalczanie wirusów SARS w miejscach publicznych oraz ozonowanie pomieszczeń (szpitale ozonowanie, hale ozonowanie, szkoły ozonowanie, biura ozonowanie).

Dezynfekcja ozonem. Profesjonalne zwalczanie koronawirusa.

Dezynfekcja ozonem to ekologiczny i bardzo skuteczny zabieg stosowany również w zwalczaniu koronawirusa. Należy pamiętać o tym, że ozon to gaz niebezpieczny, dlatego zabieg ozonowania powinien być przeprowadzany przez wyspecjalizowane firmy. Pracownicy z firmy Ratapest posiadają odpowiednie przeszkolenia i certyfikaty oraz dysponują specjalistycznym sprzętem – generatory ozonu trioxygen.

Nasz zespół posiada odpowiednie przeszkolenie w zakresie ozonowania, mimo że nie jest ono wymagane prawnie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że zabieg ten jest bezpieczny wtedy, kiedy przeprowadzają go ludzie o określonych kompetencjach.

Ozonowanie pomieszczeń. Jak przebiega zabieg?

Generatory ozonu to urządzenia, w których powstają wyładowania elektryczne, a te z kolei przekształcają znajdujący się w powietrzu tlen w silnie utleniający gaz, czyli ozon. To od stężenia gazu zależy jego skuteczność i powodzenie dezynfekcji.

Koronawirus ozonowanie sprawdza się szczególnie na mniejszych powierzchniach, a każde pomieszczenie poddawane zabiegowi powinno być puste. Do pomieszczenia można wrócić dopiero po redukcji stężenia gazu aktywnego, zatem każda profesjonalna firma zaopatrzona powinna być w specjalny miernik stężenia ozonu.

Ozon to gaz silnie dezynfekujący ale i silnie toksyczny, działa podrażniająco na drogi oddechowe i na spojówki. Wasze bezpieczeństwo zależy od firmy przeprowadzającej zabieg .Ozon jest niebezpieczny tylko w wysokich stężeniach lub wówczas, gdy jesteśmy narażeni na jego wdychanie przez dłuższy czas. Ponadto:

  • dbamy, aby w pomieszczeniach, w których przeprowadzamy ozonowanie, nie było ludzi;
  • sprawdzamy, czy nie znajduje się w ozonowanym pomieszczeniu urządzenie, które może wyzwolić iskrę;
  • pomieszczenie poddawane ozonowaniu jest przez nas odpowiednio oznaczane specjalną tabliczką informacyjną;
  • po ozonowaniu wietrzymy pomieszczenie;
  • dbamy o właściwy stan techniczny naszych ozonatorów, dokonujemy ich regularnych przeglądów oraz serwisu.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy szkoły, szpitale, hale, biura.

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.