slider-image

Deratyzacja

Deratyzacja jest zabiegiem, który zarówno likwiduje obecne już na terenie domostw i firm gryzonie, jak i chroni przed ich występowaniem. Prewencja jest zawsze lepsza niż walka z już istniejącymi problemami, dlatego przeprowadzanie deratyzacji jest obowiązkiem nałożonym przez prawo.

Profesjonalna deratyzacja – sposób na szczury i myszy

Deratyzacja to zabieg, który ma nas chronić przed gryzoniami, głównie szczurami i myszami. Bez deratyzacji w bardzo krótkim czasie doszłoby do namnożenia się gryzoni – są one bowiem bardzo płodne i odporne na niesprzyjające warunki. Wśród naszych domostw znajdują idealne warunki do życia, czyli ciepło oraz stały dostęp do pożywienia.

Gryzonie, takie jak szczury, to wyjątkowo inteligentne stworzenia, które obdarowane są niesamowitymi zdolnościami do przetrwania w każdych trudnych warunkach. Szybko się klimatyzują i przystosowują. Trzeba przyznać, że ludzie stwarzają im wyśmienite warunki do bytowania. Gryzonie mogą żyć w norach, kanałach, w śmietnikach i w kanalizacji. Wszędzie tam mogą stworzyć sobie idealne warunki do życia i rozmnażania, a niestety bardzo szybko się rozmnażają. Są płodne, bywają agresywne i są nosicielami wielu chorób.

Populacja gryzoni może rosnąć bardzo szybko, co oznacza, że ​​im dłużej czekasz z podjęciem działań, tym trudniej będzie się ich pozbyć. Na szczęście coraz więcej osób decyduje się na deratyzację – proces, który ma na celu zwalczanie i eliminację tych niechcianych gości. Jeśli nie masz doświadczenia w zwalczaniu szczurów i myszy, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy DDD. Firma Ratapest posiada odpowiednie narzędzia i wiedzę, aby skutecznie zwalczać gryzonie. Ponadto, wybierając profesjonalistów, masz pewność, że deratyzacja będzie przeprowadzona w sposób bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Kiedy skontaktować się z firmą deratyzacyjną? Najlepiej jak najszybciej po zauważeniu obecności szczurów i myszy w swoim domu lub budynku. Im szybciej podejmiesz działania, tym łatwiej będzie się ich pozbyć.

Czy deratyzacja jest bezpieczna?

Gryzonie, takie jak myszy i szczury potrafią być bardzo przebiegłe. Kiedy już raz zadomowią się w naszym pobliżu, bardzo ciężko jest się ich pozbyć. Dotyczy to zwłaszcza szczurów, które są niesamowicie ekspansywnymi ssakami, potrafią przetrwać w najbardziej niesprzyjających warunkach, błyskawicznie zwiększają swoje kolonie i zawłaszczają kolejne tereny. Są także bardzo inteligentne: potrafią uczyć się na błędach, unikać pułapek i innych zagrożeń. Dlatego tak ważne jest, aby chronić nasz teren przed gryzoniami i bezwzględnie stosować się do zaleceń władz miast i gmin, a z tymi, które już są, bezwzględnie walczyć.

Staramy się jako profesjonalna firma DDD minimalizować ryzyko. Tam gdzie pojawiają się zwierzęta domowe i dzieci stosujemy jedynie karmniki deratyzacyjne. Dzięki temu zapobiegamy przypadkowym połknięciom trucizny. Same trutki mają bardzo gorzki smak, a to zniechęca psy i koty do ich konsumpcji.

Zwalczanie szczurów i myszy – jak przebiega?

Aby deratyzacja była skuteczna konieczne jest jej przeprowadzanie cykliczne, zgodne z ustalonym na terenie danej gminy grafikiem. Nie bez znaczenia jest także wybór środków deratyzacyjnych: muszą być zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej lub posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Firma Ratapest stawia na wypracowane latami metody pracy. Wykorzystujemy odpowiedni, nowoczesny sprzęt oraz środki najnowocześniejszej generacji. Łączymy metody fizyczne i mechaniczne. Zabieg deratyzacji przeprowadzamy w kilku etapach:

 • przegląd budynków pod kątem występowania szczelin, do których mogą wniknąć gryzonie i zabezpieczenie ewentualnych ubytków; analiza budynku – warunki oraz liczebność gryzoni;
 • lokalizacja miejsc, w których pojawiają się gryzonie i wyłożenie trutki (pod ścianami, w narożnikach, w miejscach ewentualnego żerowania gryzoni); karmniki deratyzacyjne, inaczej stacje deratyzacyjne wystawiane są tam, gdzie pojawia się najwięcej szczurów i myszy;
 • odpowiednie oznaczenie trutki;
 • codzienna obserwacja trutki – jeśli jej ubywa, uzupełnienie;
 • stałe usuwanie martwych gryzoni.

Deratyzacja – zaufaj specjalistom

Deratyzację warto powierzyć sprawdzonej firmie z doświadczeniem, dzięki temu zyskują Państwo pewność, że będzie przeprowadzona profesjonalnie i z wykorzystaniem odpowiednich środków. Firma Ratapest specjalizuje się w deratyzacji. Co najważniejsze: do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, analizujemy sytuację i dobieramy metody tak, aby były efektywne.

Zwalczanie gryzoni – wymóg prawny

Ustawa z 2008 roku nakłada na właścicieli i zarządców nieruchomości obowiązek utrzymywania jej w prawidłowym stanie higieniczno-sanitarnym. Ma to służyć przede wszystkim ochronie zdrowia ludzi przed zakażeniami i chorobami zakaźnymi. W zakres obowiązków wymienianych przez ustawę wchodzi także zwalczanie gryzoni, insektów i innych szkodników.

Szczury i myszy niosą za sobą wiele problemów. Roznoszą choroby, zanieczyszczają żywność, gryzą kable i niszczą rury, a nawet podgryzają fundamenty. Dlatego profesjonalna deratyzacja jest konieczna.

Obowiązkowa deratyzacja musi być przeprowadzona na terenach, na których znajdują się:

 • lokale gastronomiczne;
 • obiekty, w których odbywa się handel związany z żywnością;
 • magazyny żywnościowe i rolnicze;
 • gospodarstwa rolne i hodowlane;
 • zakłady przetwórstwa żywnościowego;
 • bloki mieszkalne;
 • szpitale, hotele, pensjonaty, internaty i akademiki;
 • obiekty związane z przetwarzaniem odpadów.
zwalczanie-kretow-i-nornic

Zwalczanie kretów i nornic

Te sympatyczne stworzenia bywają zmorą ogrodników – uszkadzają rośliny...

Czytaj więcej arrow_right
zwalczanie kuny domowej

Zwalczanie kuny domowej

Pojawienie się kuny w naszym otoczeniu niesie za sobą różne zagrożenia...

Czytaj więcej arrow_right

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.