skuteczne odgrzybianie

Odgrzybianie budynków

Odgrzybianie budynków to jedna z usług, którymi specjalizuje się firma Ratapest. Zabieg osuszania i odgrzybiania zostanie przeprowadzony sprawnie, profesjonalnie i z gwarancją, dzięki czemu nie ma ryzyka, że budynek po jakimś czasie zostanie ponownie zagrzybiony. Zapraszamy do kontaktu!

Odgrzybianie budynków z myślą o zdrowiu

Dzięki usłudze odgrzybianie budynków jesteśmy w stanie zadbać o zdrowie i komfort życia jego mieszkańców. Profesjonalne odgrzybianie nie polega jedynie na maskowaniu problemu, bo nie możemy wtedy mówić o efektywności zabiegu. Podstawą usunięcia grzybów i pleśni jest znalezienie przyczyny ich pojawienia się. Jeśli przyczyna nie zostanie odnaleziona, w wyniku podjętych prób grzyb zniknie, ale tylko na chwilę. Prawdopodobnie w niedługim czasie pojawi się ponownie.

Firma DDD Ratapest posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu szybko i właściwie zidentyfikujemy źródło zagrzybienia.

Odgrzybianie budynków – skąd ta pleśń?

Specjalizujemy się w usuwaniu grzybów i pleśni. Pojawiają się one w domach i mieszkaniach wówczas, gdy wilgotność powietrza jest zbyt duża, a wentylacja niedostateczna. Są groźne dla zdrowia, wywołują bóle głowy, nudności, kłopoty żołądkowe, przyczyniają się do powstawania astmy, a nawet nowotworów.

Warunki sprzyjające powstawaniu grzybów:

  • zła wentylacja (np. przy plastikowych, bardzo szczelnych oknach),
  • wadliwe ocieplenie budynku,
  • nieszczelności, np. dachów czy ścian,
  • niewłaściwe osuszenie budynku po powodzi lub zalaniu.

Do usuwania grzybów używamy wielu metod, bardzo często stosujemy także ich łączenie w celu uzyskania największej efektywności. Należą do nich:

  • ozonowanie,
  • opryskiwanie chemiczne,
  • wypalanie, proszki grzybobójcze.

Zwalczanie grzybów i pleśni – jak działamy?

Wezwani na miejsce rozpoczynamy jego oględziny: zapoznajemy się z zastaną sytuacją i dobieramy najlepsze metody pracy. Sporządzamy także wycenę i przedstawiamy ofertę – osuszanie i odgrzybianie budynków.

Może to być ważne zwłaszcza w przypadku, kiedy dom jest ubezpieczony i ubezpieczyciel ma pokryć koszty szkód, jeśli doszło na przykład do zalania. Warto się z nami wówczas skontaktować, gdyż przysłany przez ubezpieczyciela rzeczoznawca nie musi mieć specjalistycznej wiedzy i może pewne rzeczy pominąć. W efekcie tego koszt może być niedoszacowany, a prace niewystarczające. Co więcej – brak specjalistycznych przyrządów pomiarowych również może działać na niekorzyść poszkodowanego. Wielu kwestii nie jest się w stanie stwierdzić „gołym okiem”.

Najważniejsze w procesie osuszania domu jest stwierdzenie rozległości uszkodzeń spowodowanych przez wodę oraz dobranie właściwych metod działania dostosowanych do konkretnego domu czy innego budynku.

Szczególne podejście należy zastosować w przypadku osuszania drewnianych budynków. Nieprawidłowe wykonanie tego może powodować wypaczenie konstrukcji i sprowadzić niebezpieczeństwo na mieszkańców. Ogromnie ważne jest dobranie odpowiedniego tempa suszenia – zbyt szybkie może powodować rozległe uszkodzenia.

Dlaczego odgrzybianie budynków jest ważne?

Zagrzybienie, które pojawia się w budynkach nie jest obojętne dla naszego zdrowia. To nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Grzyby są niebezpieczne i bardzo szybko się namnażają. Wydzielają toksyny, które unoszą się w powietrzu i łatwo przedostają do organizmu człowieka.

W wyniku obecności wilgoci i grzybów mogą pojawiać się problemy z układem oddechowym, takie jak zapalenie gardła, zatok czy oskrzeli. Mieszkanie w zawilgoconym i zagrzybionym budynku sprzyja obniżeniu odporności, a co za tym idzie – stajemy się bardziej podatni na infekcje. Zagrzybienie może powodować liczne alergie, a nawet astmę oskrzelową. Mykotoksyny wydzielane przez grzyby mogą  powodować bóle głowy, stawów, a także zaburzenia hormonalne oraz nowotwory.

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.