Zwalczanie koronawirusa profesjonalna dezynfekcja

Zwalczanie koronawirusa – dezynfekcja

Koronawirus oznaczony skrótem SARS-CoV-2 wywołuje chorobą COVID-19, przypominającą zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS). Objawy zakażenia to gorączka, kaszel, duszności oraz ból mięśni i stawów. COVID-19 rozwija się w płucach, następnie rozprzestrzenia się drogą kropelkową – podczas kichania i kaszlu. Nosiciele koronawirusa w początkowej fazie infekcji często nie wykazują żadnych objawów (okres inkubacji wirusa wynosi średnio 5 dni). W tym czasie wytwarzają oni największą ilość wirusów i w ten sposób przyczyniają się do rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. To co my, jako doświadczona firma DDD, jesteśmy w stanie zaproponować to profesjonalne zabiegi dezynfekcyjne, które mają na celu skuteczne zwalczanie drobnoustrojów, bakterii i wirusów, w tym właśnie wirusy grypy i koronawirusy.

Cel dezynfekcji

Wszyscy dobrze wiemy, że ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych wzrasta wraz z brakiem przestrzegania podstawowych zasad higieny. Dlatego podstawą jest częste mycie rąk ciepłą wodą z mydłem bądź przy użyciu preparatów na bazie alkoholu (żele i płyny antybakteryjne). Jednak patogeny mogą osadzać się również na powierzchniach, których dotyka osoba zarażona. W związku z tym dezynfekcja najbliższego otoczenia wydaje się być kluczowa w sytuacjach zagrożenia epidemicznego. Jako doświadczona firma DDD posiadamy w ofercie zabiegi dezynfekcyjne, dzięki którym szybko i efektywnie uporamy się z wirusami, bakteriami i wszelkimi drobnoustrojami.

W obecnej sytuacji w Polsce, kiedy mamy do czynienia z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, warto przeprowadzać cykliczne dezynfekcje w miejscach publicznych. Nie tylko mowa tu o szkołach, przedszkolach czy publicznych środkach transportu, ale również o firmach i halach produkcyjnych – i tutaj przewija się dużo ludzi, warto zatem zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort pracy.

Metody dezynfekcji

W celu uzyskania najlepszych efektów każdorazowo dobieramy odpowiednią metodę dezynfekcji w zależności od wielkości pomieszczenia czy specyfiki miejsca, w której przeprowadzany jest zabieg. Do najczęściej stosowanych metod zaliczamy:

 • W mniejszych pomieszczeniach możemy zaproponować zabieg ozonowania. To metoda ekologiczna i bardzo efektywna – czynnikiem biobójczym jest tutaj ozon, nazywany również aktywnym tlenem. Firma Ratapest dysponuje wysokiej klasy sprzętem oraz odpowiednim przeszkoleniem, dzięki któremu ozonowanie przeprowadzane jest w pełni bezpiecznie (ozonowanie małych biur, ozonowanie autobusów i samochodów, w tym wozów policyjnych).
 • Z kolei w przypadku większych powierzchni najlepiej sprawdzi się oprysk grubokroplisty bądź zamgławianie ULV. Obie metody stosuje się przy użyciu odpowiednich preparatów. W przypadku zamgławiania wykorzystuje się specjalny generator zimnej mgły, dzięki któremu preparat przekształca się w mikroskopijne kropelki, które docierają w każde miejsce. Stosowane przez nas preparaty są zarejestrowane na zwalczanie wirusa SARS oraz wirusów otoczkowych i bezotoczkowych. Są bezpieczne, nie wymagają zmywania, a ich okres karencji jest bardzo krótki (dezynfekcja hali produkcyjnej, dezynfekcja sal gimnastycznych, dezynfekcja kościołów).

Zespół Ratapest ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu dezynfekcji, dlatego jesteśmy w stanie podejść indywidualnie do każdego przypadku; zaplanować dezynfekcję tak, aby uzyskać optymalne efekty.

Miejsca, w których warto przeprowadzić dezynfekcję. Zwalczanie koronawirusa na Śląsku (Tychy, Katowice, Żory, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Gliwice, Bytom, Częstochowa, Oświęcim).

Zabieg zwalczania bakterii i wirusów, w tym koronawirusa i grypy, warto przeprowadzać w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi. Są to miejsca, w których następuje największe nagromadzenie wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych. Zalecamy wykonanie zabiegu dezynfekcji m.in.:

 • w szpitalach i przychodniach,
 • w placówkach szkolnych i przedszkolnych,
 • w żłobkach,
 • w akademikach i internatach,
 • w salach zabaw,
 • w kościołach,
 • w bibliotekach,
 • w kinach i teatrach,
 • w środkach transportu publicznego (pociągi, autobusy),
 • w siłowniach i salach gimnastycznych,
 • w zakładach pracy i na liniach produkcyjnych.

Firma Ratapest działa przede wszystkim na terenie województwa śląskiego. Po każdym zabiegu dezynfekcyjnym wystawiane są stosowne dokumenty (protokoły powykonawcze).

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Zobacz również inne usługi:

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 Ratapest.pl realizacja ProudMedia®
Wszystkie prawa zastrzeżone.