dezynfekcja pojazdow

Dezynfekcja pojazdów

Dezynfekcja samochodów osobowych

Do dezynfekcji samochodów używamy przede wszystkim ozonu. Zabieg ozonowania przeprowadzamy przy użyciu wysokiej jakości ozonatora, dzięki któremu można uzyskać znakomite efekty. Należą do nich:

  • pozbycie się wszelkich drobnoustrojów: bakterii, wirusów, grzybów, zarodników pleśni,
  • usunięcie nieprzyjemnych zapachów – co ważne, ozon działa na ich źródło, dzięki czemu nie ma ryzyka, że po kilku dniach od zabiegu zapach wróci.

Ozonowanie jest świetnym pomysłem, kiedy poprzedni właściciel kupionego właśnie samochodu był palaczem. W przeciwieństwie do samego czyszczenia tapicerki, które usuwa zapach tylko na krótki czas – ozonowanie usuwa go trwale.

W razie konieczności używamy także dodatkowych środków fizycznych i chemicznych, aby dezynfekcja samochodu była maksymalnie efektywna.

Dezynfekcja samochodów firmowych

Ustawa o Państwowej Inspekcji Sanitarnej mówi, że każdy pojazd przewożący żywność oraz produkty spożywcze musi posiadać tzw. dziennik sanitarny pojazdu lub rejestr mycia i dezynfekcji komory ładunkowej środka transportu SM-116. Dlatego każdą dezynfekcję wykonujemy zgodnie z zaleceniami dezynfekcyjnymi znajdującymi się w książeczce oraz odpowiednio dokumentujemy.

Oprócz samochodów przewożących żywność dezynfekcję polecamy w przypadku używania samochodów takich jak:

  • samochody do transportu zwierząt,
  • karawany,
  • karetki pogotowia,
  • pojazdy przewożące odpady niebezpieczne.

Dezynfekcja samochodów przewożących żywność konieczna jest wówczas, kiedy zaistniała groźba zainfekowania drobnoustrojami komory transportowej. Dzieje się tak wówczas, gdy przewożona żywność nie była zapakowana lub mimo zapakowania zanieczyściła wnętrze pojazdu (np. przy przewożeniu transporterów z mięsem, ziemniaków etc.).

Firma Ratapest opracowuje procedury utrzymania pojazdów firmowych we właściwym stanie sanitarnym – indywidualnie dla każdego przypadku. Wystawiamy także protokoły po przeprowadzeniu dezynfekcji – zawierają one wszystkie informacje o wykonanych czynnościach, użytych środkach etc.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu!

Zobacz również inne usługi:

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 Ratapest.pl realizacja ProudMedia®
Wszystkie prawa zastrzeżone.