Obszar działania Kraków Zwalczanie szkodników Kraków

Zwalczanie szkodników Kraków i okolice – jak skutecznie pozbyć się niechcianych gości?

11 maja 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Kraków to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, jednak nie brakuje tutaj także niechcianych gości w postaci szkodników. Na terenie Krakowa specjalizujemy się w zwalczaniu komarów, szkodników drewna oraz kun domowych. Masz problem z komarami, kleszczami, a może na poddaszu zadomowiła się kuna domowa? Na ratunek przychodzi profesjonalne usuwanie szkodników Kraków!

Zwalczanie Szkodników Kraków

Problem z komarami i kleszczami. Skuteczne zwalczanie szkodników Kraków

Przy zwalczaniu owadów, takich jak komary firma Ratapest poleca odkomarzanie. Komary to wyjątkowo uciążliwe owady, które potrafią skutecznie zniechęcić nas do przebywania latem na świeżym powietrzu. Odkomarzanie to najskuteczniejszy sposób na ograniczenie występowania komarów w naszych ogrodach, parkach miejskich czy ogródkach działkowych.

Komary powszechnie spotykane są w ciepłych miesiącach roku. Rozwijają się w wilgotnych i ciepłych miejscach, takich jak bagna, stojące wody, zaniedbane stawy. Aby ograniczyć ich liczebność wokół domu, warto usunąć potencjalne miejsca rozwoju larw. Warto zadbać o usunięcie stojącej wody, regularnie opróżniać pojemniki na wodę, a wszelkie zbiorniki wodne pokrywać siatką ochronną. Znane są także inne domowe sposoby na komary:

  • stosowanie repelentów, które mogą mieć formę sprayu, żelu lub kremu. Składnikiem głównym jest DEET, który ma za zadanie odstraszać komary. Pozostałe składniki to olejki eteryczne, a wśród nich olejek z eukaliptusa, lawendy czy cytryny;
  • używanie lamp przyciągających komary, które wykorzystują do tego celu światło ultrafioletowe. Komary zwabione do lampy giną lub zostają uwięzione w specjalnym pojemniku;
  • używanie pyłków do zwalczania komarów, czyli preparatów, które mogą być rozpylane wokół domu, w ogrodzie. Mogą mieć różną formę, mogą odstraszać lub zabijać owady.

Zwalczanie szkodników Kraków metodą chemiczną

Gdy profilaktyka i domowe sposoby zawiodą firma Ratapest poleca skorzystanie z usługi zwalczanie szkodników Kraków. Środki owadobójcze stosowane w zabiegu odkomarzania to tak zwane insektycydy. To substancje, które używane są do zwalczania owadów na różnym etapie ich rozwoju. Metoda chemiczna wykonywana jest zazwyczaj techniką oprysku lub zamgławiania ULV.

Często wykorzystujemy metody łączone – wraz z metodą chemiczną stosujemy metodę biologiczną. Polega ona na wykorzystaniu środków mikrobiologicznych, tj. larwicydów do walki z larwami komarów. Stosuje się je w miejscach sprzyjających rozwojowi insektów – sadzawki, oczka wodne, stawy, kałuże, wody stojące.

Zabieg odkomarzania wykonujemy wczesnym rankiem lub w godzinach wieczornych, aby inne pożyteczne owady, takie jak pszczoły, nie ucierpiały. Usuwanie szkodników Kraków pozwala wyeliminować wszystkie stadia rozwojowe komarów od jaj aż po dorosłe osobniki. Dzięki dodaniu do preparatu specjalnego nośnika efekty zabiegu mogą utrzymać się nawet do 6 tygodni. Oczywiście na efekt zabiegu ma wpływ również pogoda – najlepiej aby opady były niewielkie lub średnie, aby preparat jak najdłużej utrzymał się na liściach, trawach i krzakach.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Sposób na niebezpieczne kleszcze w Krakowie i okolicy

Zabieg zwalczania komarów działa skutecznie również na kleszcze, które są bardzo niebezpieczne dla człowieka. Niestety, ich populacja w ostatnich latach znacząco wzrosła i tym samym zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt jest większe. Kleszcze to małe pajęczaki, które spotkać można w lesie, na jego obrzeżach, na łąkach, wśród wysokich traw i krzewów. Jednym słowem są wszędzie – można spotkać je w przydomowych ogródkach, w parkach miejskich i wokół placów zabaw. Łagodne zimy sprawiają, że jest ich więcej i możemy je spotykać przez cały rok.

Największym zagrożeniem ze strony kleszczy są przenoszone przez nie choroby. Najczęściej spotykaną chorobą jest borelioza, która powoduje gorączkę, bóle stawów, ogólne osłabienie, bóle głowy oraz rumień wędrujący na skórze. Niewykryta i nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenie stawów, nerwów, serca oraz mózgu. Inną chorobą przenoszoną przez kleszcze jest kleszczowe zapalenie mózgu – choroba, która atakuje układ nerwowy człowieka. Powoduje gorączkę, bóle głowy, nudności, drgawki, a w najcięższych przypadkach może dojść do uszkodzenia mózgu i innych narządów.

Ze względu na zagrożenie jakie niesie obcowanie z kleszczami warto zastanowić się nad zabiegiem odkomarzania. Usuwanie szkodników Kraków to skuteczny sposób na ograniczenie liczebności tych owadów i tym samym zminimalizowanie ryzyka zarażenia chorobami.

Usuwanie szkodników Kraków – jak poradzić sobie ze szkodnikami drewna?

Drewno jest jednym z najtrwalszych surowców używanych w budownictwie i wielu innych dziedzinach życia. Niestety drewno pada często ofiarą szkodników, takich jak kołatek domowy, spuszczel pospolity czy trzpiennik olbrzymi. Szkodniki drewna wnikają do wnętrza surowca, niszcząc jego strukturę i powodując poważne uszkodzenia. Konieczne staje się podjęcie odpowiednich działań, czyli wezwanie na pomoc profesjonalnej firmy DDD, która poleca skuteczne usuwanie szkodników Kraków.

Istotną kwestią jest profilaktyka i regularny przegląd elementów drewnianych budynku w celu szybkiego wykrycia ewentualnych szkodników. Dzięki temu można uniknąć poważnych uszkodzeń i kosztownych napraw. Długoletnie żerowanie larw spuszczela może doprowadzić do całkowitego zniszczenia więźby dachowej, a to wiązać się będzie z ogromnymi kosztami.

Przy usłudze usuwanie szkodników Kraków sprawdza się metoda przy użyciu owadobójczego żelu Xilix oraz fumigacja drewna przy użyciu toksycznego gazu fosforowodoru. Metoda Xilix oprócz tego, że zwalcza szkodniki drewna we wszystkich stadiach rozwoju to dodatkowo zabezpiecza drewno przed ponowną infestacją szkodników. To metoda, która nie wymaga opuszczenia budynku na dłużej, jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Drugą popularną metodą jest fumigacja fosforowodorem, która jest dużo bardziej skomplikowana i niebezpieczna. Wymaga wyłączenia z użytkowania budynku na co najmniej dwa tygodnie.

Profesjonalna ochrona domu przed kunami

Usuwanie szkodników Kraków to nie tylko zwalczanie insektów, to również zwalczanie kuny domowej. Kuny to ssaki z rodziny łasicowatych, które z powodu coraz większej urbanizacji coraz częściej pojawiają się w miastach, w tym także w Krakowie. Pierwotnie żyły w lasach, a obecnie pchają się do naszych domów bo znajdują w nich wszystko czego potrzebują: ciepło, schronienie i pożywienie.
Kuna domowa to bardzo sprytne i zwinne zwierzę, które z łatwością pokonuje ogrodzenie aby dostać się na teren posesji. Jeśli na naszym podwórku są kury lub króliki to kuna jako skuteczny łowca chętnie się z nimi wszystkimi rozprawi. Nie dlatego, że jest głodna, po prostu budzi się w niej instynkt łowcy – upoluje i zabije wszystkie, a do zaspokojenia głodu wystarczyłaby jedna ofiara.
Klienci, którzy mają do czynienia z kunami sami szukają sposobu na ich zwalczanie:

  • stosują pułapki typu klatka, które pozwalają na schwytanie kuny żywcem i następnie przeniesienie jej na teren oddalony od domu. To metoda humanitarna, która nie powoduje cierpienia dla zwierząt;
  • stosują preparaty i urządzenia odstraszające, które wykorzystują nieprzyjemne dla kuny zapachy lub dźwięki;
  • wykorzystują metody naturalne – uprawiają rośliny o silnym zapachu, takie jak lawenda i mięta. Zapach roślin podobno skutecznie odstrasza szkodniki;

Jeśli domowe sposoby zawodzą klienci zgłaszają się do firmy Ratapest, która oferuje skuteczne usuwanie szkodników Kraków. Zwalczanie kun domowych w Krakowie może być trudne, ale nie niemożliwe. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pomogą w skutecznym pozbyciu się problemu. Firma oferująca usługę usuwanie szkodników Kraków powinna posiadać nie tylko odpowiedni sprzęt, ale także wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.

Dlaczego warto zlecić usuwanie szkodników Kraków firmie Ratapest?

W Krakowie, jak i w całej Polsce, istnieje wiele firm specjalizujących się w usuwaniu szkodników. Warto jednak postawić na taką, która ma doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Firma Ratapest używa tylko sprawdzonych i skutecznych metod przy zwalczaniu szkodników. Sprawdź opinie naszych zadowolonych klientów.

Profesjonalna usługa – zaufaj specjalistom

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.