kuna skuteczne zwalczanie

Kuna na poddaszu jak zwalczyć?

12 stycznia 2022

Kuna domowa to jedno z tych zwierząt, które może spowodować znaczne szkody w gospodarstwie domowym i nie tylko. Kuny często pojawiają się w hodowlach, zakładach produkcyjnych oraz magazynach. Firma Ratapest oferuje profesjonalne zwalczanie kun na terenie Śląska i Małopolski.

Odstraszanie kuny domowej Katowice, Tychy, Rybnik, Mikołów, Zabrze.

Samodzielne odstraszanie czy odławianie kuny jest bardzo trudnym wyzwaniem. To niesamowicie ostrożne i inteligentne zwierzęta. Trudno schwytać je do klatki, nawet jeśli zastosujemy atrakcyjną przynętę. Dlaczego tak się dzieje?

W przypadku tych drapieżników mamy do czynienia ze zjawiskiem neofobii. Kuny odczuwają lęk przed nowymi rzeczami. Dlatego jeśli stawiamy nową pułapkę, a w niej kuszącą przynętę zwierzę nie zbliży się do niej tak od razu.

Jeśli natomiast chodzi o odstraszacze dźwiękowe emitujące nieprzyjemne dźwięki to bywają one pomocne ale najczęściej wtedy, kiedy kuna ma dopiero zamiar u nas zagościć. Te nieznośne dźwięki mogą ją zniechęcić do zasiedlenia naszego podwórka, strychu, poddasza. A co jeśli kuna już dłuższy czas u nas zabawiła?

 

Kuna na poddaszu. Profesjonalne zwalczanie kuny domowej.

Firma Ratapest ma swoje skuteczne sposoby, dzięki którym kuny nie mają szans. Posiadamy specjalne pułapki oraz przynęty na kuny. Stosujemy jedynie sprawdzone metody chemiczne, a także opryski na kuny. Działamy na terenie całego Śląska i Małopolski. Metodę walki z kunami dostosowujemy zawsze do sytuacji jaką zastajemy.

 

Kuna zagrożenia. Dlaczego należy wezwać pomoc?

Kuny zasiedlają nasze strychy i poddasza. Zaglądają na tereny zakładów produkcyjnych przetwarzających żywność, a także zakładów samochodowych. To zwierzęta, które mogą wyrządzić poważne szkody. Przegryzają kable w samochodach, atakują mniejsze zwierzęta hodowlane, zanieczyszczają poddasza, podwórka i przenoszą choroby.

W naszych domach znajdują schronienie i idealne warunki do życia i rozmnażania. Niestety niszczą przy tym ocieplenie budynku, elewacje, instalacje. Są w stanie doprowadzić do dużych zniszczeń dachu, a jego naprawa to ogromne koszty.

Dlatego nie zwlekaj i wezwij pomoc.

 

 

Zobacz również inne wpisy:

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.