fumigacja domu cena

Fumigacja domu – na czym polega gazowanie drewna?

Dzięki metodzie fumigacja domu jesteśmy w stanie szybko i skutecznie pozbyć się szkodników drewna na każdym etapie ich rozwoju: jaja, poczwarki i osobniki dorosłe. Warto dodać, że poddany zabiegowi może zostać każdy rodzaj drewna, w tym również i drewno pokryte różnego rodzaju powłokami. Poznaj profesjonalną metodę usuwania szkodników drewna – fumigacja domu.

Metody zwalczania szkodników drewna. Dlaczego fumigacja domu?

Można wyróżnić kilka metod stosowanych podczas zwalczania szkodników drewna:

  • metoda mechaniczna, która polega na ociosaniu zewnętrznej części elementów drewnianych zaatakowanych przez szkodniki drewna. Powierzchnię oczyszcza się z mączki drzewnej, a te najbardziej zniszczone elementy wymienia na nowe. Metoda ta wymaga skrupulatności i niezwykłej precyzji, a i tak zabieg może okazać się nie do końca skuteczny. Najlepiej połączyć metodę mechaniczną z metodą chemiczną – wtedy zabieg może okazać się bardziej zadowalający;
  • metoda chemiczna, czyli powlekanie elementów drewnianych preparatami owadobójczymi. Preparaty można nanosić na powierzchnię lub wstrzykiwać ciśnieniowo do wcześniej nawierconych otworów (tak zwana iniekcja ciśnieniowa);
  • metoda fizyczna, tak zwana dezynsekcja mikrofalowa, przy użyciu generatora mikrofal;
  • fumigacja domu, czyli gazowanie drewna przy użyciu toksycznego gazu.

Fumigacja domu polega na wprowadzeniu do budynku toksycznego gazu – fosforowodoru, który wnika głęboko w elementy i konstrukcje drewniane porażone przez szkodniki drewna. Fosforowodór paraliżuje i blokuje funkcje oddechowe owadów, ale nie tylko owadów. Gaz jest niebezpieczny także dla innych zwierząt i dla człowieka. Dlatego tak ważne jest aby fumigacja domu przeprowadzona była przez doświadczone firmy DDD. Firma Ratapest gwarantuje bezpieczeństwo i efekt prawidłowo przeprowadzonego gazowania.

Jak przebiega fumigacja domu?

W pierwszej kolejności musimy dokonać analizy budynku, w którym ma zostać przeprowadzony zabieg:

  • ustalimy sposób uszczelnienia i zabezpieczenia sprzętów;
  • sprawdzimy także dostępność do elementów drewnianych oraz stopień porażenia drewna przez szkodniki;
  • ustalimy sposób aplikacji gazu i jego stężenie.

Dzięki analizie budynku jesteśmy w stanie ustalić koszt fumigacji domu. Informujemy klienta o warunkach przeprowadzenia zabiegu oraz dajemy wytyczne odnośnie przygotowania domu pod zabieg.

Drugi etap to tak zwana „przygotówka”, czyli uszczelnianie obiektu. Stosujemy specjalne gazoszczelne folie na zewnątrz budynku. Tak przygotowany i zabezpieczony dom poddawany jest gazowaniu zgodnie z przyjętymi wytycznymi i z zachowaniem środków ostrożności. Po wykonaniu zabiegu obiekt zostaje wyłączony z użytkowania na okres 2 tygodni. W dużej mierze zależy to od warunków pogodowych.

Ostatni etap to odwietrzenie domu, usunięcie folii i pomiar stężenia gazu przy użyciu profesjonalnego miernika.

Fumigacja domu – kiedy i gdzie warto przeprowadzić zabieg?

Fumigacja domu obejmuje cały budynek, sprawdza się szczególnie w przypadku bardzo dużego porażenia drewna. Niestety budynek poddany zabiegowi musi zostać wyłączony z użytkowania przez okres kilkunastu dni. To bardzo ważne, ponieważ musimy mieć pewność, że gaz rozprowadzony zostanie po wszystkich częściach budynku i zadziała na wszystkie znajdujące się w budynku szkodniki.

Fumigację można przeprowadzić także w kościołach i skansenach. Należy pamiętać, że fumigacja domu to zabieg silnie toksyczny, dlatego wszelkie czynności związane z zabiegiem powinny być wykonane przez wykwalifikowanych techników DDD. W trakcie przeprowadzania gazowania należy przestrzegać procedur bezpieczeństwa – wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom, środowisku, a przede wszystkim ludziom. Poza tym ważna jest lokalizacja obiektu, który miałby zostać poddany zabiegowi. Miejsca gęsto zasiedlone takie jak osiedla, obszary miejskie i miejsca użyteczności publicznej z reguły nie kwalifikują się do tego rodzaju zabiegu.

Aby zabezpieczyć dom przed ponowną inwazją szkodników drewna warto po zabiegu fumigacji przeprowadzić impregnację drewna specjalistycznym żelem Xilix. Więcej o tej metodzie znajdziecie w zakładce metoda Xilix Gel.

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.