Zwalczanie szkodników drewna Xilix Gel

Metoda Xilix Gel – usuwanie szkodników drewna i impregnacja w jednym

Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych, ale jednocześnie jednym z najbardziej podatnych na szkodniki. Dlatego warto wiedzieć, jak skutecznie pozbyć się szkodników drewna i chronić nasze domy przed ich niszczycielskim wpływem. Jedną z najbardziej skutecznych metod zwalczania szkodników drewna jest metoda Xilix Gel. Polega na zastosowaniu specjalistycznego owadobójczego żelu, który oprócz tego, że zabija robaki w drewnie to świetnie sprawdza się w roli impregnatu do drewna.

Co sprawia, że metoda Xilix Gel jest skuteczna?

Zwalczanie szkodników drewna to jedno z trudniejszych zadań, którym powinni się zająć profesjonaliści z branży DDD. Szkodniki mogą powodować szereg problemów, od kosmetycznych zniszczeń do poważnych uszkodzeń strukturalnych, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo naszych budynków. Żel Xilix to jedyna metoda, która likwiduje szkodniki drewna i zabezpiecza drewno przed ponownym atakiem szkodników. To preparat bezpieczny dla zdrowia i otoczenia, jest bardzo wydajny i doskonale przenika do wnętrza drewna. Nie barwi na stałe drewna i dzięki temu nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Może być nakładany poprzez natryskiwanie, spryskiwanie lub za pomocą pędzla.

Metoda Xilix Gel może być stosowana wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, można nią zabezpieczyć drewno suche, mokre lub zawilgocone. Za działanie owadobójcze żelu odpowiada substancja czynna – permetryna, która zaliczana jest do insektycydów trzeciej generacji. Jest silnie toksyczna dla owadów oraz organizmów wodnych, z kolei dla ludzi i psów jest stosunkowo nieszkodliwa. Permetrynę i jej pochodne stosuje się również w rolnictwie do ochrony przed szkodnikami upraw, do zwalczania pasożytów drobiu oraz w weterynarii jako składnik szamponów przeciw pchłom i wszom.

Metoda Xilix Gel – jak przygotować drewno?

Porażone drewno należy dokładnie oczyścić, pozbyć się lakieru i usunąć te najbardziej zniszczone fragmenty. O tym, w jaki sposób będzie nakładany żel decyduje grubość drewna poddawanego zabiegowi. W przypadku drewna o większym przekroju początkowo wstrzykuje się preparat w miejsca, gdzie widoczne są ślady bytowania owadów oraz w miejsca sąsiadujące. Po wstrzykiwaniu spryskuje się powierzchnię drewna kilkoma warstwami żelu w odpowiednim odstępie czasu. W przypadku cieńszego drewna nie ma konieczności wstrzykiwania preparatu.

Metoda Xilix Gel wymaga dużego doświadczenia w stosowaniu tego typu substancji, dlatego zadanie to należy powierzyć jedynie profesjonalnej firmie DDD. Aby skontrolować poprawność nałożenia żelu można użyć światła ultrafioletowego, a wszystko dzięki temu, że Xilix posiada w składzie barwnik fluorescencyjny. Barwnik widoczny będzie do około miesiąca po nałożeniu. Po nałożeniu żelu na powierzchni drewna pojawia się biały pył, który należy zmyć za pomocą wilgotnej szmatki. Po zakończeniu zabiegu i jeszcze przed wyschnięciem preparatu należy spłukać użyte w trakcie zabiegu materiały i urządzenia przy użyciu wody i mydła.

Okres schnięcia drewna uzależniony jest od warunków atmosferycznych, zdolności absorpcyjnych drewna i przede wszystkim od rodzaju drewna, które zostało poddane zabiegowi. Dopiero po całkowitym wyschnięciu drewna możliwe jest zastosowanie wykończenia drewna.

Metoda Xilix Gel – ile to kosztuje?

Wydajność żelu, a tym samym koszt zwalczania szkodników drewna przy metoda Xilix Gel, zależy od charakteru zabiegu. Chodzi o to czy mamy do czynienia jedynie z profilaktyką i ochroną drewna przed szkodnikami czy już z zabiegiem typowo leczniczym – wtedy zużycie preparatu jest kilkukrotnie wyższe niż w przypadku zabiegu profilaktycznego.

Należy pamiętać, że metoda Xilix Gel może być zastosowana na każdy rodzaj drewna (drewno drzew liściastych i iglastych), na drewno znajdujące się na zewnątrz i wewnątrz budynku. Xilix Gel można stosować w temperaturze wynoszącej co najmniej 10 stopni Celsjusza. Metoda Xilix Gel leczy i zabezpiecza krokwie, legary, belki stropowe, domy drewniane i domy z bali. Elementy drewniane poddane zabiegowi muszą być nieosłonięte i niepokryte powłokami.

Zwalczanie szkodników drewna metoda Xilix Gel – dlaczego warto wybrać firmę Ratapest?

Usuwanie szkodników drewna jest niezbędne, aby zapobiec degradacji drewna oraz chronić nasze domy i budynki przed infestacją szkodników. Istnieją różne sposoby na pozbycie się szkodników drewna, ale ważne jest również zapobieganie ich pojawianiu się poprzez właściwą pielęgnację i konserwację drewna. Tutaj na pomoc przychodzi firma Ratapest, która oferuje zwalczanie szkodników i ochronę drewna w jednym – metoda Xilix Gel.

Jeśli zauważysz objawy obecności szkodników drewna, nie wahaj się skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać najbardziej skuteczną metodę usuwania szkodników drewna i zapobiegania ich pojawianiu się w przyszłości. Zapraszamy do kontaktu.

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.