Obszar działania Kraków Dezynsekcja Kraków

Dezynsekcja Kraków i okolice – zwalczanie komarów, meszek i kleszczy

06 kwietnia 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Dezynsekcja pozwala na pozbycie się komarów, meszek i kleszczy na wiele tygodni, a dzięki temu nasi klienci mogą z przyjemnością przebywać na świeżym powietrzu w swoich ogrodach czy w parkach miejskich. Dzięki użyciu środków dopuszczonych do stosowania na otwartej przestrzeni jest również bezpieczna oraz nie stwarza zagrożenia dla ludzi, roślin czy zwierząt. Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic zadzwoń i poproś o bezpłatną wycenę!

dezynsekcja kraków i okolice

Dezynsekcja Kraków przeprowadzana jest przez naszą firmę przy użyciu najnowszych i najskuteczniejszych technik i certyfikowanych preparatów biobójczych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zwalczaniu owadów, które zagnieździły się w mieszkaniach naszych klientów ale nie tylko. Na terenie Krakowa działamy również na otwartych przestrzeniach – specjalizujemy się w zwalczaniu uciążliwych komarów, meszek i kleszczy. Odkomarzamy miasta, parki, osiedla, stadiony, a także przydomowe ogródki i działki.

Dezynsekcja Kraków i okolice – jak przebiega zabieg?

Firma Ratapest oferuje specjalistyczne zabiegi zwalczające komary, tzw. odkomarzanie, które dodatkowo zwalcza gryzące meszki oraz groźne dla zdrowia i życia kleszcze. Używamy jedynie sprawdzonych metod, certyfikowanych preparatów oraz profesjonalnego sprzętu. Zabiegi pozwalają na znaczące ograniczenie populacji szkodników na objętych dezynsekcją terenach.

Przy tego typu zabiegach często łączymy kilka metod: zamgławianie, opryskiwanie czy opylanie. Dezynsekcja polega na opryskiwaniu murów, pobliskich zarośli i wszystkich miejsc, gdzie komary, meszki czy kleszcze „przesiadują”. Istotna kwestia to zabezpieczenie wszystkich znajdujących się w pobliżu zbiorników wodnych czy terenów podmokłych, gdzie rozwijają się larwy. Odkomarzanie uśmierca nie tylko przebywające tam owady, ale tworzy tak zwany pas ochronny, który działa także na nowo przylatujące insekty.

Najczęściej stosowaną metodą podczas zabiegu zwalczania komarów jest zamgławianie termiczne, które z powodzeniem zastępuje oprysk grubokroplisty. Preparat wymieszany z wodą tworzy ciecz roboczą, która pod wpływem wysokiej temperatury odparowuje i w kontakcie z chłodniejszym powietrzem skrapla się. Powstaje mgła składająca się z mikroskopijnej wielkości kropelek i wydostaje pod ciśnieniem z zamgławiacza na zewnątrz. Mgła utrzymuje się dłuższy czas i dzięki temu preparat ma przedłużony kontakt ze szkodnikami. Dodatkowo do preparatu biobójczego dodaje się specjalny nośnik na bazie glikolu i substancji oleistych. W jakim celu? Dzięki niemu preparat przyczepia się do liści, traw, zarośli i krzewów i jest bardziej odporny na zmywalność i parowanie.

Profesjonalna dezynsekcja Kraków i okolice. Dlaczego warto zamówić usługę?

Komary wzbudzają irytację nie tylko podczas naszego snu. Gdy czuć już za oknem lato mamy ochotę wybrać się całą rodziną nad wodę, iść do parku lub posiedzieć z przyjaciółmi na ogrodzie do późnego wieczora. Wtedy pojawiają się one – żądne naszej krwi, brzęczące i zostawiające po sobie swędzące bąble. Wszystkiemu winne komary, a w sumie to komarzyce, bo tak to z tymi owadami jest, że samiec nie odżywia się krwią tylko pije soki roślinne, a samica pobiera naszą krew.

Pojawianiu się chmary komarów sprzyjają ulewy, lokalne podtopienia, powodzie i temperatury powyżej 25 stopni. To dla nich idealne warunki, bo w zalegającej wodzie samice składają tysiące jaj. Komary zwabia nasz zapach, a szczególnie zapach naszego potu – kwas mlekowy i amoniak. Na ataki komarów najbardziej narażone są osoby, u których temperatura ciała jest nieco wyższa, a jak powszechnie wiadomo owady te posiłkują się termo detekcją, czyli umiejętnością rozróżniania temperatury. Atakują swoje ofiary wieczorami lub nocą dlatego, że jest wtedy chłodniej i łatwiej im namierzyć cel.

Aby ograniczyć występowanie komarów na danym terenie warto zlecić usługę – dezynsekcja Kraków. Pracujemy tylko na specjalistycznych preparatach wysokiej jakości, ponieważ pozwalają one na przeprowadzenie zabiegu skutecznie i bezpiecznie dla środowiska i innych organizmów żywych. Nasz wysokiej klasy sprzęt pozwala na to aby dezynsekcja w Krakowie przeprowadzona była szybko i efektywnie.

 

Czy odkomarzanie zwalcza również kleszcze i meszki?

Na naszych działkach i ogrodach coraz częściej pojawiają się również kleszcze. Te pajęczaki w przeszłości występowały głównie na terenach leśnych i taki mit pozostał, że kleszcze są tylko w lasach i spadają z drzew. Prawda jest taka, że spotkać je możemy wszędzie – w parkach, wysokich trawach i w naszych ogrodach. Wynika to z ocieplenia się klimatu, kleszcze stają się coraz to powszechniejsze. Najbardziej aktywne są w maju i czerwcu, ale ostatnio ze względu na łagodne zimy pojawiają się już dużo wcześniej. Największym zagrożeniem są przenoszone przez kleszcze choroby, takie jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Dlatego warto zminimalizować ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi przez kleszcze i zamówić usługę dezynsekcji Kraków.

Są jeszcze małe, latające meszki, których obecność dokucza najmocniej w okresie od kwietnia do sierpnia. Wyższe temperatury sprzyjają aktywności tych owadów. Nie przenoszą groźnych chorób, ale ich toksyczna ślina wywołuje często długotrwałą opuchliznę. Meszki są aktywne za dnia, nie wydają żadnych dźwięków, więc nie słychać kiedy zbliżają się do człowieka. Najlepiej czują się w pobliżu zbiorników wodnych, na łąkach i na terenach zadrzewionych. Swoje ofiary odnajdują z łatwością – mają doskonały wzrok i zdolności wyczuwania wydychanego przez nas dwutlenku węgla. Ukąszenia meszek są dosyć bolesne i mogą powodować stany zapalne, a także bóle głowy, nudności, bóle stawów i gorączkę.

Dezynsekcja Kraków – czy jest skuteczna?

Powodzenie zabiegu zależy przede wszystkim od warunków pogodowych. Jeśli opady są niewielkie to efekt może się utrzymać nawet przez kilka tygodni. Proces dezynsekcji przeprowadzany jest w słoneczne i suche dni, staramy się sprawdzać prognozę pogody do przodu, tak aby deszcz nie zmył zbyt szybko preparatu z liści, krzewów i traw. Aby zabieg był jeszcze bardziej skuteczny dodajemy specjalny nośnik do preparatu – zapewnia to trwałość zabiegu od 4 do 8 tygodni przy średnich opadach deszczu.

Efekty odkomarzania są najlepsze kiedy można je wykonać na większym obszarze. Warto dogadać się z sąsiadami. Pamiętajmy, że jeśli mamy problem z komarami i zamówimy dezynsekcję to przy okazji pozbędziemy się innych szkodników, takich jak meszki, kleszcze, mrówki, muchy, mszyce. Dezynsekcja przeprowadzana jest tak, aby nie zagrażać ludziom, zwierzętom i środowisku. Dbamy o to, aby zastosowane metody dawały jak najtrwalsze efekty. Zapraszamy do kontaktu!

W jakich miejscach przeprowadzana jest dezynsekcja?

Odkomarzanie warto przeprowadzić w miejscach, gdzie występuje nadmierne namnożenie się komarów, meszek oraz kleszczy. Ale nie tylko – zgłaszają się do nas klienci, którzy chcą mieć po prostu spokój od uciążliwych komarów lub chcą zminimalizować ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi przez kleszcze. Chcą czuć się komfortowo i bezpiecznie w swoim najbliższym otoczeniu.

Zwalczanie komarów, meszek i kleszczy warto przeprowadzić wszędzie tam, gdzie owady utrudniają życie, a więc:

  • prywatne działki i ogródki działkowe,
  • obszary w pobliżu zbiorników wodnych, zwłaszcza jeśli przebywają nad nimi w okresie letnim ludzie,
  • miejsca, gdzie organizowane są imprezy plenerowe,
  • okolice domów wczasowych i wypoczynkowych,
  • tereny popowodziowe.

Dlaczego dezynsekcję warto zlecić profesjonalistom?

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, posiadamy grono stałych i zadowolonych klientów. Zawsze kierujemy się ich dobrem, dbamy o środowisko i stawiamy na profesjonalizm i bezpieczeństwo. Cały czas się szkolimy, inwestujemy w pracowników, sprzęt i preparaty, które gwarantują, że dezynsekcja Kraków spełni Wasze oczekiwania. Masz problem z komarami, meszkami i kleszczami? Zadzwoń i umów się na odkomarzanie!

Profesjonalna usługa – zaufaj specjalistom

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.