Domowe skuteczne sposoby na pozbycie się pluskwy z mieszkania

Domowe skuteczne sposoby na pozbycie się pluskwy z mieszkania

20 września 2019

Z racji ogromnego zainteresowania tematem zwalczania pluskiew postanowiliśmy kolejny artykuł poświęcić właśnie tym szkodnikom. Tym razem chcielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, które często Państwo zadajecie: czy można zwalczyć pluskwy na własną rękę? Czy istnieją skuteczne domowe sposoby pozbycia się ich? W Internecie znajdziecie mnóstwo artykułów na ten temat, my zebraliśmy te "najważniejsze". Zapraszamy, konieczne przeczytaj!

O pluskwach pisaliśmy już w poprzednich artykułach, natomiast w dziale szkodniki sanitarne znajdziecie podstawowe informacje m.in. o jej wyglądzie i cyklu rozwojowym. Pojawienie się pluskwy spędza wielu sen z powiek, szkodniki te gryzą i niepokoją mieszkańców. Co zatem zrobić jeśli zadomowią się u nas na dobre?

Z racji tego, że w ciągu dnia pluskwy chowają się w zacienionych miejscach wiele porad dotyczy uszczelniania szpar, szczelin i innych zakamarków. Uszczelniać można gipsem, cementem lub silikonem. Poza tym o mieszkanie trzeba dbać. Pomimo, że obalony został mit o tym, że pluskwy biorą się z brudu, to nie zaszkodzi zadbać o porządek w domu. Zamiatamy, odkurzamy, trzepiemy dywany i zasłony oraz regularnie czyścimy wszelkie tapicerowane meble. Do odkurzania używamy sprzętu ze szczelnym workiem, a po odkurzaniu pakujemy worek w twardą folię i wynosimy jak najdalej od domu. Podłogi szorujemy ciepłą wodą z mydłem, aby pozbyć się jaj pluskiew. Przy okazji możemy zerwać wszystkie listwy podłogowe, aby i tam dokładnie oczyścić podłogę. Polecane jest także używanie myjki parowej, która ma za zadanie wytępić pluskwy.

Dbamy również o miejsce do spania – wszak to tam w nocy atakują nas te pluskwiaki. Zatem wietrzymy pościel, odkurzamy materac do spania i często zmieniamy poszewki. Pościel oraz poszewki pierzemy w wysokiej temperaturze, aby pozbyć się jaj i larw pluskwy domowej. Na jednej ze stron polecają również zakup zestawu specjalnych antybakteryjnych pokrowców, które mają chronić przed pluskwą domową. Z racji tego, że ochraniacze są zasuwane ma to zapobiec możliwości wydostania się pluskwy na powierzchnię. Wszystkie podejrzane miejsca, mogące stanowić gniazda pluskiew należy smarować przeróżnymi substancjami, polecane są mieszaniny nafty i maści rtęciowej, oleju lawendowego lub spirytusu denaturowanego.

Można zaopatrzyć się również w gotowe specyfiki typu: proszek na pluskwy, gotowy do użycia spray na pluskwy czy też emulsja nowej generacji zwalczająca pluskwy. Wszystkie te produkty są ogólnodostępne i nie są zbyt drogie. Należy zaaplikować produkt na wszelkie powierzchnie i do wszystkich zakamarków – wszystko po to, aby „unicestwić” pluskwy. Przed użyciem należy oczywiście zapoznać się z ulotką lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą…ups to nie to. Przepraszam, poniosło mnie. Kolejna porada to używanie specjalnych detektorów, tzw. miseczek z płynem, który ma za zadanie zatrzymać owady. Taką miseczkę należy umieścić bezpośrednio pod nogami łóżka, dzięki czemu uniemożliwimy zadomowienie się pluskiew w naszym łóżku. Zaznacza się również, że dzięki tym wskazówkom unikniemy kosztów związanych z wezwaniem profesjonalnej firmy DDD.

Zasada jest prosta: im szybciej podejmiesz działania, tym większa szansa na sukces. Należy zawiadomić sąsiadów o problemie, bo pluskwy z łatwością przemieszczają się pomiędzy mieszkaniami. A wiadomo, że w grupie siła i wspólna walka na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty.

Dbanie o porządek w domu, tj. regularne odkurzanie, mycie podłóg, dbanie o miejsce do spania, wynoszenie niepotrzebnych sprzętów i gratów jest jak najbardziej w porządku jeśli chodzi o zapobieganie pojawianiu się szkodników, jak i pomocne w codziennym życiu. I nie chodzi jedynie o pluskwy ale też wszystkie inne szkodniki sanitarne, które uprzykrzają nam życie. Uszczelnianie zakamarków i szczelin również – to profilaktyka, jak najbardziej propagowana przez naszą firmę, nie jest w stanie uchronić przed całym złem świata ale pomaga i zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów związanych z zadomowieniem się szkodników.

Z kolei reszta porad, m.in. zaopatrywanie się w różnego rodzaju specjalne pokrowce czy ogólnodostępne preparaty na pluskwy już niekoniecznie. Koszty związane z wynajęciem profesjonalnej firmy DDD nie należą do najtańszych, jednak dają nam gwarancję i skuteczność. Nie polecamy działania na własną rękę, ponieważ możemy sobie jedynie zaszkodzić – wydamy niepotrzebnie pieniądze na „cud specyfiki”, a po jakimś czasie problem urośnie i koniec końców będziemy zmuszeni poprosić o specjalistyczną pomoc.

Zasada, o której wspomnieliśmy: „im szybciej podejmiesz działania, tym większa szansa na sukces” sprawdza się w 100%, zatem jeśli podejrzewasz, że w twoim mieszkaniu są pluskwy nie zwlekaj i skontaktuj się z naszą firmą. Dobierzemy odpowiednie środki i metody, wszystko po to aby skutecznie pozbyć się problemu. Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również inne wpisy:

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.