fumigacja zwalczanie szkodników drewna

Fumigacja. Recepta na korniki.

7 marca 2022

Fumigacja to zabieg, który – jeśli zostanie odpowiednio przeprowadzony – zlikwiduje znajdujące się w budynku szkodniki drewna. Większość mówi o nich korniki, drewnojady. Jedno jest pewne – kiedy pojawią się w naszym domu należy zadziałać szybko i skutecznie.

Co to jest fumigacja?

Chcesz raz na zawsze pozbyć się szkodników drewna? Na pomoc przychodzimy my – firma Ratapest. Jeśli chodzi o zwalczanie szkodników drewna to możemy się pochwalić dziesiątkami pozytywnych opinii naszych klientów.

Drewno dobrze pochłania gazy, dlatego jedną z metod przez nas stosowanych jest fumigacja drewna.

Na czym polega fumigacja?

Fumigacja to dezynsekcja gazowa, którą zazwyczaj stosuje się w przypadku likwidacji drewnojadów w starszych i często zabytkowych obiektach. Co oczywiście nie wyklucza możliwości zastosowania jej w domach mieszkalnych, zakładach produkcyjnych czy magazynach. Gazem stosowanym przy tej metodzie jest obecnie fosforowodór. To gaz toksyczny, silnie trujący ale działający szybko i skutecznie. Bez problemu wnika głęboko w drewno i zwalcza owady we wszystkich stadiach rozwojowych. Prawdą jest, że tylko profesjonalna i doświadczona firma DDD jest w stanie przeprowadzić zabieg bezpiecznie.

Fosforowodór powoduje paraliż i blokowanie funkcji oddechowych owadów. Zabija jaja, larwy, poczwarki i osobniki dorosłe. Przenika przez całe drewno. Może być stosowany w domach drewnianych, murowanych czy tych o konstrukcji drewnianej. Nie ma znaczenia również ilość powłok jakimi pokryte jest drewno.

Zwalczanie korników metodą fumigacji.

W pierwszej kolejności należy dokonać pełnej analizy poddawanego zabiegowi obiektu. Kształt, kubatura, rodzaj uszczelnienia, zakres prac przygotowawczych, dostęp do drewna i zakres jego porażenia. Ustala się sposób aplikacji gazu i jego stężenie.

Następnie przechodzi się do sedna – uszczelnia obiekt przy użyciu gazoszczelnej folii na zewnątrz i wewnątrz budynku. Obiekt musi być bardzo dobrze zabezpieczony, wtedy dopiero wprowadzany jest gaz. Budynek musi być wyłączony z użytkowania na około 2 tygodnie. Okres karencji zależy od kilku czynników, przede wszystkim od temperatury i wilgotności.

Po okresie karencji budynek należy odwietrzyć, usunąć folie i w razie potrzeby zdecydować się dodatkowo na impregnację, która zapobiegnie ponownej inwazji szkodników drewna.

Zabiegom fumigacji poddawane są: fumigacja dom, fumigacja kościół, fumigacja palet, fumigacja silosów.

Ile kto kosztuje? Fumigacja cennik.

Fumigacja domu cena czy fumigacja kościół cena zależy od wielu czynników. Nie ma z góry ustalonych cen, więc takie coś jak fumigacja cennik nie istnieje. Na cenę wpływ ma analiza danego obiektu, której dokonujemy na samym początku. Wtedy też jesteśmy w stanie ustalić cenę zabiegu. Także zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizję lokalną.

Zobacz również inne wpisy:

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.