Odkomarzanie

Odkomarzanie walka z wiatrakami, czy szansa na długotrwałą ulgę.

26 kwietnia 2016

Profesjonalne firmy z branży DDD oferują zabieg odkomarzania. Czy w obliczu wiosny i zbliżającego się lata warto się nim zainteresować?

Nadchodzące ciepłe dni będą zachęcać do spędzania wieczorów na świeżym powietrzu. Przyjemność z tej możliwości skutecznie psują jednak komary – to wyjątkowo uciążliwe owady, które swoim nieprzyjemnym bzyczeniem i swędzącymi ukąszeniami są w stanie skutecznie zniechęcić do pobytu w ogrodzie czy uczestnictwa w plenerowej imprezie. Nie jesteśmy jednak skazani na porażkę w walce z nimi – profesjonalne firmy DDD oferują zabieg odkomarzania, który daje nam sporą przewagę w tym starciu.

Na czym polega odkomarzanie?

Odkomarzanie jest zabiegiem przeprowadzanym przy użyciu zamgławiacza ULV, którego celem jest zmniejszenie populacji komarów w danym rejonie. Choć zabieg nie likwiduje jej całkowicie, to znacząco zmniejsza liczebność komarów, dzięki czemu w wielu przypadkach możliwe jest ograniczenie liczby ukąszeń praktycznie do zera. Mieszankę nanosi się ściany budynków do ustalonej wysokości, pobliskie krzewy, trawy, pnącza, skalniaki i inne zarośla, a także ogrodzenie. Jeśli jest to możliwe, opryskany zostaje także szeroki pas wokół posesji. W ten sposób tworzy się pas ochronny, który nie tylko uśmierca komary wewnątrz niego, ale także skutecznie odstrasza komary i inne owady do przylatywania.

Jak długo działa?

Aby zwiększyć długość działania zabiegu odkomarzania, do preparatu dodawany jest nośnik – adiuwant – specjalna substancja, która np. powoduje, że preparat przykleja się do powierzchni, na które jest skierowany i zapobiega nadmiernemu odparowywaniu. Jest dzięki temu trwalszy, a samo odkomarzanie daje dłuższą ulgę.

Nie bez wpływu na czas działania zabiegu odkomarzania pozostaje pogoda. Przy średniej ilości opadów efekt utrzymuje się nawet kilka tygodni, dzięki czemu można cieszyć się całym latem bez komarów. Efektywność zabiegu spada, jeśli padają naprawdę intensywne deszcze – te jednak w naszej szerokości geograficznej nie zdarzają się często.

Warto przed umówieniem się ze specjalistyczną firmą na oprysk sprawdzić prognozę pogody. Jeśli na dzień, w którym przeprowadzony ma zostać zabieg odkomarzania, przewiduje się opady deszczu – lepiej przełożyć go na pogodny czas. W pierwszych godzinach preparat jest bowiem łatwo usuwalny.

Metody odkomarzania

Zabieg odkomarzania może być przeprowadzany przy użyciu metod chemicznych, fizycznych oraz biologicznych.

Najczęściej jest przeprowadzany przy użyciu opryskiwaczy spalinowych mgłą zimnokropelkową (zamgławianie ULV). W praktyce oznacza to, że urządzenie produkuje zabójczą dla owadów mgiełkę, która wypuszczona pod odpowiednim ciśnieniem wnika w najdrobniejsze szczeliny i zabija komary (a także meszki, muchy i inne owady). Mgła ta osiada na roślinach i innych powierzchniach, a nośnik sprawia, że przykleja się do podłoża. Chemiczne odkomarzanie może być groźne dla innych organizmów, np. ryb w przydomowych oczkach wodnych, dlatego nasza firma przed jego przeprowadzeniem zawsze zabezpiecza miejsca, w których żyją zwierzęta. Są dzięki temu w 100% bezpieczne. Pilnujemy także, aby w ogrodach poddanych zabiegowi nie było dziecięcych zabawek, wózków, rozwieszonego prania czy innych elementów, które mogą zostać zanieczyszczone.

Zamgławianie jest dużo skuteczniejsze, niż zwykły oprysk, ponieważ cząsteczki preparatu są dużo mniejsze i lżejsze, dzięki czemu lepiej penetrują nawet największe zakamarki, w których mnożą się komary.

Fizyczne metody odkomarzania to stosunkowo nowe sposoby pozbywania się komarów. Zabieg taki polega na zastosowaniu środków tworzących na powierzchni wody cienki, silikonowy film. Zniechęca to samice komarów do składania jaj w wodzie, blokuje też wylot dojrzałych już komarów z wody. Powoduje ich wymarcie na danym obszarze. Film jest ponadto odporny na wiatr, promieniowanie UV i całkowicie bezpieczny dla innych organizmów żyjących w wodzie. Zabieg jest polecany do przeprowadzania na jeziorach, rozlewiskach i terenach podmokłych.

Czasem stosuje się także biologiczne metody odkomarzania. To metoda wykorzystująca larwicydy na bazie fungicydów ( grzybów) .Są to preparaty bezpieczne dla ludzi i środowiska charakteryzujące się bardzo wysoką skutecznością. Warto rozważyć jej zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje stojąca woda, np. w starych wannach trzymanych na działkach, wiadrach, puszkach, rowach, oczkach wodnych, sadzawkach bądź terenie rzecznym.

Aby wybrać najlepszą i dającą najdłuższe rezultaty metodę odkomarzania warto skontaktować się z naszą firmą. Przyjedziemy na miejsce, doradzimy i przeprowadzimy zabieg tak, żeby byli Państwo zadowoleni!

Zobacz również inne wpisy:

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.