Profesjonalne sprzątanie poddaszy – usługa, która przywróci higieniczną czystość.

Profesjonalne sprzątanie poddaszy – przywróć higieniczną czystość

10 maja 2016

Sprzątanie poddasza może być czynnością wymagającą dużego wysiłku, lecz nie gwarantuje on, że przestrzeń zostanie doprowadzona do perfekcyjnej czystości. Bardzo ciężko jest usunąć we własnym zakresie zwłaszcza niewidoczne zagrożenia związane chociażby z odchodami ptaków. Co robić?

Poddasza to miejsca, w których zagrożeń nie brakuje. Dostępne w sklepach środki czystości nie dają gwarancji usunięcia bakterii, wirusów i grzybów oraz innych drobnoustrojów chorobotwórczych związanych np. z odchodami ptaków. Dlatego zadanie to warto zlecić specjalistycznej firmie.

Ptaki bytujące na poddaszach powodują ogromne zanieczyszczenie powierzchni. Wiąże się z nimi wręcz zagrożenie epidemiologiczne (por. wpis o chorobach przenoszonych przez gołębie) wynikające nie tylko z zanieczyszczeń w ptasich gniazdach oraz drobnoustrojów, które bytują w piórach ptaków. Najpoważniejszym zagrożeniem są właśnie odchody ptaków. Stanowią one zagrożenie także ze względu na fakt, że blokują rynny, kominy, studzienki, odpływy i inne miejsca. Ptaki potrafią odchodami zanieczyścić wszystko w ich zasięgu: okna, parapety, gzymsy, dachy, całe obejście. Odchody są groźne dla zdrowia, ale także dla budynków: szpecą je, negatywnie oddziałują na cegły i tynk, przyspieszają niszczenie budynków, narażają właścicieli na koszty.

Istnieje wiele sposobów odstraszania gołębi. Pojawia się jednak pytanie, co z poddaszami, które już wymagają sprzątania? Z pomocą przyjdzie profesjonalna firma DDD. Dysponujemy odpowiednimi środkami i metodami, aby zneutralizować zagrożenie bakteryjne i pozbyć się nieczystości.

Dezynfekcja i dezynsekcja

Pierwszym krokiem w przywracaniu czystości poddasza jest wykonanie dezynfekcji i dezynsekcji. Dezynfekcja przywraca czystość mikrobiologiczną poddasza. Do jej wykonania używa się pary wodnej o temperaturze 100-150 st. C, promieniowania UV, substancji chemicznych i/ lub ozonowania. Dobór metod zależy od konkretnego przypadku i potrzeb, niemniej jednak najlepsze rezultaty w postaci środowiska wolnego od nadmiernej liczby bakterii uzyskuje się łącząc metody ze sobą. W przypadku oczyszczania poddasza warto również wykonać dezynsekcję, czyli zabieg usunięcia owadów, nie tylko tych, które zamieszkują poddasza, jak pająki, ale również tych związanych z obecnością gołębi – dużo groźniejszych dla zdrowia ludzi. Dezynsekcja wykonana zintegrowanymi metodami mechanicznymi, fizycznymi lub chemicznymi sprawia, że poddasze jest wolne od niebezpiecznych owadów. Środki używane w tym celu są bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt domowych.

Zabezpieczenie poddasza

Nawet najlepiej wykonane oczyszczanie poddasza na nic się zda, jeśli zaniedbane zostanie zabezpieczenie go przed powrotem gołębi. Niezabezpieczone okna i przewody wentylacyjne będą zachętą do ponownego zamieszkania tu tych ptaków, co skutkować będzie kolejnym zanieczyszczeniem grubą warstwą odchodów wszystkiego, co znajdzie się w ich zasięgu. Dlatego integralną częścią oczyszczania poddasza jest solidne zabezpieczenie go odpowiednimi metodami przed gołębiami.

W zależności od sytuacji lokalizuje się wszystkie otwory, którymi mogą się przedostać do wnętrza ptaki i zabezpiecza je specjalnymi siatkami, montuje listwy z żelem odstraszającym ptaki, a nawet kolce (więcej można przeczytać we wpisie o metodach odstraszania gołębi). W przypadku wyjątkowej uciążliwości gołębi, można zastosować kilka metod, które połączone razem, działają dużo lepiej.

Nie warto czyszczenia poddasza przeprowadzać na własną rękę. Ze względu na zagrożenie sanitarne, jakim są gołębie i ich odchody, oczyszczanie powinno być przeprowadzane przez wykwalifikowany personel, w maskach i ubraniu ochronnym, tak żeby nie doszło do zakażenia. Oczyszczanie na własną rękę może stanowić poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia. Nie warto ryzykować!

Zobacz również inne wpisy:

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.