zgon

Co dzieje się w mieszkaniu po zgonie?

18 maja 2015

Miejsce, w którym ciało nieboszczyka leży więcej niż jedną dobę, może być bardzo niebezpieczne dla innych użytkowników. To ważne, aby doprowadzić je do wręcz sterylnych warunków. Zaniedbania mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców i skutkować kolejną tragedią, więc sprawą priorytetową jest zatrudnienie do sprzątania i dezynfekcji (odkażania) oraz dezodoryzacji miejsca zgonu wyspecjalizowanej firmy.

Rozkład ciała nieboszczyka

Ciało ludzkie po śmierci ulega bardzo szybkiemu rozkładowi. Bakterie gnilne dysponują zespołem enzymów powodującym rozkład białek, czyli wywołują proces gnicia. Po zgonie rozmnażają się błyskawicznie i w ciągu jednego lub maksymalnie kilku dni (jest to zależne od temperatury otoczenia) rozpoczynają rozkład ciała.

Do bakterii gnilnych należą np. gangrena, laseczki zgorzeli gazowej, laseczki sienne, laseczki gnilne, pałeczki odmieńca, które powodują szereg chorób i mogą prowadzić nawet do śmierci. W tym samym czasie w ciele denata powstają tzw. jady trupie. Charakteryzują się bardzo nieprzyjemnym zapachem i wysoką toksycznością, czyli są także niebezpieczne dla innych.

Sprzątanie miejsc zgonu i dezynfekcja po zmarłym

Nasza firma posiada duże doświadczenie w tego typu zleceniach. Działamy szybko, dyskretnie i z poszanowaniem chwili. Do realizacji stosujemy najlepsze metody. Zazwyczaj integrujemy kilka razem np. łącząc środki dezynfekujące, dezynsekcyjne, dezodoryzujące i ozonowanie.

Najbardziej zainfekowane elementy przekazujemy do specjalistycznej utylizacji. Dbamy o bezpieczeństwo osób trzecich, jak i naszych pracowników. Wykonujemy pracę także w miejscach samobójstw i zabójstw, współpracując z innymi służbami.

Realizujemy zlecenia na terenie całej Polski. Naszą ofertę kierujemy do klientów prywatnych, spółdzielni mieszkaniowych itd. Gwarantujemy szybki termin realizacji zlecenia.

Zobacz również inne wpisy:

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.