Koronawirus atakuje, ratunek i profesjonalna dezynfekcja, odkażanie miejsc publicznych

Koronawirus atakuje, ratunek, dezynfekcja, odkażanie

5 marca 2020

Wiele się słyszy ostatnio o koronawirusie z Wuhan, z Chin - o jego objawach i zagrożeniach. Potwierdzono już wiele przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce, a liczba zarażonych wciąż rośnie. Co warto wiedzieć o wirusie i czy da się przed nim uchronić?

Czym jest koronawirus?

Najprościej koronawirusy można zdefiniować jako grupę wirusów, które wywołują w naszym organizmie infekcje układu oddechowego. Najczęściej pierwszymi objawami są gorączka, kaszel, mogą się pojawić ataki duszności oraz ból mięśni. Towarzyszy nam ogólne osłabienie i zmęczenie. Zatem zupełnie podobne objawy jak w przypadku grypy.

Należy mieć na uwadze, że osoby zainfekowane mogą przechodzić jedynie łagodne i nie zagrażające życiu infekcje górnych dróg oddechowych, pojawić się może gorączka i kaszel. Tak będzie w większości przypadków. Zdarza się także, że osoby zainfekowane nie mają żadnych objawów, co nie zmienia oczywiście faktu, że stanowią potencjalne zagrożenie dla innych ludzi.

Mówi się, że koronawirus zabija, bo nie można przecież pominąć faktu, że u części zarażonych osób przebieg choroby będzie ciężki, rozwinie się zapalenie płuc, ostra niewydolność oddechowa a to już jest sytuacja niebezpieczna i stwarzająca zagrożenie dla naszego życia.

Dla kogo koronawirus jest najbardziej niebezpieczny?

Warto odpowiedzieć najpierw na pytanie czym jest grupa ryzyka. Najprościej mówiąc to grupa ludzi, u których istnieje większe prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu choroby i pojawienia się zagrażających życiu powikłań. W grupie ryzyka znajdują się osoby starsze, po 65. roku życia, osoby, którym towarzyszą inne schorzenia (często przewlekłe choroby związane z układem krążenia) czy też osoby z tzw. „słabą odpornością”.

Czy można uchronić się przed koronawirusem?

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową (poprzez kaszel i kichanie) bądź poprzez fizyczny kontakt z osobą zarażoną, która nie przestrzega podstawowych zasad higieny (mam tu na myśli podanie sobie ręki). W związku z tym należy postępować tak samo jak w przypadku innych wirusów:

 • należy jak najczęściej myć ręce (używać ciepłej wody z mydłem bądź żeli antybakteryjnych na bazie alkoholu),
 • podczas kichania zakrywać usta/nos (najlepiej używać do tego chusteczek, aby zarazki nie zostały na dłoni),
 • starać się unikać kontaktu z osobą chorą, która kicha i kaszle,
 • dokładnie gotować jajka i mięso.

Koronawirus w Polsce. Zwalczanie wirusów na terenie Śląska.

Przy temacie koronawirusa warto zaznaczyć, że nadal trwa sezon grypowy w Polsce, a związanych z zarażeniem grypy powikłań jest bardzo dużo. Przez panikę związaną z wirusem z Chin wirus grypy jest lekko bagatelizowany, a nie powinno tak być.

To co my, jako doświadczona firma DDD, jesteśmy w stanie zaproponować to profesjonalne zabiegi dezynfekcyjne, które mają na celu skuteczne zwalczanie drobnoustrojów, bakterii i wirusów, w tym właśnie wirusy grypy i koronawirusy. Używamy wysokiej jakości sprzętu i certyfikowanych środków dezynfekcyjnych.

W mniejszych pomieszczeniach możemy zaproponować zabieg ozonowania. To metoda ekologiczna i bardzo efektywna – czynnikiem biobójczym jest tutaj ozon, nazywany również aktywnym tlenem. Firma Ratapest dysponuje wysokiej klasy sprzętem oraz odpowiednim przeszkoleniem, dzięki któremu ozonowanie przeprowadzane jest bezpiecznie.

Z kolei w przypadku większych powierzchni najlepiej sprawdzi się oprysk grubokroplisty bądź zamgławianie ULV. Obie metody stosuje się przy użyciu odpowiednich preparatów. W przypadku zamgławiania wykorzystuje się specjalny generator zimnej mgły, dzięki któremu preparat przekształca się w mikroskopijne kropelki, które docierają w każde miejsce.

Dezynfekcja Żory, Katowice, Rybnik i inne.

Zabieg zwalczania wirusów, w tym koronawirusa i grypy, warto przeprowadzać w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi, a więc:

 • w szpitalach i przychodniach,
 • w placówkach szkolnych i przedszkolnych
 • w żłobkach,
 • w akademikach i internatach,
 • w salach zabaw, figlorajach,
 • w hotelach,
 • w kinach i teatrach,
 • w środkach transportu publicznego (pociągi, autobusy),
 • w siłowniach i salach gimnastycznych.

Więcej na temat usługi zwalczania koronawirusa znajdziecie w dziale usługi https://ratapest.pl/uslugi/zwalczanie-koronawirusa-profesjonalna-dezynfekcja

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Zobacz również inne wpisy:

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.