Obszar działania Żory Dezynsekcja Żory

Dezynsekcja Żory i okolice - skuteczne zwalczanie niechcianych owadów

27 kwietnia 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Firma Ratapest specjalizuje się w zwalczaniu owadów latających i biegających, które należy wyeliminować ze względu na to, że wiele z nich stanowi zagrożenie sanitarne. Owady są nosicielami chorób, mogą zrujnować nasze zapasy żywnościowe, nasz dobytek i wyrządzić wiele szkód materialnych.

W przypadku niechcianych owadów sprawdzi się profesjonalna dezynsekcja Żory. Klienci początkowo próbują poradzić sobie sami z insektami, wpisują w Internecie frazy „domowe sposoby na pluskwy” czy „jak poradzić sobie z mrówkami”. Działania na własną rękę zazwyczaj nie przynoszą efektu a są jedynie półśrodkiem, który tylko na chwilę załatwi sprawę. Problem z owadami niestety wraca jak bumerang. Na ratunek przychodzi firma Ratapest!

dezynsekcja żory szkodniki drewna

Dezynsekcja Żory – jak działamy?

Wykonana przez naszą firmę dezynsekcja Żory gwarantuje pełną skuteczność oraz zapewnia bezpieczeństwo. Działamy kompleksowo, zawsze wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i dobieramy metodę oraz preparaty indywidualnie. Używane przez nas środki chemiczne posiadają odpowiednie certyfikaty. Są to środki o różnym stopniu toksyczności i doskonale radzą sobie z dorosłymi owadami, z larwami i jajami. Jeśli mieszkasz w Żorach i masz problem z niechcianymi owadami – zadzwoń, poproś o bezpłatną poradę i wycenę. Jesteśmy firmą z Żor więc termin na dezynsekcję nie będzie odległy. Zapraszamy do kontaktu!

Usuwanie pluskiew Żory i okolice

Jeśli mielibyśmy wskazać jaki jest najbardziej znienawidzony owad, który może pojawić się w domu to zapewne byłaby to pluskwa domowa. Temat do tej pory budzi wiele emocji, bo ludzie dalej kojarzą pluskwy z brudem i patologią. To dosyć powszechny problem i trzeba mieć na uwadze fakt, że pluskwy mogą trafić się każdemu z nas. Można przywlec je z wczasów lub z podróży służbowej sypiając w hotelach, motelach czy pensjonatach. Możemy „złapać pluskwę” korzystając z publicznych środków transportu (pociągi, taksówki, autobusy, tramwaje), kupując używane ubrania lub meble tapicerowane z drugiej ręki. Możemy odwiedzić znajomych, rodzinę, która boryka się z tym problemem. Wystarczy przynieść do domu jedną małą pluskwę i w niedługim czasie będą ich setki.

Do życia pluskwy potrzebują naszej krwi, aktywne są zazwyczaj nocą, a za dnia chowają się w szczelinach i zakamarkach (ramy łóżek, szwy materacy, za listwami przypodłogowymi). Są niezwykle małe, a ich ciało spłaszczone tak, że bez problemu wsuną się w każdą najmniejszą nawet szczelinę. Są bardzo wytrzymałe i szybkie, a dzięki haczykom na odnóżach bez problemu wspinają się po stromych płaszczyznach. Zazwyczaj o tym, że w domu pojawiły się pluskwy świadczą ugryzienia, które wywołują obrzęk i zaczerwienienie. Pluskwa może wypić sporo krwi i pije do oporu – człowiek niestety niczego nie czuje, bo sprytna pluskwa wpuszcza do krwi znieczulenie.

Samodzielne usuwanie pluskiew jest wręcz niemożliwe, jedynym sensownym rozwiązaniem jest profesjonalna dezynsekcja Żory. Gwarantujemy bezpieczną i skuteczną dezynsekcję. Przy zwalczaniu pluskwy domowej najlepsze efekty daje zamgławianie ULV.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Obrzydliwe karaluchy i prusaki – jak się ich pozbyć?

Karaluchy i prusaki wywołują sporo negatywnych emocji, głównie z tego względu jak wyglądają i jak szybko się poruszają. Sama świadomość, że pod naszym dachem bytują te owady, budzi nieprzyjemne odczucia i spory dyskomfort. Karaczany szybko się rozmnażają, mogą przenosić choroby. Nie warto tracić czasu na samodzielne ich usuwanie.

Karaluchy i prusaki prowadzą z reguły nocny tryb życia, co nie oznacza, że nie jesteśmy w stanie dostrzec ich za dnia. Preferują wilgotne i ciepłe pomieszczenia, a odżywiają się głównie resztkami jedzenia. Nie pogardzą także papierem, więc mogą uszkadzać książki i tapety. Karaczany zanieczyszczają produkty spożywcze swoimi odchodami, wylinkami, pleśnią i bakteriami. Powoduje to oczywiście gnicie i psucie się jedzenia. Oprócz tego przenoszą choroby wirusowe i bakteryjne na człowieka, powodują alergie, przenoszą owsiki, glisty. Nocą mogą człowieka zaatakować – pogryźć skórę na twarzy lub rękach, dostać się do uszu i uszkodzić błonę bębenkową.

Dezynsekcja Żory – na czym polega?

Dezynsekcja Żory polega między innymi na żelowaniu, czyli rozmieszczeniu w miejscach bytowania owadów profesjonalnego żelu, będącego zatrutą przynętą. Owady chętnie wychodzą z kryjówki, ponieważ żel wzbogacony jest o substancje wabiące. Insekty dzielą się trucizną z pozostałymi i w ten sposób ginie cała populacja. Preparat w postaci żelu jest bardzo wydajny i działa przez wiele miesięcy. Metoda jest bezpieczna i skuteczna, ale na efekty trzeba trochę poczekać.

Inna metoda to oprysk grubokroplisty, czyli rozpylenie środka owadobójczego w pomieszczeniu, np. w kuchni. Cząsteczki preparatu przyklejają się do ciała owadów, które ocierając się o inne roznoszą truciznę. To metoda kontaktowa, efekty widać dużo szybciej, ale niestety potrzebna jest toksyczna chemia. Wymaga ona opuszczenia mieszkania na trochę i zastosowania się do wytycznych po zabiegowych.

Ostatnia metoda to zamgławianie ULV, czyli rozpylenie preparatu owadobójczego ale przy pomocy specjalnego urządzenia. Preparat wymieszany z wodą w odpowiedniej proporcji jest wydmuchiwany pod dużym ciśnieniem. Ciecz robocza rozbijana jest na malutkie mikro kropelki, które unoszą się w powietrzu tworząc mgłę. Dzięki temu preparat dociera do wszelkich zakamarków i uśmierca owady w bardzo krótkim czasie. Zamgławianie sprawdzi się również w zwalczaniu mrówek, moli spożywczych, much, meszek, kleszczy i komarów.

Uwaga na korniki w domu – na pomoc firma Ratapest

Nasze domy nie są narażone jedynie na szkodniki sanitarne, takie jak pluskwy, mrówki, karaluchy, prusaki, muchy czy komary. Mogą zostać zaatakowane przez korniki, a raczej przez szkodniki drewna. Korniki spotkać można w lesie, natomiast robaki w drewnie konstrukcyjnym, atakujące więźbę dachową czy nasze drewniane podłogi to właśnie szkodniki drewna. Największe spustoszenie sieje kołatek domowy i spuszczel pospolity – to najpopularniejsze szkodniki drewna, które żerują nawet przez kilka lat i są w stanie przez ten czas zniszczyć cały dach.

Firma Ratapest posiada duże doświadczenie w zwalczaniu szkodników drewna. Dezynsekcja Żory odbywa się przy zastosowaniu różnych metod, do tych najpopularniejszych i przynoszących najlepsze efekty należą fumigacja i Xilix Gel.

Fumigacja to inaczej gazowanie i polega na szczelnym zabezpieczeniu budynku, a następnie wprowadzeniu do niego gazu – fosforowodoru. Metoda jest skuteczna o ile zostanie przeprowadzona przez profesjonalną firmę DDD. Do zabiegu używa się bardzo toksycznego gazu, który w niepowołanych rękach staje się zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka. Fosforowodór oprócz tego, że zabija owady dorosłe, larwy i jaja, to jest w stanie zabić również człowieka i zwierzęta. Fumigację stosuje się również w zwalczaniu szkodników zbożowych.

Metoda Xilix Gel to zastosowanie owadobójczego certyfikowanego żelu Xilix. Można go nakładać pędzlem lub poprzez natryskiwanie lub nastrzykiwanie. Oprócz tego, że żel zwalcza szkodniki drewna to jest w stanie również zabezpieczyć elementy drewniane  przed ponownym pojawieniem się owadów. Często łączy się obie te metody – gazuje budynek, a potem zabezpiecza żelem Xilix.

Dezynsekcja nie tylko w domu

Wiosna i lato przed nami, a wraz z nadejściem ciepłych dni będziemy chętniej korzystać z parków miejskich, spotkań z rodziną i przyjaciółmi na tarasie, koncertów i spotkań plenerowych czy spędzać miło czas nad wodą. A wszystko to w towarzystwie uciążliwych komarów, meszek i kleszczy.

O ile ugryzienia meszek są bolesne to nie wiążą się z przenoszeniem groźnych chorób na człowieka. Gorzej sprawa wygląda z kleszczami – niektóre z nich mogą być odpowiedzialne za boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Mówi się, że sezon na kleszcze to przełom maja i czerwca, jednak prawda jest taka, że z powodu krótkich i łagodnych zim te groźne pajęczaki zaczynają się pojawiać już w marcu i kwietniu. Firma Ratapest ma odpowiedź na ataki komarów, meszek i kleszczy – profesjonalna dezynsekcja Żory.

Odkomarzamy boiska, przydomowe tarasy i ogrody, parki miejskie, miejsca gdzie organizowane są koncerty plenerowe, place zabaw przy szkołach i przedszkolach, tereny zielone przy kąpieliskach. Wszystko po to aby zmniejszyć populację tych owadów i zmniejszyć ryzyko przenoszenia przez kleszcze groźnych chorób.

Dezynsekcja Żory ile kosztuje?

Z racji tego, że mamy do czynienia z różnymi szkodnikami (pluskwy, mrówki, komary, szkodniki drewna) to koszt dezynsekcji nie jest jeden taki sam. Aby poznać cenę należy się z nami skontaktować telefoniczne – po krótkiej rozmowie ustalimy w jaki sposób przeprowadzona zostanie dezynsekcja Żory, dobierzemy metodę i preparat, ustalimy cenę oraz termin. Zapraszamy do kontaktu!

Profesjonalna usługa – zaufaj specjalistom

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii

Zobacz jak jeszcze możemy Ci pomóc

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.