Obszar działania Żory Zwalczanie pluskwy Żory

Zwalczanie pluskwy Żory – profesjonalna dezynsekcja

04 maja 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Pluskwy domowe to owady, które potrafią skutecznie zakłócić spokój domownikom. Klienci często zadają pytania: „skąd się biorą pluskwy?” albo „jak wygląda pluskwa domowa?” czy w końcu „jak się pozbyć pluskwy?”. Na wszystkie te pytanie postaramy się w tym artykule odpowiedzieć.

Jedno jest pewne – jeśli w Twoim otoczeniu pojawiły się pluskwy to należy zamówić usługę zwalczanie pluskwy Żory. Jako profesjonalna firma DDD posiadamy doświadczenie, wiedzę oraz dysponujemy odpowiednimi środkami i sprzętem. Wszystko po to aby zwalczanie pluskwy Żory było skuteczne.

pluskwa-domowa-zwalczanie

Zwalczanie pluskwy Żory – skąd biorą się te owady?

W dzisiejszych czasach ludzie sporo podróżują, po kraju ale i po całym świecie. Wzrastają nie tylko podróże o charakterze turystycznym ale również te o charakterze biznesowym. Łączy je jedno – spanie w motelach, hotelach, pensjonatach. Więc oprócz pamiątek oraz wspomnień możemy przywieźć ze sobą pluskwy domowe. Jeśli jesteśmy przy podróżach to warto również wspomnieć o podróżowaniu publicznymi środkami transportu, czyli autobusami, taksówkami, tramwajami, autokarami czy pociągami. Nie trudno w takich miejscach „złapać pluskwę”.

Pluskwy domowe rozprzestrzeniają się, kraje rozwinięte stają się coraz bardziej „multikulturowe”. Sporo w ostatnich czasach mieszkań do wynajęcia – dla rodaków ale też dla cudzoziemców, którzy nierzadko wynajmują je w większych grupach. Często zmieniają się współlokatorzy, przenoszą z miejsca na miejsce, odwiedzają swoje rodziny za granicą. To wszystko sprawia, że problem z pluskwami staje się coraz bardziej powszechny.

Ponadto ciągle na topie są second handy, wyprzedaże garażowe, ciuchy na vinted, pchle targi – nie jest to bez znaczenia dla rozmiaru populacji tych szkodników. Meble tapicerowane czy ubrania z tak zwanej „drugiej ręki” zwiększają ryzyko przenoszenia się między innymi pluskiew domowych.

Domowe sposoby na pluskwy

Z racji tego, że pluskwy są tak bardzo powszechne, nie jest zaskoczeniem fakt, że uodporniły się na niektóre insektycydy. Ludzie próbują pozbyć się tych owadów na własną rękę i często przez takie działania ich populacja wzrasta i co gorsze – zwalczanie pluskwy Żory nie jest takie łatwe.

Szukając w sieci informacji o domowych sposobach na pluskwy znajdziemy ich całkiem sporo. Jedne z nich to pranie w wysokich temperaturach oraz prasowanie. Pranie ma na celu oczyszczenie pościeli czy ubrań z pluskiew i ich jaj, i wcale nie trzeba prać ich w bardzo wysokiej temperaturze 90 stopni, a wystarczy 50-60 stopni. Pranie to pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy, zresztą podobnie jak prasowanie, które ma zniszczyć jaja pluskiew lub pojedyncze dorosłe osobniki.

Kolejne rady to zastosowanie łagodnych środków na pluskwy, takich jak ocet, nafta oraz olejki eteryczne. Ocet ma za zadanie odstraszyć pluskwy, można pokropić nim pościel, łóżko, podłogę albo posmarować siebie – nie jest to jednak bezpieczne dla naszych oczu i układu oddechowego. A co z naftą? Podobno zapach odstrasza owady, ale raczej nie ma co liczyć na ich uśmiercenie. Olejkiem stosowanym do odstraszania pluskiew jest olejek eukaliptusowy. Żadne z tych środków nie zabija pluskiew, mogą ewentualnie zmniejszyć liczbę ugryzień.

Odstraszające działanie mają liście orzecha i liście fasolki szparagowej. Podobno zapach liści orzecha odstrasza pluskwy, a z kolei liście fasolki szparagowej ze względu na znajdujące się tam włoski – tworzą barierę fizyczną dla tych insektów.

Samodzielne zwalczanie pluskiew w mieście Żory

Mówi się, że pluskwy są aktywne nocą, że za dnia trudno je dostrzec – stąd też kolejny pomysł aby spać przy zapalonym świetle. No raczej nie, bo gdy pluskwy będą głodne albo gdy mamy do czynienia z dużą populacją to zapalone światło ich nie powstrzyma. A co ze światłem UV? Metoda może zadziałać lepiej niż w przypadku zwykłego światła, bo bardzo mało szkodników jest obojętnych na światło UV. Niemniej jednak człowiek nie powinien być narażony na ten rodzaj światła.

Fizyczne usuwanie pluskiew też nie przyniesie zamierzonego efektu – dlaczego? Pluskwy domowe chowają się w różnych miejscach, uwielbiają miejsca ciasne, ciemne, także bardzo trudno je tam dostrzec. Oprócz dorosłych osobników są też przejściowe jasne nimfy oraz malutkie perłowe jajeczka. Naprawdę bardzo ciężko byłoby się pozbyć pluskiew metodą „szukaj i usuń je wszystkie”.

A czy wyrzucenie mebli i remont mieszkania załatwi sprawę z pluskwami? Jak wiadomo pluskwa domowa uwielbia chować się w meblach tapicerowanych – mamy tu na myśli łóżka, materace, wersalki czy fotele. Ale trzeba mieć na uwadze, że jeśli taki mebel usuniemy to nie oznacza to że pozbyliśmy się wszystkich owadów – przecież miejsc w których chowają się pluskwy jest znacznie więcej. Samo wyrzucenie kanapy sprawy nie załatwi, co więcej wcale tej kanapy usuwać nie trzeba – profesjonalne zwalczanie pluskwy Żory uratuje zainfekowane insektami łóżka i kanapy. Podobnie z remontem – to jeden z najdroższych domowych sposobów, który niekoniecznie gwarantuje zniszczenie całej populacji szkodników.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Czy mam w domu pluskwy – jak wygląda pluskwa domowa?

Pomimo tego, że problem z pluskwami jest dość powszechny to nadal ludzie mają problem z tym jak wygląda pluskwa domowa. Bywa nazywana także pluskwą łóżkową. Dorosła pluskwa mierzy około 5 milimetrów, przypomina kształtem coś w rodzaju małej pestki jabłka. Jej ciało jest silnie spłaszczone dzięki czemu nie ma problemu wślizgnąć się w każdą, nawet najmniejszą szczelinę. Pancerz pluskwy jest bardzo twardy, a sama pluskwa wytrzymała na zgniecenia i uszkodzenia. Nienapita jest lekko pomarszczona i jasnobrązowa, dopiero po wypiciu naszej krwi staje się brunatna, większa i łatwiej ją wtedy dostrzec. To właśnie odwłok pluskwy (wielkość i kolor) informuje o tym czy pasożyt jest najedzony.

Jej czułki są bardzo wrażliwe co pozwala jej wyczuć zapach i ciepło ciała ofiary. Owad posiada aparat gębowy typu kłująco-ssącego, który pozwala wkłuć się w ciało ofiary i pobrać potrzebną do życia i rozmnażania krew. Na odnóżach znajdują się małe haczyki dzięki którym pluskwa może z łatwością wspinać się po nierównych płaszczyznach.

Ugryzienia pluskwy

Często o tym, że w mieszkaniu są pluskwy świadczą ugryzienia – jeśli na ciele pojawiło się klika charakterystycznych ugryzień w linii lub trójkącie to można podejrzewać że to właśnie one. Zalecamy wezwanie specjalistycznej firmy DDD, która przeprowadzi skuteczne zwalczanie pluskwy Żory. Pamiętajmy że reakcje na ugryzienia pluskwy mogą być różne. Jednych mogą okropnie swędzieć a innych w ogóle. Niektórzy mają spore ślady po ukąszeniach, a znajdą się i tacy, u których śladów nie będzie lub będą one znikome. Pluskwy aplikują substancje znieczulające miejscowo przez co nie jesteśmy świadomi tego, że coś nas gryzie.

Gdzie chowa się pluskwa?

Pluskwa chowa się w różnych szczelinach, pęknięciach i zakamarkach blisko miejsca, w którym śpimy. Znajdziemy je między innymi:

 • pod łóżkiem,
 • w materacu,
 • w ramie łóżka,
 • za obrazami/plakatami,
 • za listwami przypodłogowymi,
 • przy gniazdkach elektrycznych,
 • w szynach sufitowych,
 • na firankach i zasłonach,
 • w pęknięciach ścian i podłóg.

Jak zwalczyć pluskwy w domu?

Pomimo tego, że pluskwy mogą przytrafić się każdemu z nas, to ludzie dalej uważają, że pojawiają się jedynie w zaniedbanych i brudnych mieszkaniach. A przecież wystarczy odwiedzić znajomych, którzy borykają się ze szkodnikami bądź wyjechać na zagraniczne wczasy i przywieźć pluskwy z tamtejszego hotelu. Nie ma na to reguły i nie należy się wstydzić jeśli w Twoim otoczeniu pojawią się pluskwy. Nie warto działać na własną rękę i stosować ogólnodostępne środki – nie przyniesie to zamierzonego efektu a czasami nawet wręcz odwrotnie. Problem stanie się jeszcze bardziej widoczny.

To prawda, brud nie zwabia pluskiew, ale regularne sprzątanie i usuwanie niepotrzebnych rzeczy pomoże szybciej je zauważyć. Warto obserwować otoczenie, od czasu do czasu ogarnąć mieszkanie i przeglądać łóżko oraz materac.

Jak zwalczyć pluskwy aby mieć pewność, że nie ma ich w żadnym pomieszczeniu? Tylko profesjonalne zwalczanie pluskwy Żory gwarantuje powodzenie w pozbyciu się tego wstydliwego problemu. To odpowiedni sprzęt a przede wszystkim odpowiednio dobrany środek owadobójczy. Zabieg odpluskwiania jest zabiegiem wymagającym doświadczenia i precyzji. Należy założyć, że pluskwa może być wszędzie, dlatego dezynsekcja powinna zostać przeprowadzona w całym mieszkaniu.

Skuteczne metody na pluskwy w mieście Żory

Najczęściej stosowaną metodą przy zwalczanie pluskwy Żory jest zamgławianie ULV. Metoda pozwala na precyzyjne naniesienie preparatu. Urządzenie stosowane przy tej metodzie, tak zwany generator zimnej mgły, generuje mgłę składającą się z mikro kropelek które docierają w każde trudno dostępne miejsce. Zamgławianie ULV sprawdza się dużo lepiej niż zwykły oprysk grubokroplisty. Poza tym to metoda bardzo skuteczna i bezpieczna.

Preparaty stosowane w tej metodzie posiadają właściwości kontaktowo-żołądkowe. Po odparowaniu wody preparat zostaje na powierzchni zamknięty w mikrokapsułkach. Jeśli pluskwa będzie miała kontakt z tą powierzchnią to kapsułki zaczną pękać a uwolniona substancja przyklei się do ciała owada. Preparat przeniknie przez pancerz i zakłóci w niedługim czasie procesy życiowe pluskwy. Co jeszcze istotne – jeśli zainfekowana pluskwa będzie miała kontakt z innymi osobnikami to substancja przejdzie i na nie. Jeśli substancja trafi na odnóża owada to podczas posiłku pluskwa sama zrobi sobie krzywdę – preparat trafi bezpośrednio do jej żołądka.

Zwalczanie pluskwy Żory – czy preparaty na pluskwy są bezpieczne?

Preparaty stosowane przez naszą firmę podczas dezynsekcji są bezpieczne, jednak należy stosować się do zaleceń po zabiegowych. Należy opuścić mieszkanie na minimum 10 godzin, następnie porządnie wywietrzyć mieszkanie i zetrzeć jedynie konieczne powierzchnie. Wszystkie zalecenia są zawsze udostępniane naszym klientom. Wszystko po to aby zabieg był bezpieczny i skuteczny.

Dlaczego warto wybrać Ratapest?

 • posiadamy duże doświadczenie oraz wiedzę,
 • działamy tylko na sprawdzonych preparatach,
 • stosujemy tylko efektywne metody,
 • działamy zawsze bezpiecznie,
 • do każdej dezynsekcji podchodzimy indywidualnie,
 • jesteśmy dla klienta również po wykonaniu usługi,
 • dużo zadowolonych klientów – warto zerknąć na opinie.

Jeśli mieszkasz w Żorach lub w okolicy i masz problem z pluskwami to zadzwoń do nas i zamów usługę zwalczanie pluskwy Żory.

Profesjonalna usługa – zaufaj specjalistom

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii

Zobacz jak jeszcze możemy Ci pomóc

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.