Obszar działania Bielsko Dezynfekcja Bielsko-Biała

Dezynfekcja Bielsko Biała - walka z wirusami i bakteriami

13 kwietnia 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Profesjonalna firma DDD oprócz zwalczania owadów i gryzoni zajmuje się walką z wirusami i bakteriami. Ratapest zapewnia kompleksową usługę – dezynfekcja Bielsko – polegającą na maksymalnym zmniejszeniu ilości drobnoustrojów chorobotwórczych w szpitalach, przychodniach miejskich, mieszkaniach oraz środkach transportu publicznego.

zwalczanie wirusów dezynfekcja bielsko

Zwalczanie wirusów i bakterii na terenie Bielska

Dezynfekcja Bielsko-Biała to proces, który ma na celu zlikwidowanie mikroorganizmów przy użyciu środków fizycznych i chemicznych. Wszystko po to aby nie dopuścić do rozpowszechniania się zakażenia. Wyróżniamy dezynfekcję zapobiegawczą oraz ogniskową:

  • zapobiegawcza stosowana jest w obiektach szczególnie narażonych na obecność drobnoustrojów i w których wymagane są szczególne warunki sanitarne. Takie miejsca to między innymi kuchnia hotelowa, restauracyjna, stołówki szkolne lub pracownicze, baseny oraz łaźnie;
  • ogniskową stosuje się w miejscach, w których już występują szkodliwe mikroorganizmy. Wykonuje się ją na bieżąco, na przykład przy łóżku chorego – czyści się sprzęty użytkowane przez pacjenta i jego najbliższe otoczenie. Dezynfekcję ogniskową można wykonać jako końcową, inaczej finalną – po tym jak chory opuści już pomieszczenie, w którym przebywał. Takim szczególnym rodzajem dezynfekcji końcowej jest sprzątanie po zmarłym. To sytuacja niezwykle delikatna ale też i niebezpieczna, dlatego warto zgłosić się do wyspecjalizowanej firmy DDD. Działamy skutecznie i bezpiecznie, zadzwoń i zamów usługę – dezynfekcja Bielsko Biała.

Dlaczego warto przeprowadzić dezynfekcję?

Dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni ma na celu wyeliminowanie szkodliwych dla zdrowia i życia mikroorganizmów, takich jak bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby. Ma działanie odkażające – zapobiega rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych zarazków i drobnoustrojów, zapewnia sterylność i bezpieczeństwo przestrzeni. Pomieszczenie poddane dezynfekcji nie stanie się jałowe ale bezpieczne dla naszego zdrowia. Dezynfekcja bielsko działa na każdy rodzaj patogenów – stosowane preparaty nie są ogólnodostępne, każdy preparat dostosowujemy indywidualnie do sytuacji. Zabieg jest skuteczny w zwalczaniu pasożytów zewnętrznych, alergenów i roztoczy.

Dezynfekcję warto przeprowadzić w pomieszczeniach, w których przebywa lub przebywał chory zakaźnie – w szpitalu, przychodni, mieszkaniu. Jak powszechnie wiadomo ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych wzrasta wraz z brakiem przestrzegania zasad higieny. Jednak pomimo częstego mycia rąk i używania preparatów na bazie alkoholu patogeny mogą osadzać się również na powierzchniach, których osoba zarażona dotyka. Zadbanie o najbliższe otoczenie wydaje się być istotne w sytuacjach zagrożenia epidemiologicznego.

Zamgławianie ULV jako skuteczna metoda dezynfekcji

Jedną z metod stosowanych w zabiegach zwalczania wirusów i bakterii jest zamgławianie ULV. Dzięki tej metodzie preparat dezynfekcyjny zamienia się w mgiełkę składającą się z mikroskopijnych kropelek. Zostaje rozprowadzony pod dużym ciśnieniem i trafia w każdą szczelinę, dzięki czemu całe pomieszczenie zostaje zdezynfekowane. Metoda zamgławiania góruje nad klasycznym opryskiem grubokroplistym – jest szybka, nie ma ryzyka zmoczenia powierzchni, jest skuteczna i efektywna. Należy pamiętać, że efekty dezynfekcji w miejscowości Bielsko zależą przede wszystkim od doświadczenia osoby wykonującej zabieg.

Dezynfekcja Bielsko-Biała przy użyciu ozonu

To metoda, w której wykorzystuje się najsilniejszy naturalny utleniacz, czyli ozon. Doskonale radzi sobie z odkażaniem, działa na bakterie, wirusy, a także na pleśń i grzyby. Oprócz wysokiej skuteczności jest w 100 procentach neutralny dla środowiska. Nie tylko zwalcza wirusy i grzyby ale także usuwa przykre zapachy. Jako profesjonalna firma DDD posiadamy wysokiej klasy ozonatory, dzięki czemu jesteśmy w stanie zdezynfekować pomieszczenia o dużym metrażu.

Ozonowanie pozwala na dezynfekcję pomieszczenia bez użycia chemii, dodatkowo pozostawia świeży i lekki zapach. Wyprodukowany przez ozonator ozon wchodzi w reakcję z pleśnią, grzybami, wirusami i bakteriami i całkowicie je niszczy. Dezynfekcja bielsko pozbawia nasze otoczenie wszelkich drobnoustrojów, a dodatkowo:

  • poprawia jakość powietrza i sterylizuje pomieszczenie,
  • usuwa brzydkie zapachy z kabin samochodowych,
  • eliminuje zapachy po procesach rozkładu ciała, więc ozonowanie wykorzystuje się przy dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych,
  • usuwa zapach papierosów oraz spalenizny – w mieszkaniu, hotelach i zakładach gastronomicznych,
  • sprawdza się w karetkach pogotowia, aresztach więziennych, samochodach przewożących mięso, szpitalach i przychodniach,
  • zwalcza alergeny z pomieszczeń, niszczy pleśń i sprawdza się przy odgrzybianiu mieszkań.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Odkażanie miejsc zgonu – profesjonalna dezynfekcja Bielsko Biała

Sprzątanie po zmarłym nie należy do łatwych zadań, ale nasza firma oferuje skuteczną i profesjonalną dezynfekcję. Odpowiednio zabezpieczymy miejsce, w którym nastąpił zgon i dobierzemy odpowiednią metodę dezynfekcji w zależności od okoliczności (miejsce zgonu, czas rozkładu ciała).

Szczególnie trudna jest sytuacja kiedy ciało denata zostaje w pomieszczeniu przez dłuższy czas. W niedługim czasie po zgonie bakterie zaczynają rozkładać białka, cukry i tłuszcze w organizmie denata co powoduje tworzenie się gazów i innych substancji lotnych. Powstaje bardzo nieprzyjemny zapach, który przyciąga wszelkie insekty, dla których rozkładające się ludzkie ciało jest idealnym miejscem do składania jaj i rozwoju. Ciało zaczyna gnić i puchnąć, skóra staje się sinozielona.

Pierwszym etapem jest kompleksowa dezynfekcja takiego miejsca, musi ono zostać oczyszczone z wszelkich niebezpiecznych śladów biologicznych. Kolejny etap to zabezpieczenie niebezpiecznych odpadów i opróżnienie całego mieszkania – niekiedy konieczne staje się zerwanie podłóg i tapet. Kolejno dezynfekuje się pozostałe powierzchnie, takie jak sufity, ściany i drzwi oraz stosuje specjalistyczne preparaty do wstępnego usunięcia zapachu, zamgławianie ULV, a na koniec ozonowanie.

Usuwanie alergenów – jak to działa?

Jako nieliczna firma w Polsce specjalizujemy się w zwalczaniu alergenów kurzu domowego. Firma ICB Pharma opracowała unikatowy preparat o potwierdzonej wysokiej skuteczności – Allergoff®PRO. Ma on postać zawiesiny mikrokapsułek wewnątrz których umieszczono substancję czynną odpowiedzialną za neutralizację alergenów kurzu domowego. Specjalistyczny preparat skleja cząsteczki kurzu, dzięki czemu stają się cięższe i przestają unosić w powietrzu. Tak sklejone drobiny kurzu osiadają na powierzchni i dzięki temu łatwo można je sprzątnąć. Dodatkowo preparat posiada technologię przedłużonego uwalniania i śmiało wystarczy na 6 miesięcy.

Dezynfekcja Bielsko przy użyciu specjalistycznego preparatu skutecznie zmniejsza nie tylko stężenie roztoczy kurzu domowego ale także pozostałe alergeny – pyłki roślin, sierść, grzyby pleśniowe.

Dezynfekcja Bielsko-Biała to także neutralizacja kwasu masłowego

Kwas masłowy to bezbarwna, oleista ciecz, która w większych stężeniach staje się nie do zniesienia – zapach przypomina wymiociny i zjełczałe masło. Smród jest na tyle intensywny i mocny, że może podrażniać oczy i drogi oddechowe. Jeśli zostanie wylany w pomieszczeniu to w bardzo krótkim czasie wniknie głęboko w ściany i podłogi.

Samodzielne próby eliminacji kwasu masłowego są niemal niemożliwe, dlatego o pomoc warto poprosić wyspecjalizowanych techników DDD z firmy Ratapest. Samo maskowanie zapachu nie rozwiąże problemu, należy zlikwidować źródło i jego przyczynę. Dezynfekcja Bielsko polega na zastosowaniu metod łączonych – odpowiednie środki neutralizujące i rozpuszczające kwas oraz ozonowanie.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów DDD?

W obecnej sytuacji, kiedy mamy do czynienia z mutacjami wirusów, warto przeprowadzać cykliczne dezynfekcje w miejscach publicznych – szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie, miejskie środki transportu, hale produkcyjne. Dezynfekcja bielsko biała powinna być przeprowadzona tam, gdzie przewija się dużo ludzi.

Samodzielne sprzątanie po zmarłych jest bardzo niebezpieczne, wiąże się z obecnością groźnych wirusów, bakterii i patogenów. Zabieg likwiduje szkodliwe mikroorganizmy, to proces działania fizycznego, chemicznego i biologicznego.

 

Profesjonalna usługa – zaufaj specjalistom

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii

Zobacz jak jeszcze możemy Ci pomóc

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.