Obszar działania Bielsko Odkomarzanie Bielsko

Profesjonalne odkomarzanie Bielsko Biała. Skuteczna ochrona przed komarami.

30 marca 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Komarów w Polsce jest coraz więcej, szczególnie uciążliwe bywają na przełomie lipca i sierpnia. Lato to okres największego wylęgu tych owadów, jeśli dodamy do tego łagodne zimy, okresowe susze a kolejno okresy deszczowe to mamy idealne warunki do ich rozwoju. Na szczęście nie musimy być skazani na ich towarzystwo – firma Ratapest ma sposób na to aby ograniczyć ich liczbę do akceptowalnego poziomu. Polecamy profesjonalne odkomarzanie Bielsko.

skuteczne odkomarzanie bielsko

Czym mogą zarażać komary w Polsce?

Mówi się, że komary należą do jednych z najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Najbardziej znaną chorobą przenoszoną przez komary jest niewątpliwie malaria. Choroba kojarzona jest głównie z krajami tropikalnymi i tam każdego roku umiera z jej powodu kilka milionów ludzi. Ale warto pamiętać, że kiedyś istniała polska malaria, tak zwana „zimnica”. Na szczęście dzięki skutecznej akcji zapobiegawczej już w 1968 roku Polska stała się krajem całkowicie wolnym od malarii. Obecnie malaria jest u nas tylko przywlekana, jest to choroba pasożytnicza, więc warto mieć to na uwadze kiedy wybieramy się na wycieczkę do Afryki.

Sam komar nie jest zabójcą, jest jedynie pośrednikiem – może przenosić patogeny wielu groźnych chorób. Nasze polskie komary są nosicielami chorób ale na szczęście nie tych śmiertelnych. Głównie choroby dotykają naszych czworonożnych pupili, choć jednym z patogenów możemy zarazić się i my sami. Mowa o dirofilariozie czyli chorobie zakaźnej powodowanej przez pasożyta nicienia tkankowego z rodzaju Dirofilaria. Właśnie tą chorobą może zarazić się człowiek.

Co to jest odkomarzanie?

Naszą krew wypija samica, komarzyca, i dzięki zawartemu w krwi białku może składać jaja. Komarzyce składają jaja na powierzchniach stojącej wody, na przykład w kałużach, w beczkach z wodą, na brzegu jeziora, na podmokłych łąkach czy rozlewiskach. Po kilku zaledwie dniach z jaj wykluwają się larwy – cały proces od składania jaj do przeobrażenia się w osobnika dorosłego trwa około miesiąca. Warto zaznaczyć, że im jest cieplej, tym czas w którym pojawia się nowe pokolenie komarów jest krótszy. Komarzyce żyją od 1 do 8 tygodni i w tym czasie są w stanie złożyć kilkakrotnie po kilka a nawet kilkaset jaj.

Okres zimowy najedzone i zapłodnione komarzyce mogą przetrwać w hibernacji, to tak zwana diapauza. Są w takim stanie przetrwać nawet 6 pełnych miesięcy oczekując na odpowiednie warunki do złożenia jaj.

Jest wiele miejsc, w których warto przeprowadzić odkomarzanie Bielsko. To zabieg, który wykonujemy w miesiącach letnich. Ma na celu ograniczyć liczbę komarów na danym terenie – nie do zera ale pozwala zredukować ich ilość do minimum. Zabieg wykonujemy przy użyciu odpowiedniego sprzętu i środków owadobójczych dostępnych jedynie dla profesjonalnych firm DDD. Odkomarzanie polega na rozpyleniu preparatu zwalczającego komary w miejscach ich występowania.

Odkomarzanie Bielsko Biała przeprowadzane jest na zewnątrz, na otwartej przestrzeni. Warto skontrolować wcześniej prognozę pogody, aby częste opady deszczu nie zmyły zbyt szybko preparatu. Niemniej jednak do preparatu dodajemy specjalny nośnik, dzięki któremu przykleja się i utrzymuje dłużej na liściach, krzakach i trawie. Preparat bogatszy o nośnik jest dużo bardziej odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Czy odkomarzanie Bielsko jest skuteczne i bezpieczne?

To czy zabieg odkomarzania będzie skuteczny zależy przede wszystkim od wielkości obszaru, na którym zabieg ma zostać wykonany. Wiadomo, że im większy obszar poddamy zabiegowi tym wyższa będzie skuteczność odkomarzania. Inna zależność to roślinność – im więcej zarośli, wysokich traw i krzewów tym zabieg okaże się bardziej skuteczny. Jeśli chcemy poddać zabiegowi nasze tarasy i ogrody warto porozmawiać z sąsiadami i zdecydować się na wykonanie odkomarzania na kilku posesjach – wtedy skuteczność będzie wyższa.

Efekty zabiegu są zależne od warunków atmosferycznych, których nie jesteśmy zawsze w stanie przewidzieć na sto procent. Ale jeśli nie będzie długotrwałych ulewnych deszczy to efekty odkomarzania mogą utrzymać się nawet do 8 tygodni. Mamy zatem możliwość spędzenia wakacji na swojej działce czy tarasie bez uciążliwych komarów.

Odkomarzanie Bielsko Biała jest bezpieczne o ile przeprowadzone będzie przez profesjonalną firmę DDD. Nie jest tajemnicą, że środki rozpylane w celu zwalczania komarów nie są obojętne dla innych pożytecznych owadów, takich jak pszczoły. Pewne techniki stosowane przez naszą firmę są w stanie zniwelować szkodliwość zabiegu:

  • odkomarzanie wykonujemy wczesnym rankiem lub bardzo późnym wieczorem, czyli wtedy kiedy pszczoły urzędują w ulach,
  • dobieramy odpowiednie preparaty, te droższe i działające bardziej „wybiórczo”, nie te najtańsze, które wywierają szkodliwy wpływ na owady.
    Jeśli jesteś z Bielska lub okolic i chciałbyś pozbyć się komarów ze swojej posesji to zapraszamy do kontaktu telefonicznego – doradzimy, wykonamy bezpłatną wycenę i wybierzemy dogodny dla Państwa termin.

Odkomarzanie Bielsko – gdzie warto je przeprowadzić?

Komary do rozwoju potrzebują wody stojącej, często zatem mamy do czynienia z ich plagą na terenach w których doszło do zalania, w pobliżu stawów i jezior, na terenach podmokłych. Na komary narzekają także działkowcy oraz właściciele domków przy lasach. Komary niepokoją również mieszkańców miast – są obecne w parkach, na skwerach, w miejscach gdzie organizowane są imprezy plenerowe a także na placach zabaw przy szkołach i przedszkolach.

We wszystkich tych miejscach warto przeprowadzić odkomarzanie Bielsko i do tego zachęcamy. Bo oprócz tego, że zabieg poradzi sobie z nadmierną liczbą komarów to przy okazji zwalczy inne groźne owady.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Zwalczanie kleszczy – na pomoc odkomarzanie Bielsko Biała

Zabieg zwalczania komarów skutecznie zwalcza także niebezpieczne kleszcze, które określane są jako jedne z największych naturalnych zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka. Te niewielkie pajęczaki są zewnętrznymi pasożytami, wgryzają się w skórę swoich żywicieli i wysysają krew. Swoje ofiary wyszukują dzięki czułym zmysłom – reagują na temperaturę ciała, na zapach potu czy nawet na ruch powietrza. W samej Polsce żyje aż kilkanaście gatunków kleszczy.

Kleszcze spotkać można na łąkach, w lesie, na polanie, w parkach miejskich, na działkach rekreacyjnych i w przydomowych ogródkach. Nie spadają z drzew – chowają się w zaroślach, w ściółce leśnej, w wysokiej trawie czy w krzewach. Wspinają się na trawy i krzewy na wysokość maksymalnie 150 cm i czekają na swoje ofiary, które ocierając się o rośliny zabierają ze sobą dodatkowego pasażera. Najczęściej wgryzają się w najdelikatniejsze miejsca na naszym ciele, ale z racji tego, że wprowadzają do naszego organizmu substancje znieczulające, przeciwkrzepliwe i przeciwzapalne to tego nie czujemy.

Najbardziej aktywne są w okresie maj-czerwiec-lipiec, niemniej jednak ze względu na łagodne zimy pojawiają się już dużo wcześniej, nawet w marcu. Łagodne zimy i deszczowe lata sprzyjają ich rozmnażaniu przez co populacja kleszczy stale rośnie. Kleszcze są niebezpieczne bo roznoszą wiele groźnych chorób, a wśród nich: boreliozę, kleszczowe zapalenie mózgu czy babeszjozę. Odsetek kleszczy zakażonych boreliozą jest w Polsce dość duży, z kolei znacznie mniej kleszczy zakażonych jest wirusem kleszczowego zapalenia mózgu.

Odkomarzanie Bielsko zwalcza nie tylko komary, ale także niebezpieczne kleszcze. Zabieg powinien być przeprowadzany tylko i wyłącznie przez wyspecjalizowanych techników DDD. Wtedy mamy gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa.

Skuteczna ochrona przed meszkami

Meszki to niewielkie owady zaopatrzone w żuwaczki i szczęki. Mają zaledwie kilka milimetrów długości a potrafią uprzykrzyć życie człowiekowi. W Polsce występuje kilkadziesiąt gatunków meszek, a wśród nich najbardziej uciążliwa jest bolimuszka, która odżywia się krwią człowieka i zwierząt. Meszki się nie wkłuwają tylko rozcinają szczękami skórę i wtedy zabierają się do wypijania krwi. Groźne są jedynie zapłodnione samice, które potrzebują naszej krwi bogatej w substancje odżywcze.

Ukąszenia meszek bywają bardzo bolesne, na szczęście owady te nie przenoszą chorób. Atakują głównie po południu i wieczorami, ich ślina jest toksyczna dlatego wywołuje świąd, opuchliznę i odczyn alergiczny. U alergików może dodatkowo wystąpić gorączka oraz silne reakcje uczuleniowe.

Jeśli mieszkasz w Bielsku i chcesz pozbyć się komarów, kleszczy i meszek zadzwoń i zamów usługę – odkomarzanie Bielsko. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt, dzięki któremu zwalczanie owadów zostanie przeprowadzone szybko i efektywnie. Posiadamy duże doświadczenie, stale się szkolimy i korzystamy tylko ze sprawdzonych i najlepszych preparatów dostępnych na rynku. Zapraszamy do kontaktu!

Odkomarzanie Bielsko – zaufaj specjalistom

Firma Ratapest szybko i skutecznie rozwiązuje problem szkodników w Krakowie. Mieszkasz w okolicy i obawiasz się, że kuna domowa może wyrządzić szkody na twojej posesji? Zadzwoń już teraz, opisz problem – zapewniamy darmową konsultację oraz wycenę usługi na miejscu!

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.