Obszar działania Rybnik Odgrzybianie Rybnik

Odgrzybianie Rybnik – kompleksowa usługa osuszania i odgrzybiania budynków

06 kwietnia 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Osuszanie murów oraz odgrzybianie Rybnik to usługa wykonywana przez wyspecjalizowane firmy DDD. Dzięki tej usłudze jesteśmy w stanie zadbać o zdrowie i komfort życia mieszkańców. To nie tylko maskowanie problemu – to profesjonalny zabieg i zlikwidowanie przyczyny wilgoci, która sprzyja powstawaniu pleśni. Tylko wtedy możemy mówić o efektywności zabiegu. Jeśli szukasz kompleksowej opieki w zakresie odgrzybiania budynków zapraszamy do kontaktu!

odgrzybianie-scian

Skąd się bierze grzyb na ścianach?

Warunki sprzyjające zagrzybieniu to wysoka wilgotność, względnie wysoka temperatura, brak przewiewu oraz niedostępność światła słonecznego. To wszystko sprawia, że w pomieszczeniach pojawia się pleśń. Szczególnie narażone na wilgoć i pleśń są kuchnie, łazienki oraz piwnice.

Przyczyną zagrzybienia w budynku jest przede wszystkim niewłaściwa wentylacja. Jeśli wentylacja nie działa prawidłowo i jest nieskuteczna to dochodzi do nagromadzenia się wilgoci, a to z kolei sprzyja powstawaniu pleśni. Często mamy do czynienia z nieszczelnymi oknami i przeciekającym dachem. Zdarza się również sytuacja, w której okna są zbyt szczelne i brakuje w nich nawiewników. Duże zawilgocenie budynku to wynik błędów w projektowaniu budynku – źle dobrane przewody wentylacyjne, źle wykonana termoizolacja. Jeśli w budynku utrzymuje się przez dłuższy czas zbyt wysoka temperatura oraz jeśli nie wietrzymy regularnie mieszkania to możemy mieć problem z pojawieniem się wilgoci i pleśni. Odgrzybianie Rybnik to również eliminowanie zagrzybienia powstałego po powodziach oraz po zalaniach spowodowanych przeciekaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Jeśli na ścianach twojego mieszkania pojawił się grzyb nie warto tracić czasu na zmywanie i zamalowywanie ich – to nic nie da. Receptą jest szybkie i sprawne znalezienie przyczyny ich powstawania i skuteczne jej usunięcie. Potrzebne jest tutaj profesjonalne i kompleksowe odgrzybianie. Jeśli mieszkasz w Rybniku lub okolicach i borykasz się z nieestetycznymi wykwitami na ścianach twojego mieszkania – zadzwoń, poproś o bezpłatną wycenę i umów się.

Odgrzybianie Rybnik od czego zacząć?

Każdy przypadek jest inny, dlatego tak ważna jest dokładna analiza sytuacji i znalezienie przyczyny powstawania grzyba. Jeśli przyczyna zostanie znaleziona dobierzemy najlepszą z dostępnych metod, która zagwarantuje pozbycie się problemu raz na zawsze. Wraz z pozbyciem się zagrzybienia przywrócimy bezpieczeństwo i komfort mieszkańcom.

Jeśli przyczyna nie zostanie znaleziona to pomimo starań i wszelkich podjętych działań uda się wyeliminować zagrzybienie tylko na jakiś czas – grzyb zapewne pojawi się ponownie.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Czy odgrzybianie jest konieczne?

Pozbycie się zagrzybienia w mieszkaniu to nie tylko względy estetyczne – zagrzybienie w pomieszczeniach, w których mieszkają ludzie, zagraża ich zdrowiu. Grzyby pleśniowe to organizmy, które upodobały sobie wilgotne pomieszczenia, w których nie ma odpowiedniego przewiewu. Grzyby są niebezpieczne i w sprzyjających warunkach bardzo szybko się namnażają.

Pleśnie atakują materiały budowlane – tynki, ściany i cegły, a z drugiej strony są szkodliwe dla zdrowia i samopoczucia człowieka. Grzyby same w sobie nie są szkodliwe, to toksyny wydzielane w czasie ich wzrostu są dla nas trujące. Mykotoksyny wytwarzane przez grzyby pleśniowe mogą stać się przyczyną licznych zmian w układzie sercowo-naczyniowym człowieka. Ponadto pleśń ma działanie silnie alergizujące – liczba osób uczulonych na pleśń stale rośnie i może doprowadzić do ich zachorowania na astmę oskrzelową.

Na zarodniki pleśni najbardziej narażone są dzieci, niemniej jednak na choroby spowodowane przez pleśń może zapadać cała rodzina. Wśród chorób powodowanych przez grzyby pleśniowe wymienić można: migreny, nieżyt nosa, zapalenie spojówek i jamy ustnej. Może dojść również do zapalenia krtani, oskrzeli a nawet zapalenia opon mózgowych. W skrajnych przypadkach, jeśli dojdzie do długotrwałego zatrucia organizmu, może dojść do śmierci – szczególnie u osób ze zmniejszoną odpornością lub po przebytych ciężkich chorobach.

Firma Ratapest gwarantuje użycie specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu. Ocenimy wilgotność ścian i podłóg, a także ustalimy przyczynę zagrzybienia. Udzielimy bezpłatnych porad, jak w przyszłości uchronić się przed pojawieniem pleśni. Jeśli masz problem z pleśnią na ścianach zamów usługę odgrzybianie Rybnik.

Jak zapobiegać powstawaniu pleśni w domu?

Zdecydowanie lepiej, jeśli postaramy się zadziałać profilaktycznie i zapobiegniemy tworzeniu się pleśni w naszych mieszkaniach. Warto te wskazówki zastosować również po wykonaniu usługi odgrzybianie Rybnik, aby problem znowu się nie pojawił.

Należy często wietrzyć mieszkanie, a szczególną uwagę poświęcić na gruntowne osuszanie łazienki – w czasie kąpieli powstaje bardzo dużo pary wodnej, która skutkuje pojawieniem się wilgoci, a to sprzyja rozwojowi grzybów. Tak samo się dzieje podczas gotowania w kuchni, dlatego warto zatroszczyć się o to, aby para wodna nie gromadziła się zanadto w kuchni i w łazience (oprócz otwierania drzwi warto zainstalować wentylatory). Pleśń nie lubi wilgoci i ciepła, to na pewno, ale jej powstawaniu sprzyjają także tłuste plamy, które działają jak magnes. Warto więc zadbać o porządek w mieszkaniu, często ścierać kurze z mebli i myć podłogi.

Skuteczne odgrzybianie Rybnik i okolice

Firma Ratapest świadczy profesjonalne usługi DDD, w tym osuszanie i odgrzybianie Rybnik. Posiadamy duże doświadczenie w zwalczaniu grzybów i pleśni w mieszkaniach, kamienicach, w piwnicach oraz w magazynach i halach produkcyjnych. Nasza firma oferuje kompleksową usługę odgrzybiania:

  • dokonamy pomiaru wilgotności murów i podłóg,
  • dokonamy pomiaru jakości powietrza,
  • dotrzemy do źródła problemu,
  • zidentyfikujemy gatunek grzyba, z którym przyjdzie nam walczyć,
  • przeprowadzimy profesjonalne odgrzybianie,
  • doradzimy w jaki sposób przeciwdziałać powstawaniu pleśni w przyszłości.

Grzyby zasiedlające budynki są bardzo niebezpieczne dla zdrowia jego mieszkańców. Na szczęście istnieje skuteczny zabieg, który pomoże zlikwidować problem – skuteczne odgrzybianie Rybnik. Zamów profesjonalną usługę aby odgrzybianie było skuteczne i trwałe. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy – nie zwlekaj i skontaktuj się z nami telefonicznie. Nasi pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać preparaty oraz efektywne metody zwalczania.

Profesjonalna usługa – zaufaj specjalistom

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.