Obszar działania Tychy Firma DDD Tychy

Firma DDD Tychy - czym się zajmuje?

27 kwietnia 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Firma DDD to usługi takie jak dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja. Aby więc określić czym zajmuje się firma DDD Tychy warto zacząć od wyjaśnień tych właśnie pojęć. Przez laika często pojęcia te używane są zamiennie, a przecież znaczą zupełnie co innego.

Dezynsekcja to zwalczanie owadów latających i biegających takich jak karaczany (karaluchy, prusaki), mrówki, muchy, osy, szerszenie czy mole spożywcze. To tylko kilka przykładów bo owadów - szkodników jest bardzo wiele.

zwalczanie barszczu sosnowskiego

Dezynsekcja w mieście Tychy

Firma DDD Tychy zwalcza szkodniki magazynowe zbóż, takie jak mącznik młynarek, wołek zbożowy, wołek ryżowy, trojszyk ulec. Szkodniki magazynowe jak sama nazwa wskazuje występują w różnego rodzaju magazynach – chętnie tam zaglądają bo przechowuje się tam duże ilości żywności. Przykładem mogą być silosy ze zbożem, a przykładem owada któremu takie silosy zbożowe odpowiadają jest popularny wołek zbożowy. Ma tam sprzyjające warunki, jedzenia pod dostatkiem więc szybko zaczyna się rozmnażać i już w niedługim czasie może doprowadzić do całkowitego zniszczenia zgromadzonych zapasów. Należy działać szybko i skutecznie. Proponujemy usługi DDD Tychy – gazowanie zboża.

Firma Ratapest likwiduje także inną grupę owadów – szkodniki drewna, które niszczą drewniane elementy budynku. Szkodników drewna jest wiele i każdy z nich ma inne preferencje co do gatunku drewna, jego wieku czy wilgotności. Jedno jest pewne – jeśli zaatakują naszą więźbę, dach, podłogę – to zostaną tam dopóki nie zniszczą wszystkiego doszczętnie. Do najpopularniejszych robaków w drewnie zaliczamy kołatka domowego oraz spuszczela pospolitego. Do zwalczania szkodników drewna stosujemy różne metody takie jak fumigacja drewna, mikrofale, iniekcja ciśnieniowa czy Xilix Gel.

Usługi DDD Tychy – odkomarzanie, zwalczanie pluskwy

Firma Ratapest wykonuje zabiegi odkomarzania, dzięki czemu skutecznie zwalcza komary. Odkomarzanie to nie tylko zwalczanie uciążliwych komarów, to także doskonała okazja na pozbycie się gryzących meszek i niebezpiecznych kleszczy, które odpowiedzialne są za takie choroby jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Odkomarzamy boiska szkolne, place zabaw przy placówkach oświatowych, parki miejskie, tereny zielone wokół kąpielisk, ogródki działkowe i przydomowe tarasy. Doskonale sprawdza się tutaj metoda zamgławiania.

Usługi DDD Tychy to także skuteczne usuwanie pluskiew, karaluchów, prusaków czy mrówek w mieszkaniach i domkach jednorodzinnych. Owady należy wyeliminować ze względu na zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Karaczany, czyli karaluchy i prusaki to siedliska bakterii – insekty zanieczyszczają swoimi odchodami i wylinkami produkty żywnościowe. Pluskwy domowe mogą pojawić się nagle i zmienić nasze życie w koszmar – szybko się namnażają, gryzą i trudno jest się ich pozbyć na własną rękę. Można przywlec je z podróży, korzystając z miejskiego autobusu czy kupując kanapę z drugiej ręki. Na karaluchy, prusaki i mrówki firma DDD poleca żelowanie, oprysk grubokroplisty lub zamgławianie ULV. Ta ostatnia metoda sprawdzi się doskonale przy usuwaniu pluskiew.

Zwalczamy szerokie spektrum owadów i to w różnych miejscach. Zabiegi dezynsekcyjne wykonywane są w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, na otwartych przestrzeniach, w zakładach spożywczych, restauracjach, hotelach czy w magazynach ze zbożem. Wykorzystujemy wiele metod i preparatów, dzięki czemu możemy dobierać je indywidualnie według potrzeb. Metodę i środki owadobójcze dobieramy w zależności od gatunku owada, miejsca w którym ma się odbyć dezynsekcja oraz od liczebności insektów. Zdarza się, że firma DDD Tychy stosuje więcej niż jedną metodę jednocześnie. Zastosowanie kliku metod na raz nazywane jest Integrowanym Zwalczaniem Szkodników, w skrócie IPM.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Usuwanie szkodliwych drobnoustrojów w mieście Tychy

Dezynfekcja to zabiegi pomagające zwalczać szkodliwe dla zdrowia i życia człowieka drobnoustroje. Nie oznacza to, że pomieszczenie poddane dezynfekcji nagle stanie się jałowe i całkowicie wolne od drobnoustrojów. Dezynfekcja pozwoli ograniczyć liczebność mikroorganizmów do bezpiecznego dla zdrowia poziomu, tak aby pomieszczenie było bezpieczne dla ludzi i przebywanie w nim nie powodowało ryzyka infekcji.

Firma DDD Tychy do dezynfekcji stosuje różne metody oraz preparaty w zależności od tego co ma zostać poddane zabiegowi. Zazwyczaj są to metody fizyczne oraz chemiczne. Metody fizyczne to użycie pary wodnej lub promieniowania. Parą wodną można zdezynfekować wcześniej oczyszczony sprzęt lub odzież – używa się wtedy pary wodnej w temperaturze 100 – 105 stopni Celsjusza pod zmniejszonym ciśnieniem. Z kolei do odkażania wyposażenia sanitarnego stosuje się parę wodną pod normalnym ciśnieniem. Do promieniowania wykorzystuje się promienie UV o długości fali 256 nm. – mają za zadanie zniszczyć drobnoustroje w powietrzu i na niezasłoniętych powierzchniach. Przy metodzie chemicznej stosuje się m.in. alkohole, aldehydy, związki fenolowe, tenzydy, kwasy czy związki metali ciężkich.

Usługi DDD Tychy

Ozonowanie to usuwanie i oczyszczanie pomieszczeń z drobnoustrojów oraz przykrych zapachów. Ozon radzi sobie z bakteriami, wirusami, grzybami i roztoczami, ponadto utlenia związki organiczne i nieorganiczne odpowiedzialne za nieprzyjemne zapachy. Jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekcyjnych posiadających silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i utleniające. Ozon produkowany jest przez specjalistyczne generatory ozonu i może być stosowany w różnych pomieszczeniach, m.in.:

 • mieszkania i domy jednorodzinne,
 • samochody osobowe (w celu usunięcia przykrych zapachów),
 • budynki publiczne (oczyszczanie pomieszczeń użyteczności publicznej),
 • hotele, restauracje,
 • areszty, więzienia,
 • karetki pogotowia,
 • szpitale i przychodnie,
 • ośrodki wypoczynkowe,
 • obiekty inwentarskie (chlewnie, obory, kurniki),
 • magazyny,
 • przedsiębiorstwa żywnościowe,
 • hale produkcyjne.

Największą zaletą ozonowania jest to, że podczas zabiegu nie powstają niepożądane lub szkodliwe produkty uboczne. Dlatego doskonale sprawdza się w dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich, magazynów z żywnością oraz zakładów przetwórstwa mięsa. Pomieszczenia czy przedmioty poddawane ozonowaniu nie wymagają mycia, ponadto ozon nie powoduje korozji metali i nie ma mowy o skażeniu żywności. Generatory ozonu są w stanie równomiernie rozprowadzić ozon w całym pomieszczeniu, nie ma zatem problemu z dojściem do trudno dostępnych miejsc.

Dezynfekcja sprawdza się również podczas sprzątania po zmarłych. Firma DDD Tychy zajmuje się dezynfekcją miejsc zgonu lub miejsc gdzie znaleziono ciało w rozkładzie. To nie jedynie kwestia nieprzyjemnego zapachu, ale też bakterie i wirusy. Wszystkie takie pomieszczenia powinny zostać poddane gruntownemu sprzątaniu, dezynfekcji chemicznej, a na sam koniec ozonowaniu. Sprzątanie po zmarłym to bardzo nieprzyjemne doświadczenie, skorzystanie z usługi DDD Tychy to podstawa. Gwarantujemy sprawną, skuteczną i bezpieczną dezynfekcję

Profesjonalne zabezpieczanie obiektów przed gryzoniami

Firma DDD Tychy to także deratyzacja, czyli zwalczanie gryzoni takich jak szczury i myszy. Najczęściej stosowanymi w tym celu metodami są trutki i różnego rodzaju pułapki. Szczury i myszy są szybkie, zwinne i mają niesamowitą zdolność przystosowywania się do każdych warunków środowiska. Główne problemy z bytowania gryzoni to rozprzestrzenianie się chorób (salmonella, coli, toksoplazmowa), skażenie produktów odchodami i martwymi osobnikami. To także zniszczenia zapasów żywności oraz konstrukcji budynków, uszkodzenia instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych.

Zazwyczaj szczury i myszy aktywne są po zmierzchu, wtedy wyruszają na poszukiwanie pożywienia. Jeśli zauważymy gryzonie w ciągu dnia oznacza to, że prawdopodobnie jest już ich całkiem sporo. To też sygnał, że najwyższa pora wezwać usługi DDD Tychy. Deratyzacja to potocznie odszczurzanie, zwalczanie gryzoni za pomocą środków fizycznych (pułapki), biologicznych lub chemicznych (trutki). Często deratyzacja wiąże się z zabezpieczeniem obiektów przed gryzoniami oraz okresowym monitoringiem DDD.

Stosowanie pułapek to metody nie chemiczne. Dostępne są różnego rodzaju pułapki: sprężynowe, które stosować należy zgodnie z wymogami mając na uwadze bezpieczeństwo ludzi; żywołowne, jako alternatywa dla przynęt toksycznych. Metody chemiczne to zastosowanie pestycydów, w przypadku zwalczania gryzoni są to rodentycydy.

Nie tylko dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja – skuteczne usługi DDD Tychy

Firma Ratapest to nie tylko dezynsekcja, dezynfekcja czy deratyzacja, to także szereg innych usług. Firma DDD Tychy zajmuje się również:

 • deakaryzacją – to zabiegi, których celem jest zlikwidowanie roztoczy i innych alergenów. Deakaryzacja przeprowadzana może być na fermach drobiu w celu likwidacji roztoczy, które mogą powodować duże straty w produkcji drobiu. Znanym i groźnym pasożytem drobiu jest ptaszyniec kurzy;
 • odławianiem dzikich zwierząt takich jak kuny – a jak wiadomo kuna domowa potrafi wyrządzić spore szkody w naszym ogrodzie i na poddaszu (uszkadza ocieplenie, instalację elektryczną, zanieczyszcza miejsce bytowania swoimi odchodami);
 • zwalczaniem kretów w ogródkach – krety są częściowo pod ochroną, niemniej jednak ich zwalczanie w niektórych miejscach jest dozwolone (lotniska, boiska, ogrody);
 • zwalczaniem barszczu Sosnowskiego –
 • zabezpieczeniem budynków przed ptakami.

Profesjonalna usługa – zaufaj specjalistom

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii

Zobacz jak jeszcze możemy Ci pomóc

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.