Obszar działania Katowice Dezynsekcja Katowice

Dezynsekcja Katowice

23 marca 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Niektóre owady nauczyły się przebywać w otoczeniu człowieka, co więcej, to człowiek stworzył im idealne warunki do życia – w mieszkaniu jest ciepło, jest dużo zakamarków, jest stały dostęp do pożywienia. Czego chcieć więcej? Nie zmienia to jednak faktu, że człowiek chce się ich najzwyczajniej w świecie pozbyć – owady odstraszają swoim wyglądem, są uciążliwe. Niektóre z nich do życia potrzebują ludzkiej krwi, stwarzają zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne, zanieczyszczają nasze zapasy żywnościowe, a są i takie, które uszkadzają drewniane elementy dachu.

pchła skąd się bierze

Na pomoc przychodzi profesjonalna dezynsekcja Katowice. Jeśli jesteś z Katowic lub okolic i masz problem z niechcianymi owadami w domu, zadzwoń i poproś o darmową wycenę. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, zawsze dobieramy najkorzystniejszą i najefektywniejszą metodę zwalczania owadów.

Dezynsekcja Katowice – na czym polega?

Dezynsekcja to nic innego jak zwalczanie czy też tępienie szkodliwych owadów. W jakim celu? Nie chodzi tu głównie o kwestie estetyczne (bo są obrzydliwe, odstraszają swoją obecnością, mnożą się w zastraszającym tempie) a kwestie zdrowotne. Dezynsekcja Katowice i okolice ma przede wszystkim chronić nas przed chorobami przenoszonymi przez owady.

Zwalczamy nie tylko dorosłe owady, ale także ich larwy i jaja. Wszystkie środki stosowane przez firmę Ratapest posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, są sprawdzone i wykazują się dużą skutecznością. Przede wszystkim są używane przez doświadczoną firmę w taki sposób, aby nie zagrażały zdrowiu i życiu człowieka i zwierząt domowych.

W jaki sposób pozbyć się owadów z mieszkania? Profesjonalna dezynsekcja Katowice

Metodę zwalczania owadów dobieramy indywidualnie w zależności od rodzaju szkodnika oraz jego liczebności oraz od warunków panujących w mieszkaniu. Metod jest wiele, my postaramy się opisać te najefektywniejsze, biorąc pod uwagę nasze doświadczenie i opinie klientów.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Zwalczanie owadów metodą opryskową

To metoda chemiczna, która polega na naniesieniu preparatu owadobójczego przy użyciu profesjonalnego opryskiwacza. Preparat ma postać płynu, jest chętnie zjadany przez insekty, a jeśli nawet nie zostanie zjedzony to zadziała w sposób kontaktowy. Sprawdza się doskonale w zakładach przetwórstwa spożywczego oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Przynosi szybkie efekty, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli taki zabieg ma być wykonany w mieszkaniu to staramy się pochować żywość, ważne dokumenty, leki, rzeczy osobiste czy rzeczy dziecka, w szczególności pieluchy, zabawki. Powinno opuścić się mieszkanie na czas zabiegu i wrócić do niego zgodnie z zaleceniami. Wytyczne co do przygotowania mieszkania oraz zalecenia po zabiegowe są zawsze udostępnianie naszym klientom.

Metoda opryskowa sprawdzi się między innymi w przypadku zwalczania pluskwy domowej, prusaków, rybików, gryzków czy szubaków. Jeśli masz problem z jednym z nich zamów profesjonalną usługę – dezynsekcja Katowice.

Dezynsekcja Katowice – usuwanie owadów metodą żelową

Metoda polega na wyłożeniu specjalnego żelu w miejscach, w których pojawiają się owady. To metoda punktowa, która wymaga przygotowania mieszkania pod zabieg, jednak nie takiego jak w przypadku oprysku. W przypadku żelu nie ma mowy o zalaniu sprzętu czy ważnych dokumentów. Ponadto działa na dość spore odległości i przyciąga owady z najdalszych zakamarków mieszkania. A trzeba przyznać, że szkodniki chętnie pobierają żel, jest on dla nich bardzo atrakcyjny bo posiada wabik.

Metoda żelowa nie wymaga opuszczenia mieszkania, jest bezpieczna i nieuciążliwa, więc spokojnie można ją zastosować w blokach i budynkach wielorodzinnych. Chętnie stosuje się ją także w restauracjach, szpitalach czy hotelach bo nie zakłóca pracy personelu czy spokoju pacjentów w szpitalu. Na efekty jednak trzeba zazwyczaj poczekać, ponieważ żel działa jedynie na osobniki, które go zjedzą. Sprawdzi się doskonale w przypadku zwalczania mrówek, karaluchów czy prusaków.

Skuteczna metoda na pluskwy, komary i kleszcze

Jedną z najskuteczniejszych i najczęściej przez nas stosowanych metod w przypadku dezynsekcja Katowice jest zamgławianie ULV. To zabieg polegający na wytworzeniu mikro kropelek, które przy użyciu generatora zimnej mgły rozprowadzane są po całym pomieszczeniu. To jego przewaga nad tradycyjnym opryskiem – mikro kropelki są lekkie i unoszą się w powietrzu. Wytwarzana mgła jest w stanie dotrzeć do każdej, nawet najmniejszej szczeliny.
Preparat stosowany w tej metodzie to mieszanina wody i substancji owadobójczej w odpowiednich proporcjach. Metoda wymaga odpowiedniego sprzętu, tj. zamgławiacza, który taką mgłę wytworzy. To profesjonalne urządzenie, dzięki któremu czas dezynsekcji jest o wiele krótszy niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego oprysku.

Zamgławianie ULV to doskonała metoda zwalczająca pluskwy domowe, ale nie tylko. Skutecznie zwalcza mole spożywcze, pchły, prusaki, karaluchy. Zabieg ten stosuje się również w przypadku zwalczania szkodników na otwartej przestrzeni, takie jak komary, meszki i kleszcze.

Czy dezynsekcja Katowice jest bezpieczna?

Jeśli dezynsekcja przeprowadzona jest przez profesjonalną firmę DDD i jeśli zachowamy niezbędne środki ostrożności to taki zabieg jest jak najbardziej bezpieczny. Należy zastosować się do zaleceń po zabiegowych – wrócić w odpowiednim czasie i przewietrzyć pomieszczenie w przypadku na przykład metody opryskowej. Wszystko zależy od użytej metody i preparatu – każdorazowo klient otrzymuje protokół z wykonanej usługi oraz wszelkie zalecenia. Wszystko po to aby zabieg był bezpieczny i nie zagrażał w szczególności osobom schorowanym, dzieciom czy zwierzętom domowym.

Dlaczego dezynsekcja nie działa?

W Internecie aż huczy od rzekomo rewelacyjnych sposobów na zwalczanie owadów. Są te z tak zwaną małą szkodliwością czynu, czyli wszelkiego typu przyprawy, olejki, kwiatki, które mają odstraszać owady. Ale są i też porady, które mogą być groźne nie tyle dla owadów co dla osoby, która chciałaby je zastosować u siebie w domu. Na przykład nasączenie gniazda os benzyną i podpalenie. O zgrozo! Jeśli chodzi o usuwanie gniazd os i szerszeni to też warto poprosić o pomoc fachowców.

Większość porad nie sprawdzi się, będą jedynie półśrodkiem, mogą odstraszyć owady, ale te na pewno wrócą i to ze zdwojoną siłą. Jeśli chcesz pozbyć się insektów raz na zawsze to trzeba użyć profesjonalnych preparatów i odpowiedniego sprzętu.

Są też tak zwani „fachowcy”, którzy swoją robotę wykonują niestarannie, używają złych preparatów, źle rozcieńczonych. Taka dezynsekcja się nie powiedzie, to zmarnowany czas i pieniądze. Niestety takich pseudo fachowców w branży DDD nie brakuje. Warto kierować się autentycznymi opiniami w sieci – sprawdź opinie o firmie Ratapest.

Zdarza się, zwłaszcza w przypadku pluskiew, że zabieg trzeba będzie po prostu powtórzyć. To nie świadczy o źle przeprowadzonej dezynsekcji. Sytuacja taka może mieć miejsce szczególnie jeśli pluskiew było bardzo dużo, i/lub kiedy nieodpowiednio przygotowało się mieszkanie pod zabieg albo lokatorzy nie dostosowali się do zaleceń po zabiegowych (m.in. uszczelnienie rurek CO). Zaniechanie niektórych czynności uniemożliwia całkowitą likwidację szkodników za pierwszym razem. Zaleca się wykonanie dwóch zabiegów zwalczania pluskwy domowej w odpowiednim odstępie czasu.

Dezynsekcja Katowice – ile to kosztuje?

Koszt dezynsekcji zależy od kilku czynników, między innymi od szkodnika, wielkości inwazji, kubatury pomieszczenia, wybranej metody i środka owadobójczego. Wystarczy krótka rozmowa telefoniczna – omówimy problem, dobierzemy metodę i preparat i na tej podstawie ustalimy koszt dezynsekcji. Jesteś z Katowic lub okolic i masz problem z niechcianymi owadami? Zapraszamy do kontaktu!

Profesjonalne odławianie kun Kraków – zaufaj specjalistom

Firma Ratapest szybko i skutecznie rozwiązuje problem szkodników w Krakowie. Mieszkasz w okolicy i obawiasz się, że kuna domowa może wyrządzić szkody na twojej posesji? Zadzwoń już teraz, opisz problem – zapewniamy darmową konsultację oraz wycenę usługi na miejscu!

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii
Szukasz pomocy DDD w Krakowie?

Zobacz jak jeszcze możemy Ci pomóc

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.