Obszar działania Gliwice Dezynsekcja Gliwice

Dezynsekcja Gliwice na czym polega?

20 kwietnia 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Dezynsekcja to zwalczanie owadów latających i biegających, których obecność w naszym otoczeniu często wiąże się z niebezpieczeństwem przenoszenia chorób wśród ludzi i zwierząt. Jeśli w mieszkaniu obecność niechcianych owadów staje się uciążliwa nie warto sięgać po ogólnodostępne środki tylko poprosić o pomoc profesjonalną firmę DDD i zlecić wykonanie dezynsekcji. Należy mieć na uwadze fakt, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia dla dozorców domów mieszkalnych dezynsekcja Gliwice jest obowiązkowa. Ten sam wymóg tyczy się właścicieli działających w branży spożywczej.

zwalczanie mrówek gliwice

Skuteczne metody zwalczające owady

Metodę dezynsekcji dobieramy indywidualnie, w zależności od tego z czym przyjdzie się nam zmierzyć. Aby zabieg był skuteczny stosuje się często wiele metod łącząc je ze sobą. Stosowane przez firmy DDD metody dezynsekcji:

  • Metody mechaniczne, czyli wychwytywanie owadów przy użyciu pułapek,
  • Metody fizyczne, czyli użycie gorącej pary, ozonu lub promieniowania UV,
  • Metody chemiczne, czyli użycie profesjonalnych środków owadobójczych,
  • Metody biologiczne, czyli zwalczanie owadów przy pomocy innych organizmów żywych.

Metody chemiczne – profesjonalna dezynsekcja Gliwice

Dezynsekcja chemiczna to zastosowanie środków owadobójczych na terenie opanowanym przez insekty. Stosuje się je do zwalczania szkodników w uprawach rolnych, sadach, a nawet w lasach. Inne zastosowanie mają środki kontaktowe, które wnikają do wnętrza owadów przez pokrywy ciała lub poprzez narządy trawienne.

Najsilniejsze środki chemiczne z grupy DDT wnikają przez pokrywy ciała oraz drogi oddechowe, ponadto stwarzają zagrożenie dla organizmu człowieka – mogą powodować zachwianie równowagi hormonalnej, a nawet zachorowanie na raka. Warto wspomnieć, że DDT nagminnie stosowany był w zwalczaniu malarii i wszawicy na całym świecie. To właśnie dzięki DDT został rozwiązany problem wszawicy po II wojnie światowej. W 2001 roku opublikowane zostały badania na temat obecności tego pestycydu w naszych organizmach. Wynikało z nich jasno, że DDT wpływa niekorzystnie na rozwój dzieci oraz na gospodarkę hormonalną zwiększając ryzyko zachorowania na raka sutka. Obecnie te grupy insektycydów ze względu na szkodliwe oddziaływanie na środowisko, ludzi i zwierzęta nie mogą być stosowane.

Insektycydy stosowane aktualnie do zwalczania szkodników w uprawach rolnych, lasach, w magazynach z żywnością oraz w mieszkaniach zabijają owady lub tylko ograniczają ich rozród, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia ich liczebności. Są jeszcze akarycydy, czyli środki chemiczne do zwalczania roztoczy, pajęczaków i molików, które atakują rośliny uprawne oraz produkty spożywcze. Akarycydy niszczą głównie jaja i larwy.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Metody biologiczne, czyli naturalny wróg

Definiowane jako metody zwalczania szkodników za pomocą ich naturalnych wrogów. I tak było na początku, jednak obecnie pod nazwą dezynsekcja Gliwice biologiczna kryje się wiele różnych metod. Ich głównym celem jest oczywiście zmniejszenie populacji szkodnika poniżej progu szkodliwości gospodarczej, ale nie tylko. Istotna jest tutaj kwestia zminimalizowania wpływu samego zabiegu na środowisko naturalne i zdrowie człowieka. Dlatego często zamiast o metodach biologicznych mówi się o ekologicznych metodach zwalczania szkodników lub o proekologicznych zabiegach ochronnych.

Jedną z podstawowych metod stosowanych w zwalczaniu owadów jest metoda agrotechniczna. Prawidłowo zastosowane zabiegi agrotechniczne pozwalają ograniczyć rozwój szkodliwych patogenów. Poza tym wpływają na lepszą plenność, a rośliny są bardziej odporne na choroby i szkodniki. Kolejna metoda to metoda biotechniczna, która wykorzystuje syntetyczne związki chemiczne występujące w środowisku i które wpływają na owady. Mogą to być feromony, kairomony czy repelenty.

Lampy owadobójcze i pułapki lepowe. Sposób na muchy i komary

Pułapki wyłapujące owady rzadko znajdują zastosowanie w praktyce. Jedynymi słusznymi metodami walki ze szkodnikami są lampy owadobójcze oraz lepy na muchy. Lampy owadobójcze mają za zadanie wabić owady światłem ultrafioletowym o odpowiedniej długości fali. Tak zwabione insekty zabijane są na siatce elektrycznej, zwanej rusztem, a martwe już osobniki lądują na tacce umieszczonej w dolnej części lampy. Zdarza się, że umieszcza się dodatkowo w lampach wkłady lepowe

Pułapki w postaci lepów to sprawdzony sposób na pozbycie się problemu uciążliwych owadów. Pułapki lepowe to najczęściej paski papieru obustronnie pokryte warstwą kleju. Są bardzo proste w użyciu, nie posiadają substancji chemicznych dlatego z powodzeniem mogą być stosowane w domach czy gospodarstwach ekologicznych.

Pułapki lepowe oraz lampy owadobójcze sprawdzają się jedynie w zwalczaniu owadów latających, takich jak muchy i komary.

Oprysk na pluskwy – skuteczna dezynsekcja Gliwice

Pluskwy to małe pasożyty, które do życia potrzebują naszej krwi. Ze względu na specyficzną budowę ciała potrafią z łatwością wślizgnąć się w każdą najdrobniejszą szczelinę.

Pluskwy domowe najskuteczniej zwalczyć metodą zamgławiania ULV. To bardzo skuteczna metoda dezynsekcji polegająca na rozprowadzaniu w pomieszczeniu preparatu biobójczego (w odpowiednim stężeniu i w odpowiedniej proporcji z wodą) za pomocą generatora zimnej mgły. Powstają mikro kropelki, które unoszą się w powietrzu i docierają do każdej najmniejszej szczeliny. Dzięki temu mamy pewność, że pluskwa domowa będzie miała kontakt z preparatem.

Zamgławianie ULV sprawdza się nie tylko w zwalczaniu pluskwy domowej, ale także w zwalczaniu uciążliwych komarów, meszek i kleszczy.

Metody walki z prusakami, karaluchami i mrówkami

Prusaki i karaluchy budzą powszechne obrzydzenie, a oprócz tego przenoszą chorobotwórcze drobnoustroje. Ze względu na to, że są bardzo przebiegłe i szybko nabywają odporność na stosowane środki domowe nie warto walczyć z nimi na własną rękę. Do zwalczania prusaków i karaluchów stosujemy różne metody: żelowanie, oprysk grubokroplisty lub jak w przypadku pluskwy domowej – zamgławianie ULV.

Żelowanie polega na rozmieszczeniu w miejscach pojawiania się owadów żelu będącego zatrutą przynętą. Owady chętnie wychodzą z kryjówek bo żel wzbogacony jest o substancje wabiące. Insekty pobierają żel i giną. Preparat może być aktywny przez długi czas, nie jest drażniący i nie jest niebezpieczny dla otoczenia. Nie utrudnia funkcjonowania domownikom lub jeśli metoda została zastosowana w restauracji/hotelu – pracownikom i klientom. Sprawdzi się również w zwalczaniu mrówek.

Oprysk grubokroplisty to nic innego jak rozpylenie preparatu owadobójczego, którego cząsteczki przyklejają się do ciała owadów. To metoda kontaktowa – jeśli jakiś owad zostanie potraktowany preparatem to ocierając się o innego owada przenosi „truciznę” i tym samym ginie cała populacja.

Zamgławianie ULV czyli rozpylanie preparatu przy pomocy specjalnego urządzenia – generatora zimnej mgły. Urządzenie tworzy mikro kropelki, które dostają się w każdy zakamarek pomieszczenia i w krótkim czasie uśmierca insekty.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Jak usunąć gniazda os i szerszeni?

Obecność gniazda os lub co gorsza szerszeni może być nie tylko uciążliwa ale też niebezpieczna. Ryzyko jest tym większe gdy takie gniazda pojawiają się w otoczeniu szkół, przedszkoli czy placów zabaw. Ale nie tylko dzieci są zagrożone, są też osoby uczulone na jad tych owadów, wtedy ukąszenie przez osę lub szerszenia może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym, a nawet śmiercią.

Do likwidacji gniazda os lub szerszeni stosuje się metodę opryskową, czyli rozpylenie środków owadobójczych przy użyciu opryskiwacza.

Niechciane owady? Na pomoc dezynsekcja Gliwice

Wszystkie zabiegi wykonywane przez firmę Ratapest cechują się wysoką skutecznością. Metodę oraz preparaty dobieramy indywidualnie po to aby dezynsekcja Gliwice dała najlepsze efekty. Zwalczamy prusaki, karaluchy, muchy, mrówki i mole spożywcze. Z powodzeniem dzięki zamgławianiu ULV poradzimy się z komarami, meszkami i kleszczami na otwartych przestrzeniach. Sprawnie usuwamy gniazda os i szerszeni z posesji.

Jeśli mieszkasz w Gliwicach lub okolicach i masz problem z insektami zadzwoń i poproś o bezpłatną wycenę. Zapraszamy do korzystania z usługi zwalczania owadów.

Profesjonalna usługa – zaufaj specjalistom

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.