Te sympatyczne stworzenia bywają zmorą ogrodników – uszkadzają rośliny, a dziury i tunele przez nie wydrążone negatywnie wpływają na wygląd ogrodu czy trawnika. Walka z nimi domowymi sposobami nie jest skuteczna. Warto zaufać specjalistom. 

Ogrody w niebezpieczeństwie 

W momencie, kiedy zauważamy kopce lub dziury w naszym ogrodzie, pewne staje się, że wprowadziły się do nich krety lub nornice. Te pierwsze psują estetykę ogrodów i trawników swoimi kopcami, lecz są owadożerne i nie podgryzają korzeni roślin, mogą je natomiast uszkadzać drążeniem tuneli. Te drugie wyjadają nasiona i owoce, niszczą rośliny korzeniowe, są niebezpieczne nawet dla młodych drzewek, a u starszych wyjadają korę. 

Metody usuwania kretów i nornic 

Istnieje wiele profesjonalnych metod pozbywania się tych szkodników, dzięki którym walka z nimi nie musi być skazana na porażkę. Za każdym razem przeprowadzamy analizę sytuacji i wybieramy metodę, która da najlepsze efekty. Są to: 

  • gazowanie (fumigacja) – polega ono na wprowadzeniu do tuneli wydrążonych przez krety trującego gazu (fosforowodoru) . Wchodzi on w reakcje z wilgocią i temperaturą gleby, dzięki czemu stopniowo się uwalnia i  rozprzestrzenia się w każdym miejscu tunelu, trując szkodniki; 
  • pułapki żywo łowne 
  • specjalne zatrute przynęty pokarmowe. 
  • środki  odstraszające (repelenty)  np. zapachowe

Czasem stosujemy zintegrowane metody zwalczania nornic i kretów. Gwarantujemy dobór takich środków, które usuną szkodniki z ogrodu. 

Bezpieczeństwo 

Do walki z kretami i nornicami używamy silnie działających środków, które użyte przez niepowołane osoby  mogą być groźne dla ludzi. Dlatego każdy zabieg przeprowadzony jest fachowo i w pełni bezpiecznie, udzielamy także instrukcji, jak postępować po zabiegu. 

Nasz zespół jest odpowiednio przeszkolony w zakresie bezpiecznego likwidowania szkodników. Posiadamy odpowiednie kursy i certyfikaty, nieustannie podnosimy poziom naszej wiedzy i wykorzystujemy środki i metody polecane przez specjalistów światowej klasy. Warto nam zaufać!  

Zapraszamy do współpracy! 

Powiązane usługi