Zabezpieczanie budynków przed ptakami

Zabezpieczanie budynków przed gołębiami

Sąsiedztwo ptaków bywa uciążliwe. Nie tylko zanieczyszczają swoimi odchodami elewacje budynków, ale także przenoszą niebezpieczne choroby. Wiemy, jak sobie poradzić z tym problemem.

Choroby roznoszone przez gołębie

Ptaki, w tym głównie gołębie bytujące blisko siedzib ludzkich, a także miejsc w których spędzamy wolny czas, narażają nas na choroby. Są to gruźlica, ptasia grypa, choroby wywoływane przez bakterie Salmonelli, Yersinii i wiele innych. Więcej o chorobach przenoszonych przez gołębie przeczytacie tutaj – choroby przenoszone przez gołębie.

Gołębie zanieczyszczenia, czyli suche odchody, piórka oraz resztki naskórka są bardzo silnymi alergenami i mogą powodować reakcje u osób uczulonych. Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie budynków przed gołębiami. Firma Ratapest ma swoje sprawdzone i skuteczne metody, ale o tym za chwilę.

Gołębie zanieczyszczenia i szkody wywołane przez ich bytowanie

Gołębie zanieczyszczają swoimi odchodami, jedzeniem i resztkami pierza całe otoczenie. Jest to szczególnie uciążliwe jeśli bytują na dachach, elewacjach, w rynnach, na gzymsach i na naszych balkonach. Mogą je uszkadzać, a jeśli populacja ptaków jest duża to w krótkim czasie następuje konieczność wyremontowania zabrudzonych obiektów.

Dostajemy sporo zapytań odnośnie bytowania gołębi na balkonach. Gołębie odchody usuwanie to jedna z usług, które Państwu oferujemy. Ptasie odchody są szkodliwe dla naszego zdrowia dlatego sprzątanie po gołębiach warto zlecić profesjonalnej firmie.

Zabezpieczanie budynków przed gołębiami

Proponujemy zamontowanie kolców – kolce na gołębie nierzadko są jedynym sposobem na trwałe wypłoszenie ptaków z otoczenia. Wystarczy zamontować je w sposób uniemożliwiający ptakom siadanie, aby elewacje, gzymsy i parapety na zawsze były wolne od nich.

Gęstość ułożenia kolców jest przez nas dobierana w zależności od częstości występowania ptaków i skali problemu. Im więcej gołębi, tym gęściej układamy kolce. Także kąt nachylenia kolca do podłoża jest przez nas dobierany indywidualnie. Dotyczy to również odległości kolca od np. okna. Czasem koniecznie jest zamontowanie dwóch rzędów kolców. Wszystko po to, aby sprytne ptaki nie wykorzystały kawałka wolnej przestrzeni na zadomowienie się. Inaczej cały zabieg poszedłby na marne.

Stosujemy także żele odstraszające ptaki – to substancje, które nie są trujące dla gołębi, ale dzięki lepkiej konsystencji skutecznie je odstraszają. W użyciu są także siatki na gołębie – znakomite do użycia na obiektach zabytkowych oraz innego typu odstraszacze. Wyboru odpowiedniej metody dokonujemy po oględzinach i przeanalizowaniu sytuacji.

Zalety naszych metod

Metody te uniemożliwiają bytowanie ptakom, przez co zmuszają je do znalezienia innych miejsc. Nie jest to działanie na ich szkodę – kolce i siatki nie ranią ich i nie zabijają. Niedopuszczalne jest samodzielne zdejmowanie gniazd, zwłaszcza jeśli znajdują się w nich pisklęta, a założenie kolców i siatek uniemożliwia zakładanie gniazd. Problem więc przestaje istnieć.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu.

Przeczytaj artykuły:

Choroby przenoszone przez gołębie

Sposoby odstraszania gołębi

Zobacz również inne usługi:

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 Ratapest.pl realizacja ProudMedia®
Wszystkie prawa zastrzeżone.