Dezynfekcja

Nasze zdrowie oraz żywność narażone są na niewidoczne zagrożenia. Drobnoustroje, bakterie, wirusy i grzyby są wyzwaniem dla naszego układu odpornościowego, który czasem przegrywa z nimi walkę. Kończy się to dla nas chorobą. Zabiegiem, który skutecznie usunie ten problem, jest dezynfekcja.

 

W dzisiejszych czasach przyszło nam się zmierzyć z groźnym wirusem wywołującym chorobę COVID-19. My jak profesjonalna firma DDD proponujemy profesjonalne zabiegi: dezynfekcja mieszkania po koronawirusie, cykliczna dezynfekcja powierzchni hal produkcyjnych i magazynowych, dezynfekcja szpitali i przychodni, dezynfekcja przedszkoli i szkół. 

Zobacz usługi specjalistyczne

Cel dezynfekcji

Dzięki dezynfekcji przedmioty nas otaczające stają się wolne od drobnoustrojów i ich form wegetatywnych. Zabieg ten nie sprawi, że staną się jałowe, czyli całkowicie wolne od drobnoustrojów, lecz ograniczy ich liczbę na tyle, aby były bezpieczne dla ludzi i nie powodowały ryzyka infekcji. 

Metody dezynfekcji 

W celu uzyskania najlepszych efektów każdorazowo dobieramy metody dezynfekcji do konkretnego przypadku. Istnieje wiele sposobów przywrócenia czystości biologicznej przedmiotom. Są to: 

  • Para wodna – o temperaturze 100-105 stopni Celsjusza i odpowiednio dobranym ciśnieniu. 
  • Promieniowanie UV – o odpowiedniej długości fali, dobre do dezynfekowania powietrza. 
  • Metody wykorzystujące substancje chemiczne. 
  • Ozonowanie 

Zespół Ratapest ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu dezynfekcji, dlatego jesteśmy w stanie podejść indywidualnie do każdego przypadku; zaplanować dezynfekcję tak, aby uzyskać optymalne efekty.  

W przypadku dezynfekcja koronawirusa najlepiej sprawdza się ozonowanie (w niewielkich pomieszczeniach) oraz metoda zamgławiania (dotyczy większych powierzchni).

Miejsca, w których warto przeprowadzić dezynfekcję

Są miejsca, w których przebywa wiele osób, co skutkuje nagromadzeniem drobnoustrojów chorobotwórczych. Dezynfekcję szczególnie warto przeprowadzać, żeby nie narażać ludzi na zakażenia. Są to: 

  • siedziby firm – cyklicznie oraz w sezonie podwyższonej zachorowalności na choroby, np. grypę, 
  • hotele – z uwagi na fakt, że przewija się przez nie dużo osób, w materacach, pościeli, łazienkach etc. gromadzi się dużo bakterii stanowiących zagrożenie, 
  • placówki służby zdrowia – gdzie pojawiają się ludzie chorzy, 
  • domy dziecka i domy spokojnej starości – przebywa w nich sporo osób, przez co następuje nagromadzenie bakterii, 
  • centra handlowe, 
  • mieszkania i domy prywatne – zwłaszcza w zakresie dezynfekcji po chorobie czy zgonie lokatora. 

Dezynfekcję warto powierzyć odpowiednio wykwalifikowanym specjalistom, którzy są w stanie dobrać optymalne metody działania, nierzadko łącząc kilka z tych dostępnych. Ważne, aby dezynfekcję przeprowadzać z uwzględnieniem bezpieczeństwa ludzi i zwierząt domowych. Zapraszamy do współpracy! 

Z racji indywidualnego podejścia do tematu takie coś jak dezynfekcja pomieszczeń cennik nie istnieje. Jeśli interesuje Państwa dezynfekcja mieszkania cena prosimy o kontakt telefoniczny.   

Usługi specjalistyczne