gazowanie domu

Fumigacja domu

Fumigacja domu.

Na czym polega gazowanie domu? Dzięki gazowaniu jesteśmy w stanie szybko i skutecznie zwalczyć szkodniki drewna na każdym etapie ich rozwoju: jaja, poczwarki, osobniki dorosłe. Warto dodać, że każdy rodzaj drewna może być poddany zabiegowi – nawet drewno pokryte różnego rodzaju powłokami.

Fumigacja domu polega na wprowadzeniu do budynku toksycznego gazu, który wnika głęboko w elementy i konstrukcje drewniane. Fosforowodór paraliżuje i blokuje funkcje oddechowe owadów. Ale nie tylko owadów – jest niebezpieczny także dla innych zwierząt i dla nas samych. Dlatego tak ważne jest aby fumigacja domu przeprowadzona była przez doświadczone firmy DDD. To gwarantuje bezpieczeństwo i efekt prawidłowo przeprowadzonego gazowania.

Fumigacja domu. Jak przebiega zabieg?

W pierwszej kolejności dokonujemy analizy budynku, w którym ma zostać przeprowadzony zabieg. Ustalamy sposób uszczelnienia i zabezpieczenia sprzętów. Sprawdzamy dostęp do elementów drewnianych oraz stopień porażenia drewna przez szkodniki. Ustalamy sposób aplikacji gazu i jego stężenie. Na tym etapie ustalamy fumigacja domu cena. Informujemy klienta o warunkach przeprowadzenia zabiegu, dajemy wytyczne odnośnie przygotowania domu pod zabieg.

Drugi etap to tzw. przygotówka, czyli uszczelnianie obiektu. Stosujemy specjalne gazoszczelne folie na zewnątrz budynku. Tak przygotowany i zabezpieczony dom poddawany jest gazowaniu zgodnie z przyjętymi wytycznymi i z zachowaniem środków ostrożności. Po wykonaniu zabieg obiekt zostaje wyłączony z użytkowania na okres 2 tygodni. W dużej mierze zależy to od warunków pogodowych.

Ostatni etap to odwietrzenie domu, usunięcie folii i pomiar stężenia gazu przy użyciu profesjonalnego miernika.

Impregnacja drewna Xilix.

Aby zabezpieczyć dom przed ponowną inwazja szkodników drewna warto po zabiegu fumigacji przeprowadzić impregnacja drewna specjalistycznym żelem Xilix. Więcej o tej metodzie znajdziecie w zakładce zwalczanie szkodników drewna Xilix Gel.

Zobacz również inne usługi:

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 Ratapest.pl realizacja ProudMedia®
Wszystkie prawa zastrzeżone.