Obszar działania Śląsk Zwalczanie kun Śląsk

Profesjonalne zwalczanie kun Śląsk - jak pozbyć się kuny domowej?

13 kwietnia 2023 | Redakcja Ratapest.pl

Usługi które wykonuje firma Ratapest to nie tylko zwalczanie owadów, wirusów, szczurów i myszy. Nasza firma specjalizuje się także w usłudze zwalczanie kun Śląsk. Jeśli twoja instalacja elektryczna została przegryziona albo wieczorami słyszysz głośne dźwięki wydobywające się z poddasza to prawdopodobnie w twoim domu zamieszkała kuna domowa. Zastanawiasz się jak można pozbyć się jej raz na zawsze? Zamów usługę zwalczanie kun Śląsk i pozbądź się kuny domowej!

zwalczanie kun śląsk

Zwalczanie kun Śląsk – czy to konieczne?

Coraz częściej właściciele domków jednorodzinnych narzekają na obecność kuny domowej na ich podwórku. Kuny domowe szczególnie upodobały sobie domy na obrzeżach miast, położonych w pobliżu lasów. Wynika to z tego, że pierwotnie zamieszkiwały tereny leśne, a swoje schronienia znajdowały w jaskiniach. W obecnych czasach ludzie niestety ograniczyli kunom przestrzeń do życia stawiając coraz więcej domów na terenach zamieszkiwanych niegdyś przez te drapieżniki.

Kuna domowa przebywa obecnie w bliskim otoczeniu człowieka – warunki w naszych domach, piwnicach i poddaszach dają jej wszystko czego potrzebuje. Przede wszystkim to idealne schronienie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i innymi drapieżnikami, po drugie ma tam ciepło i przytulnie, po trzecie ma stały dostęp do pożywienia. Jednak jej obecność nie zwiastuje niczego dobrego – pozostawienie jej na poddaszu spowoduje, że koszty naprawy dachu będą ogromne. Aby się jej pozbyć warto zamówić specjalistyczną usługę zwalczanie kun Śląsk.

Jakie ślady zostawia kuna domowa?

O tym, że w Twoim domu zamieszkała kuna świadczyć mogą pozostawiane na posesji i na poddaszu odchody. Odchody kuny domowej nieprzyjemnie pachną, zawierają skorupki, pestki i resztki owoców. Kiedy je znajdujemy są zwykle ułożone spiralnie i mają długość około 10 centymetrów. Odchody kuny możemy znaleźć również w narożnikach domu, w okolicy rynien. To dlatego, że kuna wdrapuje się na dach najczęściej po rynnach, chociaż trzeba zaznaczyć, że bez problemu wspina się i po chropowatych, pionowych ścianach. Jak odchody to i znaczenie terenu moczem – jeśli wyczujemy intensywny zapach moczu i odchodów możemy podejrzewać, że w naszym domu zadomowiła się kuna. Najlepiej od razu wezwać specjalistę – wykwalifikowanego technika DDD, który oceni skalę zniszczeń poczynionych przez kunę domową. Należy zamówić profesjonalną usługę zwalczanie kun Śląsk.

Oznaki obecności kuny w domu

Warto przeanalizować hałasy dobiegające z poddasza, szczególnie wieczorami. Jeśli słyszymy głośne chrobotanie, stukot i przeciąganie, które nie daje nam zasnąć to najpewniej jest to kuna. Tych dźwięków nie da się pomylić z innymi. Odgłosy są uciążliwe szczególnie w okresie godowym albo kiedy na świat przychodzą młode. Jeśli podejrzewamy, że mamy w domu kunę warto przejrzeć strychy i poddasza, być może znajdziemy tam odchody oraz zauważymy poczynione przez nią szkody. Kuny uszkadzają wełnę mineralną lub inne materiały użyte do izolacji termicznej domu – możemy zauważyć wtedy dziury w styropianie lub wełnie. Aby uniknąć kosztów związanych z wymianą dachu skontaktuj się z firmą Ratapest – mamy doświadczenie w zwalczaniu kun na Śląsku. Zerknij na opinie naszych zadowolonych klientów.

Na poddaszu oprócz odchodów i moczu znajdziemy truchło ptaków, gryzoni i innych małych zwierząt. Kuna w ten sposób magazynuje pożywienie na później. Jeśli mowa o pożywieniu to warto wiedzieć czym żywi się kuna domowa. Zjada właściwie wszystko – rośliny, owoce i zwierzęta. Rarytasem są jednak drobne gryzonie, ptaki i ich jaja. Nie pogardzi ptactwem domowym (kury, gęsi) czy królikami, może zapolować także na płazy i jaszczurki. Z owoców najbardziej interesują ją czereśnie, maliny, borówki, śliwki i wiśnie. Odżywia się tym, co jest aktualnie dla niej dostępne.

Kuna na poddaszu – aktywność i zwyczaje

Kuna domowa ma długi tułów, spiczasty pysk i krótkie, lekko zaokrąglone uszy. Głowa w stosunku do całego ciała jest dość spora, ogon puszysty, a futerko w kolorze brunatnym. Uszy posiadają białą obwolutę a na szyi widnieje charakterystyczna plama również w kolorze białym. Osiąga wagę około 2 kg, a jej długość ciała to około 50 cm. Kuna to typ samotnika, wyjątek stanowi samica wychowująca swoje młode.

Kuna poluje na gryzonie, ptaki i ryby. Lubi ptasie jaja i ptactwo domowe, dlatego chętnie zagląda do kurników siejąc spustoszenie. Nie chodzi o to, że jest głodna, to instynkt łowcy – często odgryza głowę ofierze i zostawia w miejscu polowania. Wybija wszystkie sztuki, a tak naprawdę do zaspokojenia głodu wystarczy jej jedna kura.

Kuna domowa upodobała sobie nasze strychy bo tam ma pod dostatkiem wełny mineralnej – rozrywa ją i przenosi w miejsce legowiska. Kuny często zaglądają pod maskę samochodu – zwabia je ciepło silnika. Przegryzają okablowanie i rozrywają wełnę mineralną na osłonie silnika. W miejscach bytowania zostawiają po sobie resztki pożywienia, odchody i mocz. Przez zniszczenia jakich może dokonać klienci często zgłaszają się do nas i zamawiają usługę – zwalczanie kun Śląsk. Chcą mieć pewność, że kuna wyprowadzi się jak najszybciej i nie spowoduje kosztownych uszkodzeń domu i samochodu.

Kuny aktywne są po zachodzie słońca i polują aż do świtu. W porach nocnych często słychać głośne stukanie i chrobotanie – początkowo klienci myślą, że to myszy albo szczury. Jednak po krótkiej rozmowie telefonicznej jesteśmy w stanie stwierdzić, że na poddaszu zamieszkała kuna, która wyrządzić może sporo szkód. Proponujemy profesjonalne zwalczanie kun na terenie śląska i okolic.

Domowe sposoby na kunę

W Internecie można natknąć się na domowe i sprawdzone sposoby na zwalczanie kun. Jedną z nich jest zakup preparatów zapachowych – użyte we właściwych miejscach potrafią skutecznie odstraszyć kunę. Jednak gdy zapach będzie mniej intensywny, bo zwietrzeje, to jego działanie nie będzie już takie dobre. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że kuna jest wrażliwa na zapach człowieka. Wszelkie preparaty, pułapki i przynęty należy rozstawiać zakładając na dłonie rękawiczki.

Druga metoda to zastosowanie żywołapki – w środku pułapki umieszcza się przynętę (jajko, owoce). Gdy pokarm będzie sukcesywnie znikał, odblokowujemy mechanizm. Jest to rozwiązanie humanitarne, bo ma na celu odłowienie zwierzęcia i zwrócenie mu wolności. To dobry sposób na kuny domowe, ale wymaga sporo cierpliwości. Kuny są nieufne, mają neofobię – jeśli pojawia się w otoczeniu coś nowego niechętnie się do tego zbliżają. Potrzebują trochę czasu.

Są na rynku odstraszacze, które zyskują coraz większą popularność, a działają na zasadzie pastucha elektrycznego. Montuje się je wokół całego dachu, ale sprawdzają się jedynie przy prostych konstrukcjach dachowych. Odstraszacze elektryczne mają na celu zniechęcić kunę do wejścia pod dach – zostaje ona lekko porażona przez odpowiednie natężenie prądu.

Kuna domowa potrafi zagnieździć się także w naszych samochodach. Na rynku dostępne są specjalne samochodowe odstraszacze – mają za zadanie odstraszyć kunę przy użyciu ultradźwięków. Umieszczenie tego urządzenia w samochodzie pozwala stworzyć system ochronny – kuna nie podejmie próby wejścia do komory silnika przerażona nieprzyjemnym dźwiękiem.

20 lat doświadczenia!

Zadzwoń teraz. Darmowa konsultacja w godzinach 08:00 - 19:00.

+48 533 644 334

Skuteczne zwalczanie kun Śląsk

Klienci często kontaktują się z nami gdy domowe sposoby na kuny zawodzą – odstraszacze czy pułapki nie działają. Okazuje się, że samodzielne złapanie czy wypędzenie kuny domowej nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Kuny są niezwykle zwinne przez co walka z nimi jest bardzo trudna. Są bardzo ostrożne i wybredne na przynęty.

Jedną z metod przy zwalczaniu tych drapieżników jest odławianie przy użyciu pułapki żywołownej. Na rynku dostępnych jest wiele klatek, które mają za zadanie odłowić kunę. Firma Ratapest stosuje w zwalczanie kun Śląsk klatki o najwyższej skuteczności – oprócz tego że są skuteczne to są bezpieczne dla kuny domowej. Należy zaznaczyć, że kuna domowa jest pod ochroną i nie wolno jej krzywdzić. Jeśli kuna zostanie odłowiona kolejnym krokiem jest wywiezienie jej jak najdalej od ludzkich siedzib. Klatki są ogólnodostępne, można próbować samemu, jednak często samodzielne próby kończą się fiaskiem.

Kolejna metoda to odstraszanie chemiczne, inaczej zapachowe. Jeśli kuna jest na posesji w miarę krótko, a dom jest nowy i mało w nim otworów wejściowych pod dach to jest szansa, że metoda się sprawdzi. Spryskanie dachu preparatem ma na celu zniechęcenie kuny na zadomowienie się na poddaszu. Niestety często zapach ten przeszkadza również i jego mieszkańcom. Metoda na odstraszanie chemiczne nie sprawdzi się w każdej sytuacji.

Dlaczego warto powierzyć zwalczanie kun profesjonalistom?

Jeśli zajdziesz jakiekolwiek ślady świadczące o obecności kuny domowej – nie zwlekaj i poproś o pomoc profesjonalną firmę DDD. Firma Ratapest ma duże doświadczenie w zwalczaniu kuny domowej, działamy bezpiecznie i skutecznie. Zamów usługę zwalczanie kun Śląsk aby kuny nie spowodowały kosztownych zniszczeń w Twoim domu.

Profesjonalna usługa – zaufaj specjalistom

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam

Gabriela Drogosz

Solidna firma. Terminy realizacji są szybkie. Pan zna się na tym, co robi. Posiada wiedzę i doświadczenie. Jest sympatyczny, podnosi na duchu. Usługa wykonana szybko, problem nie wraca. Polecam!

Patryk W.

Polecam. Fachowo, sprawnie i co najważniejsze skutecznie. Pełny profesjonalizm w swoim fachu ma Pan Dawid.

Daniel Oga zobacz opinię

Bardzo polecam usługi firmy Ratapest. Miałem problem z szerszeniami w trudno dostępnym miejscu, a sprawa załatwiona została szybko i sprawnie.

Błażej Siedlecki zobacz opinię

Firma Ratapest pomogła pozbyć się kuny, która przez ostatnie miesiące zatruwała nam życie. Udało się za pierwszym razem. Dziękuję i serdecznie polecam.

Beata Babisz-Fujcik zobacz opinię

Skorzystałem z usług firmy aby raz na zawsze pozbyć się kuny, która już od jakiegoś czasu pomieszkiwała na strychu Próbowałem sam się z nią rozprawić ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu.Straciłem tylko czas i pieniądze. Polecam firm Ratapest i Pana Dawida .Profesionalnie, szybko i skutecznie.

Robert Gluszak zobacz opinię

Bardzo dobry kontakt z właścicielem. Usługa „odkleszczania” ogrodu okazała się bardzo skuteczna. Szczerze polecam

Daro Popo

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, obszerna wiedza i co najważniejsze 100% skuteczność. Po wizycie RATAPESTU w mojej pracowni problem z niechcianymi stworzeniami przestał istnieć. Polecam gorąco

Anna Bojczewska

Firma skuteczna. Już po pierwszym oprysku pozbyliśmy się pluskiew. Będę polecać.

Marcin Mazurski

Kontakt z klientem jest na najwyższym poziomie. Do tego cena jest przystępna. Gorąco polecam, fachowcy w swoim fachu, nic więcej nie trzeba dodawać! Pozdrawiam.

Marcel Bańkowski

Polecam wszystkim. Usługa wykonana profesjonalnie i co najważniejsze dla mnie to że szkodniki nie wracają oraz że nie ma żadnych skutków ubocznych dla ludzi i środowiska. Jeszcze raz polecam i dziękuję.

Krzysztof Wójcik

Firma Ratapest to bardzo dobrzy fachowcy w dziedzinie dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Z Panem Dawidem Podbioł współpracuję od kilku lat i cenię sobie jego fachowość. Zdecydowanie Polecam.

Krzysztof Karkoszka

Z czystym sumieniem polecam firmę Ratapest. Pełen profesjonalizm, imponująca wiedza jak również niespotykana serdeczność i chęć pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.

Gabriela Drogosz
Zobacz więcej opinii

Zobacz jak jeszcze możemy Ci pomóc

Wspieramy naszych Klientów na Śląsku, w Małopolsce i okolicach. Wykonujemy usługi w Katowicach, Bielsku-Białej, Żorach, Krakowie, i w wielu innych pobliskich miejscowościach.

Obszar działania

map-new

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies.
Przeczytaj więcej: polityka prywatności

© 2021 - 2024 Ratapest.pl realizacja Rekurencja.com
Wszystkie prawa zastrzeżone.