Samodzielne usuwanie gniazd os i szerszeni nie jest dobrym pomysłem. W pracy tej ważna jest zarówno technika, jak i znajomość i rozumienie zachowań owadów. W przeciwnym przypadku staje się to niebezpieczne dla naszego zdrowia. 

Zagrożenie dla człowieka 

Sytuacja, w której w naszym otoczeniu często pojawiają się szerszenie lub osy może świadczyć o tym, że w pobliżu wybudowały swoje gniazdo. Stwarza to niebezpieczeństwo dla ludzi – osoby uczulone na jad tych owadów mogą przypadkowe ukąszenie przypłacić śmiercią. Co gorsza, owady łatwo podrażnić zupełnie nieświadomie: jaskrawym kolorem ubrania, zapachem perfum, szybkim gestem. 

Sytuacja jest groźna, ale nie należy wpadać w panikę. Zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem gniazd os i szerszeni. Co ważne: przeprowadzamy całą operację tak, aby nie uszkodzić dachu czy elewacji. Zanim jednak przyjedziemy, należy zastosować się do następujących zasad: 

  • zachować bezpieczną odległość od gniazda i owadów (nie mniej niż 10 m), 
  • nie usuwać gniazda samodzielnie – do tego potrzebne jest ubranie ochronne i odpowiedni sprzęt, a także wiedza o zachowaniu owadów, 
  • nie próbować wypłoszyć owadów rzucając w nie przedmiotami czy lejąc wodą – może to grozić rozwścieczeniem ich i atakiem. 

Jak zgłosić nam zagrożenie? 

Abyśmy mogli zadziałać sprawnie już w momencie zgłoszenia potrzebujemy kilku informacji: 

  • z jakimi owadami mamy do czynienia, 
  • gdzie znajduje się gniazdo lub w jakich miejscach spotyka się najwięcej owadów, 
  • czy do gniazda jest utrudniony dostęp i jakie to utrudnienia. 

Jak pracujemy? 

Do usuwania gniazd os i szerszeni używamy sprawdzonych metod. Znamy specyfikę zachowania tych owadów i wiemy, jak się wobec nich zachowywać. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu możemy usunąć nawet najtrudniej umiejscowione gniazda bez wyrządzania szkód i pozostawiania jakichkolwiek śladów. Miejsce po gnieździe jest opryskiwane specjalnym preparatem. 

Nasz zespół każdorazowo udziela rad osobom przebywającym w pobliżu, tak aby usuwanie gniazda nikogo nie naraziło na niebezpieczeństwo. Koordynujemy akcję, która kończy się przetransportowaniem gniazda w bezpieczne miejsce. 

Zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów alarmowych 533 444 634 lub 533 644 334. Pomożemy!

Dowiedz się więcej i przeczytaj również: 

Osy i szerszenie. Biologia i ciekawostki.

Powiązane usługi