W kwestii osuszania murów po powodziach warto zaufać specjalistom. Zabieg zostanie przeprowadzony sprawnie, profesjonalnie i z gwarancją, dzięki czemu nie ma ryzyka, że niedosuszony budynek po jakimś czasie zostanie zagrzybiony. Zapraszamy! 

Jak działamy? 

Wezwani na miejsce rozpoczynamy jego oględziny: zapoznajemy się z zastaną sytuacją i dobieramy najlepsze metody pracy. Sporządzamy także wycenę i przedstawiamy ofertę. 

Może to być ważne zwłaszcza w przypadku, kiedy dom jest ubezpieczony i ubezpieczyciel ma pokryć koszty szkód, które wyrządziła powódź. Warto się z nami wówczas skontaktować, gdyż przysłany przez ubezpieczyciela rzeczoznawca nie musi mieć specjalistycznej wiedzy i może pewne rzeczy pominąć. W efekcie tego koszt może być niedoszacowany, a prace niewystarczające. Co więcej – brak specjalistycznych przyrządów pomiarowych również może działać na niekorzyść poszkodowanego. Wielu kwestii nie jest się w stanie stwierdzić „gołym okiem”. 

Najważniejsze w procesie osuszania domu jest stwierdzenie rozległości uszkodzeń spowodowanych przez wodę oraz dobranie właściwych metod działania dostosowanych do konkretnego domu czy innego budynku. 

Szczególne podejście należy zastosować w przypadku osuszania drewnianych budynków. Nieprawidłowe wykonanie tego może powodować wypaczenie konstrukcji i sprowadzić niebezpieczeństwo na mieszkańców. Ogromnie ważne jest dobranie odpowiedniego tempa suszenia – zbyt szybkie może powodować rozległe uszkodzenia. 

Zagrożenie epidemiologiczne 

Woda powodziowa zawiera w sobie ogrom niebezpiecznych bakterii. Przy osuszaniu domu bierzemy także pod uwagę konieczność wykonania dezynfekcji, tak aby mieszkanie było w pełni bezpieczne. Dezynfekcja ta dotyczy również warstw izolacyjnych. 

Odgrzybianie 

Specjalizujemy się także w usuwaniu grzybów i pleśni. Pojawiają się one w domach i mieszkaniach wówczas, gdy wilgotność powietrza jest zbyt duża, a wentylacja niedostateczna. Są groźne dla zdrowia, wywołują bóle głowy, kości, nudności, kłopoty żołądkowe, przyczyniają się do powstawania astmy, a nawet nowotworów. 

Warunku sprzyjające powstawaniu grzybów: 

  • zła wentylacja (np. przy plastikowych, bardzo szczelnych oknach), 
  • wadliwe ocieplenie budynku, 
  • nieszczelności, np. dachów czy ścian, 
  • niewłaściwe osuszenie budynku po powodzi lub zalaniu. 

Jak działamy? 

Do usuwania grzybów używamy wielu metod, bardzo często stosujemy także ich łączenie w celu uzyskania największej efektywności. Należą do nich: 

  • ozonowanie, 
  • opryskiwanie chemiczne, 
  • wypalanie, proszki grzybobójcze. 

Zapraszamy do kontaktu i współpracy! 

Powiązane usługi